Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте отново.

Ето че се сблъсках с проблем и на лаптопа на жена ми.

Toshiba satellite L750 1-LP  i3 Core-2330m , 2.20GHz (нищо особено но върши работата за която е предназначен)

Самият лаптоп имаше проблем със звука (работеше 10-15мин и след това онемяваше) пробвах да деинстална и инстална друг аудио драйвер но проблема не се реши. Реших да преинсталирам всичко. От Win 7 ultimate 64 минах на 7 pro 64...всичко наново и ново! Всичко си е 6 като изключим звука (същата работа)

Почвам да се притеснявам да не отиде и тоз към хардуерен проблем,защото за 1 седмица и двата да се прецакат ми идва в повече

В момента съм с  Conexant SmartAudio HD ... преди това пробвах SRS.. а преди него беше с дефаутния на intel..

Разликата е единствено че сега примерно: свири песен и на 1 вата минута онемява... изчаквам 10 сек натискам пауза-плей и тръгва звука за минута и така нататък... 

С преинснал явно не става.. от какво може да е?

П.п на слушалки имам звук нон стоп. Там проблем няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гнездото където включваш слушалките! Явно прекъсва връзката към високоговорителите! За смяна в сервиз най-добре.

Може да опиташ да пръснеш контактен спрей, но мъничко, да пъхнеш и извадиш мъжкия на слушалките няколко пъти за да се раздвижат контактните пластини в гнездото, но ако има ефект обикновено е временен. А е възможно и някоя студена спойка на гнездото към дъното. Ако номера не стане, най-добре сервиз!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е хардуерен проблема има едно много лесно решение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е хардурен- прегрява чипа за звука (Conexant). Може да се подобри малко положението, като се отвори лаптопа и се залепят 2ст. върху чипа или в читав сервиз да го сменят. Вариант е също и с външна звукова карта, но заема USB букса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.