Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте Имам проблем с компютъра както играх изведнъж компютъра угасна и след като опитах да го включа се включва за точно две секунди колкото да светнат лампичките вътре в компютъра и видеокартата и се завъртат вентилаторите но се чува някакво странно пиукане и веднага след това изгасва и така постоянно без да натискам копчето се включва за 2 секунди и след това се изключва и повтаря така. Как да разбера дали е изгоряло захранването в домашни условия понеже днес е събота и няма къде да занеса компютъра да го прегледат отворих компютъра почистих го внимателно от прахоляк не видях нищо на външен вид изгоряло не се усещаше също миризма на изгоряло но ще го гледам за подути кондензатори повече от това не мога да направя за съжаление А също така нямам в момента друго захранване което да пробвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо пробвай със зануляване на BIOS (батерийката на дъното - вадиш я за 30 секунди и я връщаш). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Параметри на системата?

Първо го изключи от контакта!

Можеш ли да извадиш и свалиш капака и на захранващия блок? там също може да имаш поражения по елементи (надути кондензатори и не само).

Почисти с гумичка контактните повърхности на паметите и видео картата (ако е отделна).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, Relic_hunter написа:

но се чува някакво странно пиукане

предполагам, че това е код за грешка и трябва да го опишеш, за да ти дадат съфорумците, адекватно инфо
колко пиукания са, продължителност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Параметри на системата?

Първо го изключи от контакта!

Можеш ли да извадиш и свалиш капака и на захранващия блок? там също може да имаш поражения по елементи (надути кондензатори и не само).

Почисти с гумичка контактните повърхности на паметите и видео картата (ако е отделна).

Тези неща се правят след ресет на BIOS-а ако няма ефект. Ако ни беше казал и какви са пиукания, щеше да е по-лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, techmaniac написа:

ресет на BIOS-а

Ако е клоквал нещо добре, ама по време на игра значи системата е била работеща коя настройка би се променила просто така?

След тази операция винаги има шанс ОС-а да не зареди повече или да се променят нещата така, че да има други проблеми/неудобства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току-що прегледах захранването и видях За съжаление така наречените надути кондензатори Явно проблемът е най-вероятно в него и ще се сменя А що се отнася до въпросното пиукане не мога да го опиша точно ще трябва да го чуя отново но ще ми е малко трудно да го кача защото все пак пиша през телефона

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ако е долна китайска бомба е съвсем нормално да се стигне до това положение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой няма ли да сподели какво значи този сигнал от видеото, което качих? Нали искахте да го опиша - аз направо клип качих и до сега никой нищо не ми каза 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.10.2018 г. в 14:21, Relic_hunter написа:

Току-що прегледах захранването и видях За съжаление така наречените надути кондензатори

преди 3 часа, Relic_hunter написа:

Някой няма ли да сподели какво значи този сигнал от видеото, което качих? Нали искахте да го опиша - аз направо клип качих и до сега никой нищо не ми каза 

Не мислиш ли,че това е достатъчно?Какво още очакваш да ти кажат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.