Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дано съм уцелил раздела.

Търся си преход SCART-Component. Намирам такива из нета, но масово са с 3 входа за компонентния кабел. На мен ми трябва такъв с 5 входа, защото искам да свържа плейстейшъна към телевизора, а самият телевизор има само SCART букса отзад (и HDMI, разбира се). И в момента плейстейшъна е свързан със SCART преход, но композитен и картината е потресаващо лоша. 

Търсенето из нета не даде кой знае какви резултати :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за PS2 няма голяма разлика в картината между компонент и композитен кабел - все ще изглежда гадно на съвременен телевизор, там по-добре разгледай опциите в телевизора за заглаждане на изображението.

Ако е PS3 - махай аналоговия кабел и го вързвай с HDMI. SCART-а поддържа максимум 576р резолюция, докато повечето игри за PS3 са за 720р (има и някой по-леки дето вървят и на 1080р)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tremal написа:

Дано съм уцелил раздела.

Търся си преход SCART-Component. Намирам такива из нета, но масово са с 3 входа за компонентния кабел. На мен ми трябва такъв с 5 входа, защото искам да свържа плейстейшъна към телевизора, а самият телевизор има само SCART букса отзад (и HDMI, разбира се). И в момента плейстейшъна е свързан със SCART преход, но композитен и картината е потресаващо лоша. 

Търсенето из нета не даде кой знае какви резултати :)

Къде го видя този компонентен кабел с 3 входа? :cantbelieve:В тая бедна държава няма нито един компонентен кабел към Скарт и аз търся такъв и не намирам никъде, освен в чуждестранните сайтове откъдето мисля да поръчам. То скоро май ще започнем пирончета и болтове да поръчваме от чужбина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Тук преход няма. Има кабел SCART от едната страна и чинчове от другата.

На мен ми трябва нещо като това на снимката, но с 5 входа 

yuv-rgb-scart-adapter.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми е нужен кабел, а само преход, който да включа в телевизора и съответно кабела в прехода

Нещо такова - този адаптор на снимката има входове и за видео сигнал, но и за звука. Масовите преходници са без букси за звука

cpscrtcp.1_1_grande.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.