Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

Някакви съвети да дадете за сет ъп на нов гейминг лаптоп освен ъпдейти на уиндоус и видео карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

току-що, JackSparroww написа:

Здравейте

Някакви съвети да дадете за сет ъп на нов гейминг лаптоп освен ъпдейти на уиндоус и видео карта?

ДЕКСТОП машина е решениет. Спрете с тези гейминг лаптопи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запален геймър, и на лаптоп съм доволен за два часа през свободното ми време. Та...приемам съвети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, JackSparroww написа:

Това изречение ако може на български език!

Съвети на база на какво?

Какви игри ще играеш, колко пари ще отделиш, ще се разнася ли, някакви други изисквания към него имаш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет 1; Приготви си 2 000 лв. и се подготви психически като харесаш нещо да дадеш допълнително още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопът е купен вече. Машината е i7 , 6 ядра 2.20 до 4.10 ghz , 16 gb ram , gtx 105 ti 4gb ,мисълта ми е някакви програми да си кача за подобряване на продуктивността и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JackSparroww написа:

Лаптопът е купен вече. Машината е i7 , 6 ядра 2.20 до 4.10 ghz , 16 gb ram , gtx 105 ti 4gb ,мисълта ми е някакви програми да си кача за подобряване на продуктивността и т.н.

Ясно, хвалим се! Ми да ти е честит и със здраве да си го ползваш!

Диска не си споменал какъв ти е! След като се знае и дисковия масив се слага ОС-а на правилния от двата диска и след това си правиш имидж, че след всичките оптимизации да можеш бързо да си възстановиш системата. Колкото по-малко неща качваш, толкова по-добре. Те от M$ ще се погрижат за документи, снимки, музика и дори приложенията ти, а лаптопа дано да е подходящ свят, че да не се бие със синьото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JackSparroww написа:

Диска е SSD и ОС-а си е там

Толкова ли ще кажеш за най-важната част във всяка машина.

Знаеш ли какви SSD та съм виждал - ще ти поникне брада докато инсталираш W10, драйвери и програми.

Марка, модел - съответно обем, интерфейс и т.н.

Като сложи тази ОС (а коя сложи?) как раздели диска? Механичен диск имаш ли? Swap файла колко го зададе ...

Хайде лаптопа е твой, а не мой няма логика аз да питам, а ти капка по капка ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво ще му подобряваш на този лаптоп? Освен видеокартата, друг слаб компонент може да е твърдия диск, ако не е SSD. Относно игрите, правиш настройките и резолюцията според играта, кадрите, които искаш и разделителната способност на екрана. Евентуално може да пробваш overclock на видеокартата, от което можеш да спечелиш евентуално 5-6 кадъра отгоре, но трябва да внимаваш за температурите, понеже ако са по-високи от допустимите, ще има обратен ефект - тротълинг и драстичен спад на кадри.

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Толкова ли ще кажеш за най-важната част във всяка машина. 

Знаеш ли какви SSD та съм виждал - ще ти поникне брада докато инсталираш W10, драйвери и програми. 

Марка, модел - съответно обем, интерфейс и т.н. 

Като сложи тази ОС (а коя сложи?) как раздели диска? Механичен диск имаш ли? Swap файла колко го зададе ...

Хайде лаптопа е твой, а не мой няма логика аз да питам, а ти капка по капка ... 

Какви са тези SSD дискове и къде си ги виждал на лаптоп с I7 8 поколение и 1050 TI?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

И какво ще му подобряваш на този лаптоп? Освен видеокартата, друг слаб компонент може да е твърдия диск, ако не е SSD. Относно игрите, правиш настройките и резолюцията според играта, кадрите, които искаш и разделителната способност на екрана. Евентуално може да пробваш overclock на видеокартата, от което можеш да спечелиш евентуално 5-6 кадъра отгоре, но трябва да внимаваш за температурите, понеже ако са по-високи от допустимите, ще има обратен ефект - тротълинг и драстичен спад на кадри.

Какви са тези SSD дискове и къде си ги виждал на лаптоп с I7 8 поколение и 1050 TI?!?

Ти знаеш ли модела на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не и затова си подпитвам.

А щом не знаеш модела, не знаеш и какво е охлаждането му, а защо да прави:

преди 29 минути, Raze написа:

Евентуално може да пробваш overclock на видеокартата, от което можеш да спечелиш евентуално 5-6 кадъра отгоре, но трябва да внимаваш за температурите, понеже ако са по-високи от допустимите, ще има обратен ефект - тротълинг и драстичен спад на кадри.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не и затова си подпитвам.

А щом не знаеш модела, не знаеш и какво е охлаждането му, а защо да прави:

:)

Ами с толкова информация, такъв отговор, то не че и въпроса е много смислен. Казвам му какво и как да си подобри в лаптопа, както и за какво да внимава. Интересно ми е какви са тези SSD, на които си попадал, където се инсталира много бавно ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изнервящи, а как ми се искаше да бе поне един механичен диск пак бил той и на 4200 оборота, щеше да свети като заварчик и да стърже ама поне щях да виждам, че прави нещо и има прогрес, а това тихичко и нищо не прави.

С така зададен въпрос направо да се чудиш какво да отговориш, но какво да се прави - работи се с материали на клиента :)

Дано поне не е някоя безумна покупка, а щом ще го мъчи с игри трябва да хвърля по едно око на температурните параметри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това сигурно няма да разбера никога! Купуваш нещо от магазина, да кажем последен модел, и веднага почваш да искаш да го направиш по - добро от колкото са го направили в фабриката!!??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продуктивността на лаптоп се повишава само с  нови части  а не с програми.Каквото е могло да се оптимизира вече е оптимизирано . Още с покупката на псевдо геймърски лаптоп си се прецакал и е късно вече да  оптимизираш. Най големия проблем при лаптопите е разсейването на топлината а това с програма не се оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.10.2018 г. в 11:32, JackSparroww написа:

въобще не ми е това идеята

А да беше уточнил каква е точно и какво не ти харесва в момента?

преди 4 минути, AlkatrazBG написа:

Продуктивността на лаптоп се повишава само с  нови части  а не с програми.Каквото е могло да се оптимизира вече е оптимизирано . Още с покупката на псевдо геймърски лаптоп си се прецакал и е късно вече да  оптимизираш. Най големия проблем при лаптопите е разсейването на топлината а това с програма не се оправя. 

Може да се оправи - намалява се честотата на процесора/видеокартата, както и може да се направи undervolt, тогава загряването ще е по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто супер идея да се изръси човек с 2000+ лева и да си намали тактовата честота на процесора и видео картата :)  Дали не е по добре да си купи лаптоп за 1000 и да не пипа нищо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше към предния коментар, който съм цитирал. Просто казвам, че е възможно, а и undervolt-а не понижава нищо, освен напрежението към процесора и от там температурата съответно. А и не винаги намаляването на честотата на процесора при игри понижава кадрите, но може да намали температурата. Особено на 6 ядрен I7, който и без HT и на по-ниска честота (базова, без турбо), няма шанс да bottleneck-не видеокарта като 1050 TI, но пък температурите ще са много по-добри! Реално ако лаптопа не се използва за някаква тежка работа като рендиране на видео или нещо подобно, което изисква пълната мощност на процесора за дълго време, реално няма смисъл от такава мощност, освен "да има".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.