Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Освен това, в каталозите се дават позициите на спътниците по Гринуич (0гр), а България е средно на 25гр на изток, така че Астра се пада на 6гр на запад. За начало ти е нужна точната посока на юг, където поставяш позиция нула,  тогава въртиш на изток или запад, като остта на въртене трябва да е полярна-да е успоредна на земната ос (север-юг). А понеже ние не сме на екватора, а на 42гр северна ширина, се правят корекции на окачването на антената (наклон на юг с 5-6гр), за да следва при въртенето орбитата на стационарните спътници.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 159
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Моля пишете на кирилица. Във форума има такова правило. Иначе постовете ще бъдат изтрити. 2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с

Транспордера е с една честота. Имаш ги вече горе. Въвеждаш данните в приемнника. Но трябва да знаеш къде е 13 тия градус, и трябва да имаш чист хоризонт към небето горе долу от 45 до 50 градуса ъгъл.

Ако въпросът ти е към мене, най-вероятно липса на сигнал.

Публикувани изображения

Стана ми доста ясно сега.Със старата аналогова все едно тарсиш радио беше като детска игра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Martin Nikiforov написа:

Стана ми доста ясно сега.Със старата аналогова все едно тарсиш радио беше като детска игра.

Ясно като в мъгла ти е :)
Без устройство,каквото още в началото на темата ти показах няма да успееш,защото освен по хоризонтала трябва и по вертикала антената да е правилно позиционирана.
Това са спътниците,които може да бъдат гледани от нашето географско положение.

oo_2213136.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ncl написа:

България сат е на 1,9Е, а не както е дадено на 1,9W.

Не бях забелязал тази грешка:)
Списък на спътниците

sirius4_eurb.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше освен да зяпам телевизия,и да се науча.Но уви прави сте.Пълна нула.По добре да извикам някой и да го гледам как я настроива.Аз съм на  иптв телевизия но ми се искаше да подкарам и антената.

Темата стана доста интересна за мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Martin Nikiforov написа:

Идеята ми беше освен да зяпам телевизия,и да се науча.Но уви прави сте.Пълна нула.По добре да извикам някой и да го гледам как я настроива.Аз съм на  иптв телевизия но ми се искаше да подкарам и антената.

Темата стана доста интересна за мен.

Няма лошо да се занимаваш,но си купи уред за настройка на сателитни антени,което още в началото на темата показах.

на 10.10.2018 г. в 11:44, AAUUXX написа:

На око ме съмнява да направиш настройка на антената,трябва ти нещо такова за целта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нее скъп.добре е.

Така и така ще викам техник и разполагам с три работещи конвектора може да се хванат на една антена три близки по градуси спътници нали.прочетох в интернет че ставало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Martin Nikiforov написа:

Е нее скъп.добре е.

Така и така ще викам техник и разполагам с три работещи конвектора може да се хванат на една антена три близки по градуси спътници нали.прочетох в интернет че ставало.

Възможно е,ако са близки с градус-два разлика,но и антената е също фактор за целта,с малка няма да можеш да хванеш всички налични транспондери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.5 d 

По голяма е от тези на булсата и другите оператори и то доста

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на кои да се обадза настроиката. на булсата или вивакома или има и други варианти.Защото е малко странно да викам булсата да настриват вивателси приемник,или пак вивателските техници на настроиват техен приемник на савсем друг спътник.Става една

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Martin Nikiforov написа:

на кои да се обадза настроиката. на булсата или вивакома или има и други варианти.Защото е малко странно да викам булсата да настриват вивателси приемник,или пак вивателските техници на настроиват техен приемник на савсем друг спътник.Става една

Търси някой извън операторите,защото ти не си абонат на нито един такъв и съответно няма да се ангажират с нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип този приемник нее много хубав но добрите приемници ги гледам на 300 лв

а този ми е без пари само дистанционно си купих от виваком

нямам възможност сега са по хубава техника

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел, най-добре се откажи. "Горе" има много телевизии, по които няма нищо за гледане. Всичко интересно е здраво кодирано и недостъпно. За сателит "Астра" трябва по-голяма и много добре юстирана антена, защото сигналът е доста слаб. Преди години, когато се занимавах много с това, се хващаше един британски пакет "Chart Show" свободно, с много музика и , разбира се, реклами, също с много слаб сигнал. Отделно езиковата бариера, няма да разбираш повечето. Германските телевизии са пълни с приказки и публицистика, няма интересно нищо. IPTV е най-доброто за теб, което имаш, ако се преместиш и на същото във Виваком, където възможностите са много повече ( интерактивно гледане), не ти трябва друго.

cs.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, B3M2W0 написа:

Приятел, най-добре се откажи. "Горе" има много телевизии, по които няма нищо за гледане. Всичко интересно е здраво кодирано и недостъпно. За сателит "Астра" трябва по-голяма и много добре юстирана антена, защото сигналът е доста слаб. Преди години, когато се занимавах много с това, се хващаше един британски пакет "Chart Show" свободно, с много музика и , разбира се, реклами, също с много слаб сигнал. Отделно езиковата бариера, няма да разбираш повечето. Германските телевизии са пълни с приказки и публицистика, няма интересно нищо. IPTV е най-доброто за теб, ако се преместиш и на същото във Виваком, където възможностите са много повече ( интерактивно гледане), не ти трябва друго.

cs.png

Явно не си прочел, че човекът е на IP TV от Булсат, а с това иска да се понаучи евентуално...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно силен ли е или слаб сигнала на астра.

Както казах антената ми не е малка.

А тази ИПТВ като гледам мач съседите викат за гол а при мен още нее започнала атаката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале мале то и конвектора отпреди трчбва да се изкриви ужас

Попаднах на един калкулатор доста интересно за сателити

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване