Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

All US F-35s grounded worldwide

Накратко, след като в щата Южна Каролина се разби един брой суперизтребител  F-35, Пентагона е приел решение да бъдат приземени всичките самолети от тази серия, докато не се заменят дефектните им двигатели.

Според мен биха могли да бъдат превърнати в чудесни културни паметници и детски пързалки. Разбира се, с бетонирани колесници, да не вземе някой ураган или торнадо да ги хвръкне. 

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нормална процедура. Докато не се отстранят дефектите се спират всички самолети от дадения модел. Същото се прилага и в цивилната авиация.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното е, че бая парички за производство на бездефектни двигатели и монтирането им на хвърчилата, ще сменят своят притежател и не е ясно колко дълго ще продължи процесът на замяна.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, sliderum написа:

Важното е, че бая парички за производство на бездефектни двигатели и монтирането им на хвърчилата, ще сменят своят притежател и не е ясно колко дълго ще продължи процесът на замяна.

Докато карат с такива двигатели винаги ще има дефекти и катастрофи. В момента всеки един самолет е едно летящо буре с барут. В цивилната авиация е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тях може да се нареди и разкапаната руска ракета, дето изръси космонавтите малко след старта и по едно чудо оцеляха.

рр.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О да бе, може да се нареди. Я да видим каква американска система има за спасяване в описаната ситуация. Американците просто нямат спасителен план, а руснаците имат балистична крива пресметнати, за която и да е част от полета по време на извеждането към орбита.  Какво стана и в двата случая с дефектирали совалки? Спасени, нямаше. В случая със Союз МС-10, едно екстремно претоварване за 4-5 секунди, не изключвам малко кафяво по гащите, предполагам, но космонавтите са общо взето ОК и ще летят през март 2019г., отново.

• Харесва ми 2
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, B3M2W0 написа:

До тях може да се нареди и разкапаната руска ракета, дето изръси космонавтите малко след старта и по едно чудо оцеляха.

рр.png

Нормално е да има такива дефекти. И е хубаво, че се е задействала защитата и космонавтите са спасени. Стига делете на руски, американски, френски и прочие.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Докато карат с такива двигатели винаги ще има дефекти и катастрофи. В момента всеки един самолет е едно летящо буре с барут. В цивилната авиация е същото.

Още не сме изобретили антигравитацията, нещо се пънат и "двигателите" .ЕМ двигателят все още е в пелени и там ще си остане вероятно завинаги, прекръстен с друго име, макар че EM Drive, още се ползува в масмедиите. Като успеем с великото обединение на силите, може и да сме достатъчно напреднали за нови типове двигателни системи, дори и да си изобретим нещо свръхсветлинно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората още шейсетте години направиха Луната комшулук, да се захласваш по една орбита на 200км , пълно оглупяване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, B3M2W0 написа:

Е такива неща се случват макар и рядко а в случая много рядко. Ако совалките и те можеха така да си изръсят астронавтите на два пъти ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, B3M2W0 написа:

Хората още шейсетте години направиха Луната комшулук, да се захласваш по една орбита на 200км , пълно оглупяване...

Напълно нормално е да се захласваш. Освен това на Луната има доста ценни метали, които на Земята са рядкост.

преди 14 минути, sliderum написа:

Още не сме изобретили антигравитацията, нещо се пънат и "двигателите" .ЕМ двигателят все още е в пелени и там ще си остане вероятно завинаги, прекръстен с друго име, макар че EM Drive, още се ползува в масмедиите. Като успеем с великото обединение на силите, може и да сме достатъчно напреднали за нови типове двигателни системи, дори и да си изобретим нещо свръхсветлинно. 

ЕМ драйв ще се използва в Космоса.  Колкото до А-грав и Антиматерията в момента се правят усилени изследвания в тази насока. Не случайно се създаде Големия Колайдер. Та нещата си вървят постепенно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

рр.png

Доколкото разбрах, това е третата таква случка за над 50 години. И в трите случая космонавтите са оцелели ;)  Не е случайност значи. Де да можеха и пътниците в самолети да оцеляват...

А какво стана с американската совалка и 7-те астронавта преди години?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето пак се поизложиха с предварително нагласените пуснати съобщения :)

https://www.svoboda.org/a/29537923.html

преди 1 час, BG-Team-DRIFT написа:

Доколкото разбрах, това е третата таква случка за над 50 години.

Само за тази година инцидентите са 4

http://www.kasparov.ru/material.php?id=5BBF789324BC3

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, BG-Team-DRIFT написа:

Доколкото разбрах, това е третата таква случка за над 50 години. И в трите случая космонавтите са оцелели ;)  Не е случайност значи. Де да можеха и пътниците в самолети да оцеляват...

А какво стана с американската совалка и 7-те астронавта преди години?

Има го като предложение за създаване на прототип, но авиокомпаниите не искат да го приемат. Ако това стане ще трябва да си сменят или модифицират целия авиационен парк, а това са милиарди средства, които не им се дават

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

С пилотиран полет. Разлика има.   Но тая тема тръгна в много лоша посока - САЩ или Русия са дали повече жертви. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже става дума за самолети, горещо препоръчвам да се изгледа това видео-страхотна машина и пилот!

• Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

САЩ спряха заради "авария" всички Ф-35, веднага щом С-300 се появи в Сирия, Израел също, въпреки "заканите" да удари точно с тях...
Веднага щом Русия достави ракетите С-300 на Сирия и започнаха коментари какво ще прави Израел.
Основната закана беше, че евреите разполагат с Ф-35, който е невидим за радарите, и с него ще продължат ударите си.
След което удобно дойде едно произшествие с американски самолет в Южна Каролина, и САЩ обявиха, че "временно приземяват" всички такива машини.
Но аварии със самолети стават непрекъснато, не е обичайно да се спират всички останали от модела, защото 1 паднал.
Израел незабавно ги последва, въпреки заканите за удари по Сирия. В момента фактически Израел няма с какво да удари Сирия, защото други "стелтове" няма.
Проектът Ф-35 е супер скъп и САЩ имат нужда от огромни продажби, за да го изплатят дори частично.
Ако обаче, Ф-35 се удари челно с С-300 в Сирия, и загуби, тогава САЩ ще инкасират всички възможни загуби. До момента малък брой самолети са доставени (на Израел например са едва 12), и избиването на парите е доста далеч.
Ако "стелтът" се окаже лесна плячка за старото поколение руски ПВО (вече има С-400 и дори С-500), то никой по света няма да го купува. И 1 трилион долара, вложени в разработката, ще идат на вятъра.
Твърде подозрително най-великият самолет в историята бе приземен, и изваден от реален тест с достоен противник.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, винаги е била такава практиката - не един, а всички самолети от серията се спират, до отстраняване на проблема.

Второ - твърденията са че Ф35 са невидими и за С300 и за С400. До колко е вярно , мисля ще се разбере.

Трето - проблемите в Сирия са от малко по друго естество.

Каквито и системи за ПВО да имат там, нека първо си сложат ефективни системи свой-чужд. Руския ИЛ 20 бе свален именно заради липса на такава система.Дори няма да споменавам неадекватните маневри на този ИЛ и траектория.

Че преди да почнат да падат Ф35 ще падат досста ИЛове и СУ :)

Четвърто , израелците имат възможност да поразяват тези ПВО, и ако това се случи, възниква по голям проблем .

а това е че сирийците нямат собствени кадри за обслужване на тези ПВО, и те ще бъдат обслужвани зицяло от руски кадрови военни.

Не че не гибнат полуофициално стотици руснаци в Сирия - "Вагнеровци " и "туристи ", но тук поразяването на такова ПВО означава директен военен акт срещу РФ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, miro20 написа:

Всъщност, винаги е била такава практиката - не един, а всички самолети от серията се спират, до отстраняване на проблема.

И откъде си толкова запознат с практиките на краварите ??
Да не би да си в пентагона или нещо друго свързано с авиацията в кравария ???

ФАКТ е, че краварите не смеят да изправят ф-35 срещу една стара система и цял свят го видя !!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, miro20 написа:

Мироко. Другите 3 въобще не са инциденти. Освен за укроджендера КаШпаров и теб. Инцидент,  е само с мисията MC-10. Ти, ако вземеш да прочетеш за Мъския, колко пъти си е отлагал стартовете с часове, или с дни, по няколко отлагания само на отделен старт, аз самият един път се бях запалил да гледам такъв старт, по някое време тази година беше и си бях пуснал предаването на живо, после минаха 2-3 часа след официалният час, после го пренасочиха за следващият ден и така. Не помня коя точно мисия беше, но не  е като да не се случва често...но ти не можеш да четеш до толкова чак, ще те заболи глава

преди 3 часа, B3M2W0 написа:

Понеже става дума за самолети, горещо препоръчвам да се изгледа това видео-страхотна машина и пилот!

ДОброто "старо" Миг -29, които всички прозападни тролове се скъсват да отписват и да плюят по него. А то е в пъти по-добро от питекантропските Ф-18 и Ф-35

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, neroni написа:

ФАКТ е, че краварите не смеят да изправят ф-35 срещу една стара система и цял свят го видя !!!!

Една миналогодишна статия  :

https://inosmi.ru/military/20170410/239092531.html

Проблема дори не е точно в това че могат да бъдат засечени  американските изтребители от ПВО , а това да бъдат поразени.

И че въпреки сериозните усилия и инвестиции, няма признаци руснаците да са решили тези пропблеми.

Самите изтребители също никой не спори че са скъпи и с различни технически проблеми , но  и за насрещните ПВО-то не са цветущи нещата.

Конкретните проблеми в Сирия ги споменах по горе. За съжаление , човешкия факор, също проблемна техника  и военно-тактическите грешки  са основен проблем в руските сили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато не се изправят един срещу друг няма как да разберем.
НО е факт, че ФАЩ не смее засега да направи експеримент срещу С-300 и измислят всякакви небивалици за да отлагат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,  Но и не е нужно да рискуват. Не винаги перченето и тинейджърско предизвикването "на врага" е най добрата стратегия. Да не кажа никога :)

И още нещо  https://rg.ru/2018/10/11/smi-istrebiteli-nato-na-ukraine-ispytali-s-300.html

Не знам до колко е вярно че са тествали украинските С300 , но твърдят че не са опасност за Ф35.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, neroni написа:

Докато не се изправят един срещу друг няма как да разберем.
НО е факт, че ФАЩ не смее засега да направи експеримент срещу С-300 и измислят всякакви небивалици за да отлагат.

Всъщност с-300 доста поостаряха и въпреки тва са адекватни. Не напомняй на Мироко, че Русия имат и доста по-съвременни ПВО системи, че ще получи удар.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.