Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днес се сблъсках със следния проблем, след като пуснах лаптопа и пробвах да търся нещо в google чрез Chrome ми изледе следната грешка "NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID", при което ми блокирваше достъпа до гугъл, чрез браузъра даже и през Microsoft Edge, проверих грешката в интернет, но реших да не предприемам каквито и да е мерки, защото след това опитах да се логна от телефона и след като се логнах ми изписа, че трябва да се логна за да вляза в мрежата. Пробвах да отворя някой сайт, обаче от там ме пренасочва към някакъв неизвестен сайт и иска да тегли някакво непознато приложение пр. "xxxxxxxx.apk". Възможно ли е някой да се е вързал към рутера ми и да ми прави мръсотии? Благодаря на отзовалите се! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Borrislav Lazarov написа:

Здравейте, днес се сблъсках със следния проблем, след като пуснах лаптопа и пробвах да търся нещо в google чрез Chrome ми изледе следната грешка "NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID", при което ми блокирваше достъпа до гугъл, чрез браузъра даже и през Microsoft Edge, проверих грешката в интернет, но реших да не предприемам каквито и да е мерки, защото след това опитах да се логна от телефона и след като се логнах ми изписа, че трябва да се логна за да вляза в мрежата. Пробвах да отворя някой сайт, обаче от там ме пренасочва към някакъв неизвестен сайт и иска да тегли някакво непознато приложение пр. "xxxxxxxx.apk". Възможно ли е някой да се е вързал към рутера ми и да ми прави мръсотии? Благодаря на отзовалите се! 

Ето ти информация по твоя проблем и как се решава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Емил Костов Здравей, това и аз го намерих и прочето, обаче мисля, че проблема е друг. Рутера, който ползвам е свързан с кабел към моят рутер от другата стая(това е така, защото сигнала ми се губеше от стените и тези от А1 ми прекараха кабел). Като се свържа с главния рутер и срещам същия проблем, а като си пусна hotspot от телефона си влизам навсякъде без проблем. Не искам да избързвам и да ми вземе някой после всички пароли. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Borrislav Lazarov написа:

@Емил Костов Здравей, това и аз го намерих и прочето, обаче мисля, че проблема е друг. Рутера, който ползвам е свързан с кабел към моят рутер от другата стая(това е така, защото сигнала ми се губеше от стените и тези от А1 ми прекараха кабел). Като се свържа с главния рутер и срещам същия проблем, а като си пусна hotspot от телефона си влизам навсякъде без проблем. Не искам да избързвам и да ми вземе някой после всички пароли. 

Ами посети тогава антивирусния раздел и пусни тема там. Проблем с рутерите няма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това става като се свържа с рутера от телефона:

П. С. От лаптопа ми излиза грешката само като опитам да търся през google, bing etc. 

IMG_20181007_135148.png

Screenshot_20181007-135227.png

Screenshot_20181007-135239.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно същия проблем имах преди месец-два при един познат. Става дума за друг доставчик, който предоставя собствени рутери с подменен фирм. Странното беше, че при опит за достъп отвън към услуги в LAN (DVR, складов софтуер....) всичко си работеше. След смяна на рутера с друг - всичко заспа. Не бях на място, когато от ISP са сменили рутера и не разбрах точната "диагноза". Така, че моя съвет е да се обадиш директно на съпорта на ментел.

PS: Aз лично рискувах и теглих apk файла (три пъти), но не се инсталира на няколко android устройства

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, street racer написа:

Абсолютно същия проблем имах преди месец-два при един познат. Става дума за друг доставчик, който предоставя собствени рутери с подменен фирм. Странното беше, че при опит за достъп отвън към услуги в LAN (DVR, складов софтуер....) всичко си работеше. След смяна на рутера с друг - всичко заспа. Не бях на място, когато от ISP са сменили рутера и не разбрах точната "диагноза". Така, че моя съвет е да се обадиш директно на съпорта на ментел.

PS: Aз лично рискувах и теглих apk файла (три пъти), но не се инсталира на няколко android устройства

Не съм го теглил, обаче 100% е някакъв scam, виж че пише ако приложението не се инсталира копирай линка и го постави в браузъра.. Демек дай си паролите. Не знам, утре ще им се обадя и ще им кажа да пратят някой да види за какво става на въпрос. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютен scam е това. Не сваляй никакви apk-та, ако не искаш да осъмнеш с разбити/откраднати пароли. Не се знае на кого и до какво може да дадат достъп тия глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Леле това това противоречи на всичко познато, личи си от далеч че нещо не е наред.

Ако видя такъв рутер, веднага го разкачам и връщам на доставчика.

От секюрити гледна точка,това което се случва с този рутер въобще не е редно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.