Премини към съдържанието
udobenliedivana

Честота на RAM и съвместимостта й с дъно

Препоръчан отговор

Малко съм скаран с овърклока на RAM, та хвърлил съм око на HyperX Predator 2x8GB на 3000MHz, но забелязах, че дъното ми (ROG STRIX B350-F GAMING) поддържа максимална честота от 2666MHz, като след това е отбелязано, че паметта може и да се овърколкне до 3200MHz.

Ако поставя паметта от 3000MHz до колкото знам ще се даунколкне до 2666MHz. Мога ли след това да я овърколкна обратно до 3000MHz?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен, че зависи от възможностите за овърклок на дъното, така и на самата памет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблица с гарантирано поддържани памети. Честоти всякакви има. Таблицата е към дата краят на февруари 2018г. Ако имаше обновен неин вариант към момента, вероятно щеше да е значително разширена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, udobenliedivana написа:

Малко съм скаран с овърклока на RAM, та хвърлил съм око на HyperX Predator 2x8GB на 3000MHz, но забелязах, че дъното ми (ROG STRIX B350-F GAMING) поддържа максимална честота от 2666MHz, като след това е отбелязано, че паметта може и да се овърколкне до 3200MHz.

Ако поставя паметта от 3000MHz до колкото знам ще се даунколкне до 2666MHz. Мога ли след това да я овърколкна обратно до 3000MHz?

https://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/STRIX_B350-F_GAMING/E12721_ROG_STRIX_B350-F_GAMING_UM_WEB.PDF

виж тук стр.3.5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.