Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Martin Nikiforov написа:

като го гледам е сащия както на снимката.Интерено е че имам кабел от булсат които е с много жила

Ако е свързан правилно кабела,не ти е той проблем,проблем е че не можеш да настроиш антената правилно към спътника.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 159
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Моля пишете на кирилица. Във форума има такова правило. Иначе постовете ще бъдат изтрити. 2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с

Транспордера е с една честота. Имаш ги вече горе. Въвеждаш данните в приемнника. Но трябва да знаеш къде е 13 тия градус, и трябва да имаш чист хоризонт към небето горе долу от 45 до 50 градуса ъгъл.

Ако въпросът ти е към мене, най-вероятно липса на сигнал.

Публикувани изображения

в момента не хваща абсолютно никав сигнал

а нормално ли е да сканира само 2 3 секунди

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Martin Nikiforov написа:

в момента не хваща абсолютно никав сигнал

Причините могат да бъдат много,от не добре свързан кабел до не работещ приемник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сигурно защото не нмира нищо

по принцип е с карта до скоро работеще на Виваком махнах картата и незнаех кода.поразрових се и го разкодиах и трагна

карата сам ч извадил не виждам смисал от нея

приемника работи сас сигурност

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е така и приемникът работи, и кабелът е правилният - остава не добре свързан кабел на входа на приемника или при антената + евентуално не добре насочена антена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има готови транспондери които не ми дава да пипам и един които мойе да се настрои.там давам аз

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Martin Nikiforov написа:

има готови транспондери които не ми дава да пипам и един които мойе да се настрои.там давам аз

Ами виж от интернет за желания от теб сателит какви са транспондер настройките и ги въведи ръчно и пробвай така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vstoitsov написа:

Ами виж от интернет за желания от теб сателит какви са транспондер настройките и ги въведи ръчно и пробвай така.

Още в началото на темата дадох данните на транспордерите и спътниците,но ако не е правилно насочена антената няма отново да хване нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на транспондера се въвежда горна и долна честота нали

може би там бъркам

кажете някои за хотбърд те са много 

дори да взема хубав приемник пак няма да го оправя виждам аз хахахах 

маи иска компас

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Martin Nikiforov написа:

на транспондера се въвежда горна и долна честота нали

може би там бъркам

кажете някои за хотбърд те са много 

дори да взема хубав приемник пак няма да го оправя виждам аз хахахах 

маи иска компас

Иска се уред,който ти показах по-напред в темата.
С компас също няма да свършиш работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще ми напишеш ли правилните настроики .за транспонер даисек .аз нямам и вертикали хоризонтали.имам много вапросителни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Martin Nikiforov написа:

ще ми напишеш ли правилните настроики .за транспонер даисек .аз нямам и вертикали хоризонтали.имам много вапросителни

За кой спътник?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хотбърд .не мога да насочвам на изток.иначе астрата е наи добре преди сто години гледах астра на аналоговия беше песен сега е ужас

мога да я насоча както на булсата или вивакома но до там по на изток абсурд

имах градуси на чиничта за вертикала поне ама тва лято я пребочдисах

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Martin Nikiforov написа:

хотбърд .не мога да насочвам на изток.иначе астрата е наи добре преди сто години гледах астра на аналоговия беше песен сега е ужас

11541 V / 27500
11566 H /27500
11585 V /27500
11604 H /27500
11623 V /27500
12520 V /27500
10775 H /27500
Това са транспордери за Hotbird 13B/13C/13E at 13.0°E
12.175 V 30000
12.194 H 30000
12.214 V 30000
12.271 H 30000
12.329 V 30000
12.464 H  30000
12.483 V 30000
12.647 V 30000

Това са ти за Hellas Sat 3,булсатком.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за нервите които строши ще пиша после да кажа какво е станало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на даисек да дам ю че няма нали

хахахах прав доста

преди ставаше с леко преместване но нещата сасе променили доста.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Martin Nikiforov написа:

на даисек да дам ю че няма нали

хахахах прав доста

преди ставаше с леко преместване но нещата сасе променили доста.

С аналоговата сат. телевизия беше по-лесно,при цифровата без уред трудна работа,още повече когато нямаш опит.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще направя последен опит тази вечер и ще званя на техник ако се получат нещата ще си купя по добар приемник.

имало приложения за телефон но дали става незнам и как става

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще направя последен опит тази вечер и ще званя на техник ако се получат нещата ще си купя по добар приемник.

Имаше преди години из техномагазините свободни приемници около 100лв,но не е много смислено това набутване,защото вече нямам много свободни наши телевизии които да гледаш безплатно,най-смислено е да се включиш към някой оператор,да си плащаш таксата, и да не се занимаваш с излишно набутване на пари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Транспордера е с една честота. Имаш ги вече горе. Въвеждаш данните в приемнника. Но трябва да знаеш къде е 13 тия градус, и трябва да имаш чист хоризонт към небето горе долу от 45 до 50 градуса ъгъл. Никакви дървета, блокове и т.н. в близост с антената и по пътя към хоризонта. На приемника имаш индикатори за сила и качество на сигнала. Въртиш много бавно антената и гледаш индикаторите да ти покажат максимум сигнал, не е задължително индикаторите да са до края. Фиксираш с винтовете и после започваш да търсиш подходящия градус, наклона на антената, нагоре надолу, бавно, пак до максимално показание на индикаторите. Фиксираш антената, и чак тогава пускаш да сканира сателита. Не е лесно, особено ако нямаш опит. Ходбирт е  мощен сателит и не би трябвало да имаш проблем с намиране на сигнала. 

Препоръчвам ти честота  на транспордер за въвеждане 12520 V /27500 колкото по висока по-лесно се хваща!

Но нямаш ли опит потърси техник!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еврика а имаш ли представа защо ми спира индикаторите и дава грешка след 2 3 секунди може би липса на сигнал мисля аз

има светлина в тунела 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еврика а имаш ли представа защо ми спира индикаторите и дава грешка след 2 3 секунди може би липса на сигнал мисля аз

Дай снимка да я видим грешката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако въпросът ти е към мене, най-вероятно липса на сигнал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не сам на място но казва да сам изцистил антената или  да проверя кабелите

според мен е грешно насочване

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване