Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам нужда от помощ и тя е следната.Търся литература която би ми помогнала за бъдещата ми професия, като програмист.За сега съм се насочил към програмните езици - C#/C++ и JavaScript . От дяловете с програмиране най ми е грабнал вниманието -game developer . От приятел получих препоръка за книгата Харбърт Шилдт (C , C++ //ще има снимка на книгата) но ми се струва малко остаряла литература ( не казвам , че няма какво да се научи от нея , но идеята ми е да уча това което в момента е актуално и се търси).Много ще съм благодарен на всички отзовали се!

Благодаря за вниманието и хубав ден!

download.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво!Книгата на Шилдт за С е идеална за начинаещи.Едно време аз лично бях започнал с нея и съм много доволен - всичко е обяснено с прости думи и на разбираем език.

Друга книга която според мен е задължително да прочетеш е "The C Programming Language" на Brian Kernighan и Dennis Ritchie които са и създателите на езика.

Тъй като повечето новаци в C/C++ имат голями проблеми с така наречените указатели мога да препоръчам и "Understanding and using C pointers" на Richard Reese.

"The practice of programming" отново на Brian Kernighan също е доста добра, но е за по-напреднали.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много стара литература, намери си online книги, C++ претърпя огромна метаморфоза от 11та година, така че започвай направо от нея, даже може от C++14.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, bvbfan написа:

Много стара литература, намери си online книги, C++ претърпя огромна метаморфоза от 11та година, така че започвай направо от нея, даже може от C++14.

Идеята ми е да бъде за начинаещи и доста би ми помогнал ако ми препоръчаш конкретно издание/заглавие.

Благодаря за мненията ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, bvbfan написа:

То вече C++ 17 излезе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Bizkvitik написа:

Идеята ми е да бъде за начинаещи и доста би ми помогнал ако ми препоръчаш конкретно издание/заглавие.

https://rooksguide.org/2013/12/02/non-kickstarter-backer-isbn-release-source-code-and-hard-copies/

преди 3 часа, Реджеп Иведик написа:

То вече C++ 17 излезе

Той нека научи 11 после другите ще му дойдат "отръки"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка не съм допълнил, че търся да е преведена на български!Английския го разбирам и говоримо , и писмено но се използват по-особени термини които ще доведат до объркване.Ако е възможно да ми препоръчате преведена ще съм ви много благодарен!Ако ли не ще го чета така, пак ще науча нещо, за което съм Ви искрено благодарен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси из нета, който и да е написал книгата - има грешки и понякога неточности, но много по-добре ще е на английски, за да си навътре с терминологията (на български тези термини са странни и дори не се превеждат) https://www.researchgate.net/publication/278033468_Osnovi_na_programiraneto_ss_C

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.