Премини към съдържанието
Miro40

Инсталиране Линукс на VirtualBox

Препоръчан отговор

Здравейте,

Опитвам се да инсталирам Anarchy Linux на VirtualBox.Инсталацията завършва успешно,но след като рестартирам ,вместо да вляза в системата,ме връща на първоначалното зареждане за инсталиране.

Работно място 4_003.png

Работно място 4_004.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми хайде избери Boot Existing OS... :) 

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, techmaniac написа:

Еми хайде избери Boot Exosting OS... :) 

Избирам го,ама ми връща-грешна парола опитайте отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Махни ISO файла от който си инсталирал ОС-а.

И този вариант пробвах,ама като кликна с десен бутон на isoto,опцията -премахване-не е активна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени реда на зареждане на устройствата във VirtualBox. По спомен май зад F12 при стартиране на виртуалната машина.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, plamen_petrov_80 написа:

Виртуалната машина спряна ли е?

Включена е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи я, разкарай ISO файла, оправи си реда на зареждане и тогава я пускай тази виртуална машина.

VirtualBOX-а е доста удобна виртуална среда, но може би трябва още малко да го разучиш за да работи той за теб, а не ти за него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е в страни от темата, но аз ползвам VMWare Player, който е безплатен. До сега, през годините, съм инсталирал Ubuntu, Knoppix, Linux Mint и никога не е имало подобни проблеми.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

Изключи я, разкарай ISO файла, оправи си реда на зареждане и тогава я пускай тази виртуална машина.

VirtualBOX-а е доста удобна виртуална среда, но може би трябва още малко да го разучиш за да работи той за теб, а не ти за него.

При изключена машина iso файла се премахна,и всичко стана както трябва.С потребителското име и паролата се логнах безпроблемно в системата.Инсталирал съм много други дистрибуции на виртуалката,но този проблем ми се случва за първи път.Искам да те попитам премахването на iso файла след инсталацията,като задължително правило се явява,или тук просто беше изключение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да не премахваш iso файла, а само да промениш реда на зареждане на виртуалните устройства.
Ако не е премахат iso файлът не може да бъде изтрит при стартиран VirtualVox.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при реална машина ако оставиш в биос-а настройка първо да зарежда от ODD и зареждащия ти диск не иска потвърждение за зареждане ще се получи постоянно зареждане от преносимия носител (може и да е USB всъщност).

Най-вероятно и аз съм попадал в подобен loop при инсталирането на различни ОС-и, но е нещо което се решава за 5 секунди и дори не го помня кога и колко пъти се е случвало.

Най-лесно е да се ползва boot menu за да се указва единично стартиране от желаната инсталационна медия, а приоритета за зареждане по подразбиране да е от HDD.

преди 3 минути, DarkEdge написа:

Може да не премахваш iso файла, а само да промениш реда на зареждане на виртуалните устройства.
Ако не е премахат iso файлът не може да бъде изтрит при стартиран VirtualVox.

М да, но затова си има други две екстри:

- ползваш реалното ODD

- ползваш виртуалното ODD в реалната машина

и двете можеш да ги извадиш когато си поискаш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или си подрежда boot order на виртуалния BIOS по вкус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата по използването на VirtualBox се изясниха до голяма степен(за мен),така ,че сърдечно благодаря на всички участвали с мненията си по темата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.