Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, попаднах на този лаптоп и искам да разбера дали си заслужава да дам за него 1200 лева, модела ми казаха че е от 2014 година, но не откривам нищо за него имам снимка на машината, и на нея има информация някаква но не ми говори нищо каква е картата, дали е външна и тн?? 

image.png.959239fdc252cf95a4e88ac78e032f26.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се знае в какво състояние е машината иначе за тези пари си заслужава. Естествено гаранцията е отпаднала така, че ако ще се взема е хубаво да се направи преглед и тест. Батерията тук е без значение, тя е консуматив.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един "геймърски" на същата цена, кой от двата модела е по добрия ? Така или иначе ще взема единия, но не знам кой от двата :) 

image.thumb.png.699e946c095f3261fffbc297ef0fc61e.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6 години не са малко, особено в ръцете на по-запален геймър...Не мога да определя от някаква си картинка какво му е състоянието. Батерията, ако е с оригиналната с която е сглобен, едва ли е в добро състояние, без значение дали е бил използуван дълго време автономно. Лаптопът като нов навремето, е почвал от базова цена $1499  максималната конфигурация е била около $3500, навремето цените бяха по-скромни от на днешните машини. Като гледам, твърде скромното описание на машината в обявата едва ли е конфигурирана за повече от $2200+-100. В днешно време бих дал до 900лв, при положение че батерията държи над 30 минути при сериозен гейминг автономно, с право на изпробване и с пълен Payback+плащане транспортните разноски от продавача(и в двете посоки)  при установяване нередности в работата на лаптопа, все пак продавача не е магазин и вероятно не дава някаква срочна  гаранция за състоянието на машината, иначе не бих го купувал въобще, щото нова оригинална 9 клетъчна батерия, ще струва сигурно колкото целият лаптоп.

Като гледам обаче, кога е публикувана обявата, предполагам, че тя е на автора на темата. Доста зор и наблюдателност се изисква, да налучкаш да снимаш нечия чужда обява 20-тина минути след публикацията й.

ПС Последният пасаж на изказано подозрение, е и към втората обява.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия модел е от 2012 година и е с ATI видеокарта - Radeon HD 7970M

https://www.notebookcheck.net/Alienware-M17x-R4-Notebook-Review.75292.0.html

Втория с 980 M е много по-нов и мощен - видеокартата е модел 2014 година, а и го дават с 6 поколение интел процесор:

https://www.notebookcheck.net/Alienware-15-R2-Notebook-Review.153808.0.html

Ориентировъчно 980 М е два пъти по-мощна:

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-980M-vs-AMD-Radeon-HD-7970M/m15596vsm9441

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Raze написа:

Първия модел е от 2012 година и е с ATI видеокарта - Radeon HD 7970M

Конфигорируем е, има го и с GTX680М, а вероятно има и други опционални варианти.Това се отнася и за по-новите модели. Зависи с какво е поръчан. Вероятно е точно с GTX680М.  Radeon HD 7970M с 4GB VRAM нямам спомен да е пускана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, не е дадена видеокарта. То и втория е така, но поне той е много по-нов, а ако е на същите пари си струва на 100%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата са на 1200 лева, значи втория е по-добър като вариант, а за първия ме излъгаха че е модел 2014 или май са имали в предвид че тогава е закупен, не разбрах точно :)   Значи ясно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Dimitar Vladimirov написа:

И двата са на 1200 лева, значи втория е по-добър като вариант, а за първия ме излъгаха че е модел 2014 или май са имали в предвид че тогава е закупен, не разбрах точно :)   Значи ясно 

Има вероятност тогава да е закупен, това е малко странно обаче. Дел нямат навика да предлагат моделите си цели 2 години след  старта, при положение че са пуснали поне две нови поколения. Втората машина като параметри  е достойна за търсената цена, но пак си зависи от състоянието на машината. Без проба още при доставката, + още няколко дни за връщане с пълен Payback  не бих рискувал, защото куриерът едва ли ще чака половин час да си правите тестове, а някои проблеми, за да се покажат, може да се наложи и повечко да се  изпробва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.10.2018 г. в 18:02, Dimitar Vladimirov написа:

Здравейте, попаднах на този лаптоп и искам да разбера дали си заслужава да дам за него 1200 лева, модела ми казаха че е от 2014 година, но не откривам нищо за него имам снимка на машината, и на нея има информация някаква но не ми говори нищо каква е картата, дали е външна и тн?? 

image.png.959239fdc252cf95a4e88ac78e032f26.png

Здравей!

Ако нямат някаква гаранция и двете машини -покупката на една такава машина крие прекалено голям риск -десетки неща може да са му се случили за времето на ползване, които не се споменават -като заливане с вода/кафе и др. Прегряване на видео чипа от яко товарене и др. То тия лаптопи в крайна сметка за тия луди пари за които са закупени като нови, не са взети -някоя баба да си чопка ежедневно фейса, ами са взимани за яко товарене нонстоп с игри или за професионална работа -чертане/3д и т.н.

Такива лаптопи се взимат САМО от доказани фирми с гаранция поне 6 месеца(Квант/Алфа/Събинчо/Крашбг и др.) с опция за удължаване... иначе тука има тука няма риска е голям да пиеш една студена вода за 1200лв за сметката на продавача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, rosko написа:

Здравей!

Ако нямат някаква гаранция и двете машини -покупката на една такава машина крие прекалено голям риск -десетки неща може да са му се случили за времето на ползване, които не се споменават -като заливане с вода/кафе и др. Прегряване на видео чипа от яко товарене и др. То тия лаптопи в крайна сметка за тия луди пари за които са закупени като нови, не са взети -някоя баба да си чопка ежедневно фейса, ами са взимани за яко товарене нонстоп с игри или за професионална работа -чертане/3д и т.н. 

Такива лаптопи се взимат САМО от доказани фирми с гаранция поне 6 месеца(Квант/Алфа/Събинчо/Крашбг и др.) с опция за удължаване... иначе тука има тука няма риска е голям да пиеш една студена вода за 1200лв за сметката на продавача.

Ти не виждаш ли, че автора вече си е взел лаптоп, за чий *** пишеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.10.2018 г. в 18:25, sliderum написа:

6 години не са малко, особено в ръцете на по-запален геймър...

Не са 6, дори са малко под 4 години. По-спомени GTX 980м излиза на пазара в края на 2014г, няма как да са 6 :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, rosko написа:

Не са 6, дори са малко под 4 години. По-спомени GTX 980м излиза на пазара в края на 2014г, няма как да са 6 :-)

Нещо ти се е объркало в главата. Нещо, ако изчетеш отново темата, би могло и да се оправи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.10.2018 г. в 17:58, sliderum написа:

Нещо ти се е объркало в главата. Нещо, ако изчетеш отново темата, би могло и да се оправи :)

Добре... ще му кажа...

Цитат:

"The NVIDIA GeForce GTX 980M is a 28 nm DirectX 11 graphics card for high-end notebooks. It was introduced in Fall of 2014 and is based on the Maxwell GM204 architecture. The clock rates specified by Nvidia are 1038 MHz (+ Boost) for the GPU and 1250 MHz (5000 MHz effective) for the up to 8 GB of GDDR5 memory."

Nvidia launches GTX 980M By Sebastian Anthony on October 7, 2014

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, rosko написа:

Добре... ще му кажа...

Цитат:

"The NVIDIA GeForce GTX 980M is a 28 nm DirectX 11 graphics card for high-end notebooks. It was introduced in Fall of 2014 and is based on the Maxwell GM204 architecture. The clock rates specified by Nvidia are 1038 MHz (+ Boost) for the GPU and 1250 MHz (5000 MHz effective) for the up to 8 GB of GDDR5 memory."

Nvidia launches GTX 980M By Sebastian Anthony on October 7, 2014

Авторът на темата, в първият коментар там е линкнал модел лаптоп пуснат на пазара през 2012г. Аз за него съм коментирал 6 годишната давност и с автора на темата, на който е споменато от продавача, че лаптопа бил закупен от него през 2014г, когато вече са изминали 2 години от пускането на модела на пазара. Вторият коментар на автора на темата е вече за по-късен модел и колегата Raze споменава за този втори лаптоп, че е вероятно с GTX 980M и е по-добър от  първата оферта . Нищо не ти се е оправило в главата. За лаптопа от първата оферта в първият коментар, за който Raze е споменал, че е с видеокарта  Radeon HD 7970M , аз съм писал, че го има и във варианти с Нвидиа видеокарта, която вероятно е  GTX 680M защото в обявата от първият коментар е написано че има 4ГБ видео памет, с колкото Radeon HD 7970M не разполага, моделът е 2ГБ памет. GTX 680M обаче е с 4ГБ, колкото е написано в обявата в първият коментар в темата(по-късно като прегледах подробно, установих, че всъщност освен с GTX 680M която и била максималната възможност за конфигуриране , лаптопът Alienware M17x R4 е било възможно да бъде  конфигуриран и с GTX 675M, също и с GTX 660M, те обаче са с по 2ГБ видео памет, което не съответства с написаното в обявата).  Ако и сега вече не си вдянал кой коментар за какво е и настояваш, бих ти препоръчал да се обърнеш към психолог. 

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

Авторът на темата, в първият коментар там е линкнал модел лаптоп пуснат на пазара през 2012г. Аз за него съм коментирал 6 годишната давност и с автора на темата, на който е споменато от продавача, че лаптопа бил закупен от него през 2014г, когато вече са изминали 2 години от пускането на модела на пазара. Вторият коментар на автора на темата е вече за по-късен модел и колегата Raze споменава за този втори лаптоп, че е вероятно с GTX 980M и е по-добър от  първата оферта . Нищо не ти се е оправило в главата. За лаптопа от първата оферта в първият коментар, за който Raze е споменал, че е с видеокарта  Radeon HD 7970M , аз съм писал, че го има и във варианти с Нвидиа видеокарта, която вероятно е  GTX 680M защото в обявата от първият коментар е написано че има 4ГБ видео памет, с колкото Radeon HD 7970M не разполага, моделът е 2ГБ памет. GTX 680M обаче е с 4ГБ, колкото е написано в обявата в първият коментар в темата(по-късно като прегледах подробно, установих, че всъщност освен с GTX 680M която и била максималната възможност за конфигуриране , лаптопът Alienware M17x R4 е било възможно да бъде  конфигуриран и с GTX 675M, също и с GTX 660M, те обаче са с по 2ГБ видео памет, което не съответства с написаното в обявата).  Ако и сега вече не си вдянал кой коментар за какво е и настояваш, бих ти препоръчал да се обърнеш към психолог. 

Че за по-късния модел точно говорим... Нали точно под този коментар сте писали -за модела с 980м... Вие не сте го цитирали а направо сте писали т.е. тогава се приема автоматично че отговаряте на последния пост и тоест не е нужно(дори) да се цитира и повтарят все едни и същи неща(от предишния пост преди вас). А затова кой лаптоп откога е и човека под вас го е коментирал и го е изяснил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rosko написа:

Че за по-късния модел точно говорим... Нали точно под този коментар сте писали -за модела с 980м... Вие не сте го цитирали а направо сте писали т.е. тогава се приема автоматично че отговаряте на последния пост и тоест не е нужно(дори) да се цитира и повтарят все едни и същи неща(от предишния пост преди вас). А затова кой лаптоп откога е и човека под вас го е коментирал и го е изяснил.

Да, не съм цитирал, но се подразбира по последователността на коментарите. Вярно е, че моят пръв коментар в темата е под вторият на автора на темата. Това е така, защото просто започнах участието си в тази тема, когато предходящите коментари вече са били написани. Има и друг начин да се подразбере за кой лаптоп съм коментирал, че е по-стар. В края на краищата авторът е посочил само две оферти в началото на темата, няма как човек чак толкова да се обърка, че да не може да осъзнае какво коментирам. Не е като да трябва да го пресмята с диференциално, или по-сложно уравнение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.