Премини към съдържанието
petkosamoletko

компютъра се боотва няма сигнал на монитора

Препоръчан отговор

Здравейте, пренесох си компютъра на части. Когато го сглобих отново работеше, но когато се включеше 2-3 минути монитора показваше, че няма сигнал и изведнъж изгряваше windowsa. Понеже си взех нов диск, исках да инсталирам на него и затова ми трябваше достър по биоса. Смених няколко пъти дисковете нищо не се промени, напротив даже стане по-зле. Занулирах биоса (два пъти даже, и с джъмпера и с батерията). Забелязах че бъзера издава два пилкания с голяма пауза. Махах и слагах ram, сменях pci на видео картата, отварях захранването да погледна да не е изпушило нещо. В момента като пусна компютъра със стария диск в който си има всичко, седи само no signal detected на екрана иначе всички копоненти се пускат. На дъното има диоди за повечето главни компоненти, които да светят ако нещо не работи, никой от тях не свети.

Дъно: Asus p7p55d

Процесор: intel i5 760

Видео: Gtx 1060 6gb, монитора е включен с display port

Windows 10 pro

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

имаш ли възможност да махнеш графичната карта и да пробваш с тая на дъното?
преди много години, на мен ми се е случвало да ми донесат машина с частично извадена графична карта, та може и това да провериш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай по-точно описаниие за начина на бийпкане. Къси, дълги, поредност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, дръндю написа:

имаш ли възможност да махнеш графичната карта и да пробваш с тая на дъното?
преди много години, на мен ми се е случвало да ми донесат машина с частично извадена графична карта, та може и това да провериш

Не, само графичната имам и я махах и слагах няколко пъти.

преди 10 минути, DarkEdge написа:

Дай по-точно описаниие за начина на бийпкане. Къси, дълги, поредност...

първото биипкане е това което се чува според мене когато машината се пусне нормално, второто идва малко по-късно точно като изгасне диода boot_device_led.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да включиш компютъа със свалена видео карта. Пищи ли и как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, DarkEdge написа:

Пробвай да включиш компютъа със свалена видео карта. Пищи ли и как?

биибна веднъж дълго и 3 пъти късо, кото в user guida пише че е no vga detected, след това обаче пак се чу единичното биибкане като изкасна леда на boot_device_led.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в BIOS какво е зададено за видеото като приоритет? Задай PCI-Express/PCI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

А в BIOS какво е зададено за видеото като приоритет? Задай PCI-Express/PCI

Нямам достъп до биоса, като пусна псто няма сигнал монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При първия изпищяване започни да "помпиш" клавиш Del.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

При първия изпищяване започни да "помпиш" клавиш Del.

И преди тествах и сега пробвах пак, не става. Чуват си се пилканията на екрана не се показва нищо само съобщението от монитора че няма сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, petkosamoletko написа:

И преди тествах и сега пробвах пак, не става. Чуват си се пилканията на екрана не се показва нищо само съобщението от монитора че няма сигнал.

и кабела си пробвал да вадиш и да слагаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дръндю написа:

и кабела си пробвал да вадиш и да слагаш?

мхм, имам обаче само дисплей порт и не мога да пробвам с друг в момента. Но кабела е на половин година и не виждам какво може да е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, petkosamoletko написа:

мхм, имам обаче само дисплей порт и не мога да пробвам с друг в момента. Но кабела е на половин година и не виждам какво може да е станало.

имах предвид, че при пренасяне на машината, може да не е включен както трябва към монитор и машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, дръндю написа:

имах предвид, че при пренасяне на машината, може да не е включен както трябва към монитор и машина

пробвах и не става аз вчера цял ден си използвах компютъра и работеше всичко. Така че не знам. Мисля си че нещо съм прецакал биоса или дъното е за боклука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

не зная как стоят нещата, а и вече нищо не ми идва на идея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друга видеокарта или го дай в сервиз да го видят какъв му е проблема. Пробвай и видеокартата на друга машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Raze написа:

Пробвай с друга видеокарта или го дай в сервиз да го видят какъв му е проблема. Пробвай и видеокартата на друга машина.

проблема е че съм на ново място в друга държава и нямам достъп до други копоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко са хората които си държат резервни части в долапа...

Ако е до незнание на език все има някой около теб да ти помага иначе не знам какво правиш там?

Или си в някво затънтено село където няма нищо освен една кръчма и трябва да хванеш самолет до близкия град? 

п.с. Щом имаш интернет потърси информация къде е най-близкия сервиз в населеното място. 

Ако беше сигурен че е дъното можеше направо да поръчаш нещо втора употреба с доставка до врата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.