Премини към съдържанието
stefan1200

Преинсталиране на Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам следния проблем. Направих инсталационно USB с windows 10. Започнах инсталацията като минах през всички стъпки, като почнеш от настрийката на езика, формат на часа > после цъкам инсталирай сега > лиценза > custam install > правя си партидите цъкам напред > започва стандартната инсталация, копиране на файлове и т.н. и когато всичко е готово и се ресне компа (още първия рестарт), вместо да ми изпише Getting devices ready и Getting ready, както е на клипчетата в ютуб, ме връща отначало на инсталацията, където трябва да въвеждам език, формат и т.н. Фактически започва инсталацията отначало. Някой да се сеща за решение на проблема. 

Инсталирам уиндолс 10 от USB на АSUS модел K52dr. Когато правих инсталационното USB цъкнах на 64bit дали не е там проблема?
Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, stefan1200 написа:

Здравейте. Имам следния проблем. Направих инсталационно USB с windows 10. Започнах инсталацията като минах през всички стъпки, като почнеш от настрийката на езика, формат на часа > после цъкам инсталирай сега > лиценза > custam install > правя си партидите цъкам напред > започва стандартната инсталация, копиране на файлове и т.н. и когато всичко е готово и се ресне компа (още първия рестарт), вместо да ми изпише Getting devices ready и Getting ready, както е на клипчетата в ютуб, ме връща отначало на инсталацията, където трябва да въвеждам език, формат и т.н. Фактически започва инсталацията отначало. Някой да се сеща за решение на проблема. 

Инсталирам уиндолс 10 от USB на АSUS модел K52dr. Когато правих инсталационното USB цъкнах на 64bit дали не е там проблема?
Благодаря :)

Извади флашката,рестартирай и ще завърши инсталацията.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, ти си задал в биос USB да ти е първи в буут ордъра. При първия рестарт сложи хард диска или SSD да ти е първи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Сега ще пробвам и двата варианта и ще пиша какво съм направил. Дали да не преместя темата във форум "Операционни системи" или не е проблем?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, vstoitsov написа:

Здравей, ти си задал в биос USB да ти е първи в буут ордъра. При първия рестарт сложи хард диска или SSD да ти е първи.

пробвах да извадя флашката пред ида се рестартира. Ето какво ми пише "Reboot and Select proper Boot Device or Insert Boot Mediain selected Boot Device and press a key" От там на там и да пъхам флашката на ново и да натискам копчета все същото ми изписва ... Ще пробвам и другия вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, stefan1200 написа:

пробвах да извадя флашката пред ида се рестартира. Ето какво ми пише "Reboot and Select proper Boot Device or Insert Boot Mediain selected Boot Device and press a key" От там на там и да пъхам флашката на ново и да натискам копчета все същото ми изписва ... Ще пробвам и другия вариант.

Вади я след рестарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може и да не я вадиш,след рестарта си правиш да ти зарежда от HDD

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж значи новите дъна ако не буутваш от уефи, а флашката има и уефи буут си захапват автоматично от флашката. Ако нямаш нищо ценно пробвай да буутнеш от уефи при инсталация, така след това автоматично ще си захапе харда. Предполагам ще ти е по-лесно така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя програма направи буутващата флашка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В BIOS има ли опция UEFI някъде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.