Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Царицата в Шаха може ли да се движи като Кон


zoom3344@abv.bg

Препоръчан отговор

Здравейте. Понеже се разрази голям спор м/у мен и мои риятели искам да попитам нещо за шаха. Може ли Царицата в Шаха да се движи като Коня ? Според повечето хора тя може да се движи както си иска - Вярно ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, [email protected] написа:

Здравейте. Понеже се разрази голям спор м/у мен и мои риятели искам да попитам нещо за шаха. Може ли Царицата в Шаха да се движи като Коня ? Според повечето хора тя може да се движи както си иска - Вярно ли е?

Ето информация. Не знам защо е нужно да се води спор след като всичко може да се провери за 5 секунди в интернет,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уау . Защото всеки може да пише в интернет каквото иска и много често не е вярно ! Интернета сме го проверили . Надявам се на човек който разбира от шах заради това пиша тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, [email protected] написа:

Уау . Защото всеки може да пише в интернет каквото иска и много често не е вярно ! Интернета сме го проверили . Надявам се на човек който разбира от шах заради това пиша тук.

Аз за такова правило до сега нито съм чувал, нито съм чел някога, въпреки че не съм шахматист, знам как се играе. Защо реши, че царицата може да се движи като кон? Къде го прочете, дай да видим, щом в интернет всеки пише каквото си иска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира от шах е много общо казано!

Когато са ме учили как се играе такова движение не ми е преподавано.

Ходил съм и на официални срещи - такова движение на царицата не съм виждал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, [email protected] написа:

Уау . Защото всеки може да пише в интернет каквото иска и много често не е вярно ! Интернета сме го проверили . Надявам се на човек който разбира от шах заради това пиша тук.

Няма такова движение на царицата в шаха. Стига вече глупости. Това е само примерен линк. В интернет може да потърсите професионално обяснено  всичко за шаха. Започвам вече да се плаша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Емил Костов написа:

Започвам вече да се плаша.

стига ве, ти кът видиш некоя откачалка и съ стресираш
шъ взема да ти бая за страх и стрес вече
:clown:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, дръндю написа:

стига ве, ти кът видиш некоя откачалка и съ стресираш
шъ взема да ти бая за страх и стрес вече
:clown:

Ами плаша се човек и то наистина. Ще се изплашиш и ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Ами плаша се човек и то наистина. Ще се изплашиш и ти.

имаш наблюдения, че откачалките стават все повече?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, дръндю написа:

имаш наблюдения, че откачалките стават все повече?

За последните 10 години се удесеториха в геометрична прогресия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, [email protected] написа:

Според повечето хора тя може да се движи както си иска - Вярно ли е?

Може да се движи като ТОП, ОФИЦЕР, ПЕШКА, ЦАР. По хоризонтал, вертикал, диагонал. Само не и като кон! Само конят в Шаха върви по буква Г. Никоя друга фигура!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, [email protected] написа:

Уау . Защото всеки може да пише в интернет каквото иска и много често не е вярно ! Интернета сме го проверили . Надявам се на човек който разбира от шах заради това пиша тук.

Може да върви както си искате, ама това ще са си ваши правила, които сте си ги уговорили помежду си. Като не искаш отговори по интернет, изгаси си компютъра и беж в библиотеката, да си намериш книги за шах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се , че въпросът е малко откачен. Аз съм човек ,който е играл в миналото в турнири шах, имах покрита норма за кандидат майстор тогава. Искам обаче да попитам друго -може ли пешката след като стигне на осмия хоризонтал да се превърне в противникова фигура.:huh: И дали има смисъл в това? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, bigiadri написа:

Разбира се , че въпросът е малко откачен. Аз съм човек ,който е играл в миналото в турнири шах, имах покрита норма за кандидат майстор тогава. Искам обаче да попитам друго -може ли пешката след като стигне на осмия хоризонтал да се превърне в противникова фигура.:huh: И дали има смисъл в това? :)

Е сега вече наистина се уплаших.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Е сега вече наистина се уплаших.

Емо "плювни си у пазвата" като те е страх.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Е сега вече наистина се уплаших.

Е , защо? Въпросът на човека е откачен , но пък мноого интересен за това.Ще взема да се опитам да разиграя някаква партия по начина да играе и като кон дамата, ще е любопитно.Заради това и аз в този стил зададох въпрос.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, georgi6 написа:

Емо "плювни си у пазвата" като те е страх.

Ако темата беше в раздела празни приказки добре, но в раздел за игри да се питат подобни небивалици е страшно. Все едно да има спор дали футболистите имат право да пипат топката с ръце и да се води спор затова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Ако темата беше в раздела празни приказки добре, но в раздел за игри да се питат подобни небивалици е страшно. Все едно да има спор дали футболистите имат право да пипат топката с ръце и да се води спор затова.

Ами по добре я премести този раздел щото си е "празни приказки"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, georgi6 написа:

Ами по добре я премести този раздел щото си е "празни приказки"

Нямам права, не съм глобален модератор все пак!! ;)

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам сериозен въпрос. Колко от пешките могат да се превърнат в царици? Аз знам, че всичките могат, но според други само 4 могат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, [email protected] написа:

Според повечето хора тя може да се движи както си иска - Вярно ли е?

Дори като пасат може да се движи зависи от щахматистите колко са пийнали.

15+-+1

В превод:
Всички мъже трябва да се научат да играят шах за да си го знаят ясно че с един лош ход могат да изгубят своята дама.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, barbuncela написа:

Може да се движи като ТОП, ОФИЦЕР, ПЕШКА, ЦАР. По хоризонтал, вертикал, диагонал. Само не и като кон! Само конят в Шаха върви по буква Г. Никоя друга фигура!

Най правилният отговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...