Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Утре е денят х за интернета по бТВ и аз преди 1 месец четох новината за утрешният апокалипсис за мрежата . Щели да сменят ключове за ДНС . Знаете ли някой с човек като мен дето работи с интернет как ще се отрази нагло . Колко пари ще се изгубят . Според вас дали ще се усети на всички потребители и ще има ли спиране на мрежата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, adersa написа:

Утре е денят х за интернета по бТВ и аз преди 1 месец четох новината за утрешният апокалипсис за мрежата . Щели да сменят ключове за ДНС . Знаете ли някой с човек като мен дето работи с интернет как ще се отрази нагло . Колко пари ще се изгубят . Според вас дали ще се усети на всички потребители и ще има ли спиране на мрежата ?

:lol6::lol6::lol6:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм си сипал две кофи интернет и ще си имам за утре :)

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Прав си за много от написаното от теб.Оценявам го вече.

На мен не ми е ясно как може умни хора да вярват на подобни глупости за апокалипсис, колапс на мрежа, край на света и прочие. Същата глупост беше през 1999 година. Изписаха се хиляди простотии как като стане 2000 година всички компютри ще спрат защото няма да могат да обработят информацията понеже не смятали като човешкия ум. Как компютъра не можел да различи числото 1999 от 2000 и т.н.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

Как компютъра не можел да различи числото 1999 от 2000 и т.н.

Не беше май точно така ама карай.
Компютъра много добре ги различава. Слуховете бяха че годината не е заложена цялата а само с последните две цифри за да се икономисат някакви байтове които навремето били много кът кога паметта не достигала в ранната ера на изчислителните машини.  И след 99 се пускаха панически слухове че брояча на годините ще почне от 00 или от годината на производство на хардуера и всичкото компютър ще зависне.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, BMW Маниак написа:

Не беше май точно така ама карай.
Компютъра много добре ги различава. Слуховете бяха че годината не е заложена цялата а само с последните две цифри за да се икономисат някакви байтове които навремето били много кът кога паметта не достигала в ранната ера на изчислителните машини.  И след 99 се пускаха панически слухове че брояча на годините ще почне от 00 или от годината на производство на хардуера и всичкото компютър ще зависне.

Няма значение. Не ми се рови сега да търся материали. Крайното становище беше, че когато стане 00:01 01.01.2000 година всички компютри ще блокират.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

Какъв интернет пък те гони теб? 21.12.2012 отдавна мина и вече от почти 6 години е свършил света.

Смени я тая излагаща профилна снимка. :)

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, BMW Маниак написа:

...

Ти разлика между бит и байт не можеш да направиш, а си тръгнал да коментираш компютърни тематики.

Ти не беше ли тоя с голееемиите Wi-Fi мрежи на село, където щеше уж да ставаш провайдер?
Това, че няма DNS не означава, че мрежата е паднала. Можеш да комуникираш чрез IP и да си рутираш.
DNS е само прякор/псевдоним на IP, който може да се запомни от човек. Когато софтуер направи обръщение към него адрес, той ефективно изпраща заявка към DNS-а и DNS-сът му отвръща към кое IP да се насочи. Освен това има DNS Кешове и локални DNS сървъри. По никакъв начин не може да се събори цялата мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, simtech написа:

Ти разлика между бит и байт не можеш да направиш, а си тръгнал да коментираш компютърни тематики.

Аве гледай си чиниите ве сополанко. Не се ли виждаш че нямаш два лева в джоба да се усмихнеш тръгнал да ме коментира.
Ти като много разбираш от компютърни тематики защо си в бизнеса със поставяне на сателитни чинии и окабеляване и разпъване на кабели със стълбата ?
Тръгнал да ми обяснява компютърни тематики а никой в бранша не го брой за жив.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, BMW Маниак написа:

Аве гледай си чиниите ве сополанко.

Избърши си сопола, преди да ми говориш на мене за компютри.

• Тъжен 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, simtech написа:

Избърши си сопола, преди да ми говориш на мене за компютри.

Не си от добрите момчета май...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие само по форумите ли избивате комплекси ? уж сте много в час с ИТ новините но май 50 % тука не са в час Това е българският манталитет преди не е прочел но си излива цялата простотия . < https://technews.bg/article-110794.html

На 11 октомври предстои първата по рода си смяна на криптографските ключове, които защитават системата за домейн имената DNS. Във връзка с тази промяна е възможно малък процент интернет-потребители да изпитат трудности при разрешаване на домейн имената.

Да ви светна и за още една новина ако не сте запознати дигат данъците на коли над 15 годишни с 30 % а по стари с 50 % .

преди 1 час, Деянчо написа:

Какъв интернет пък те гони теб? 21.12.2012 отдавна мина и вече от почти 6 години е свършил света.

Смени я тая излагаща профилна снимка. :)

Ей чорбарин няма да ми казваш какво да правя .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, adersa написа:

Да ви светна и за още една новина ако не сте запознати дигат данъците на коли над 15 годишни с 30 % а по стари с 50 % .

Стрували ти се нормално да се карат кочини на по 20г и отгоре?С такъв автомобил освен,че си опасен за себе си,си опасен и за околните и участниците в движението.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не си струва но погледни от реалната гледна точка на нещата половината българи карат такива коли от свидливост защото я някои са комарджии , или нямат средства за по нови коли но вече сме 2018 година и не можеш в 21 век 2018 да караш мерцедес 84 година това е срамно много дори и за 50 годишен шофьор .

Даже  и отстъпките са премахнати са данъците ако до сега е плащал 30 лв данък без отстъпка става 40 лв а като ги дигнат от догодина ще скочи на 50 100 лв . Зависи от годината , кубатурата ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, adersa написа:

То не си струва но погледни от реалната гледна точка на нещата половината българи карат такива коли от свидливост защото я някои са комарджии , или нямат средства за по нови коли но вече сме 2018 година и не можеш в 21 век 2018 да караш мерцедес 84 година това е срамно много дори и за 50 годишен шофьор .

Ясно ми е на мен,всеки иска да мине тънко,без да прави сметка след това колко ще набута по сервизите,разхода на гориво и масло също е не малък фактор и като тегли чертата за 5-6г. се е набутал колкото да си купи нов бюджетен автомобил.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата нищо няма да загуби,  ако спрат интернета за малко, пък и за повече да е, пак няма. Като гледам как му е уплътнено работното време, с пускане на петъчни теми във форума. Значи производителността му вероятно не повече от бит на час. Ще ги навакса като дойде интернета, с няколко натискания на бутони на клавиатурата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да може да ти спрат Интернета...ако си забравил да го платиш ... :D

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие само по форумите ли избивате комплекси ? уж сте много в час с ИТ новините но май 50 % тука не са в час Това е българският манталитет преди не е прочел но си излива цялата простотия . < https://technews.bg/article-110794.html

На 11 октомври предстои първата по рода си смяна на криптографските ключове, които защитават системата за домейн имената DNS. Във връзка с тази промяна е възможно малък процент интернет-потребители да изпитат трудности при разрешаване на домейн имената.

Между изпитване на трудности и сутрешен апокалипсис на световната мрежа има една гора разлика. Та затова се и смея. А и не мисля, че 1-2 дена ако останеш без интернет ще свърши света за теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Емил Костов написа:

Между изпитване на трудности и сутрешен апокалипсис на световната мрежа има една гора разлика. Та затова се и смея. А и не мисля, че 1-2 дена ако останеш без интернет ще свърши света за теб.

Eмо ако някой ден ти се наложи да издаваш електронни сметки цял ден и нови полици щете питам после как ще се чувстваш и какво оправдение ще казваш на клиента за забавянето /

Затова казвам тока и нета са ценни за мен няма ли ги няма работа , пари ,  загуба на клиенти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, adersa написа:

Как реши, че съм чорбар?!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Деянчо написа:

Как реши, че съм чорбар?!

Деда знам къв си какво те дразни в профилната снимка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, adersa написа:

Деда знам къв си какво те дразни в профилната снимка ?

Ами, джендърска е. :)

Иначе - К и ЗЛ, и ЗЦ. :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, adersa написа:

Eмо ако някой ден ти се наложи да издаваш електронни сметки цял ден и нови полици щете питам после как ще се чувстваш и какво оправдение ще казваш на клиента за забавянето /

Затова казвам тока и нета са ценни за мен няма ли ги няма работа , пари ,  загуба на клиенти .

Ами имам 4 интернета в къщи. На мен също ми се налага постоянно да имам достъп и връзка. Така че знам за какво говориш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Ами имам 4 интернета в къщи. На мен също ми се налага постоянно да имам достъп и връзка. Така че знам за какво говориш.

Ядосваш се и не можеш да свършиш никаква работа, знам какво е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, adersa написа:

Вие само по форумите ли избивате комплекси ? уж сте много в час с ИТ новините но май 50 % тука не са в час Това е българският манталитет преди не е прочел но си излива цялата простотия . На 11 октомври предстои първата по рода си смяна на криптографските ключове, които защитават системата за домейн имената DNS. Във връзка с тази промяна е възможно малък процент интернет-потребители да изпитат трудности при разрешаване на домейн имената.

Да, сменят криптографските ключове. Някакво време ще се изисква да се обнови. Но от друга страна не си мисли че всеки потребител в мрежата се обръща глобално. Всеки по-сериозен интернет доставчик има локален DNS сървър, който кешира, така че да има по-бърз отговор. Освен това винаги човек може да настрои гугълските DNS или да използва OpenDNS и да си реши проблемите.

преди 4 часа, AAUUXX написа:

Ясно ми е на мен,всеки иска да мине тънко,без да прави сметка след това колко ще набута по сервизите,разхода на гориво и масло също е не малък фактор и като тегли чертата за 5-6г. се е набутал колкото да си купи нов бюджетен автомобил.

Ей, дървен философ. Трябва ми транспорт. Няма автобус. Трябва да ходя на работа. И ми трябва поради работата да нося багаж.
Кажи ми, да си взема хапката от устата, да си купя нова кола, за да задоволя претенциите на някакъв недоклатен ник във форум ли? Колата не ми гори масло и си я правя сам. Какво рече за разходите?Или човек, който е толкова фрустриран от живота, че си го изкарва на другите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.