Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Смятам да отделя 600 лева за базова конфигурация. Ще се използва за игри от типа на CS:GO, Fifa,  като не държа на Full HD. Искам да има опция за ъпдейт. Спрял съм се на Ryzen 3 2200G, ще работя с вграденото видео, SSD - 128GB за ОС и HDD (500gb). Рам - засега една плочка 8GB (3000mhz). Ще използвам HDD и захранване от стария ми компютър, което е XFX TS 430w, мисля, че засега ще е достатъчно. Но идва проблемът с дъното, кое ще е съвместимо с процесора и вграденото видео? И другите ми въпроси са дали кутията има значение, и дали ще трябва нов монитор, понеже моя е само с VGA вход? Бюджетът е без монитора, ако се налага нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре се ориентирай към конфигурация втора употреба, примерно нещо такова:

https://plasico.bg/lenovo-sff-m92p-i5-3470-8gb-ram-500gb-71097.html

I5 трето поколение и 1050 TI, която ще ти даде в пъти по-голяма производителност от вграденото видео на Ryzen 3, а и ти дават 12 месеца гаранция. Иначе с нови компоненти + 1050 ti минаваш 760 лева, без кутия, диск и захранване:

http://nikem-bg.net/cart/60226p1r60510p1r60442p2r57586p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми е след нова година да купя външно видео и още 8GB рам. Решил съм за този процесор, по - скоро очаквам препоръка за дъното и за монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ми куца идеята.

Сега ще ползваш вграденото видео, но то ще е допълнително скопено заради едната плочка памет. И когато му вземеш втора плочка ще спреш да го ползваш заради допълнителното видео.

Също така с вграденото видео и дъно с VGA би трябвало да подкараш картина, но при добавянето на 1050Ti ще ти трябва активен преходник или друг монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, то е ясно, че ще трябва нов монитор, но засега ще свърши работа. Толкова ли много ще спъне едната плочка вграденото видео? И дали 2400G е по - добра инвестиция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2400G е по-добър, но с една плочка пак си за никъде.

Оперативната памет на системата го играе и като видео памет - при една банка имаш 64 bit достъп, а при две 128 bit. Ако сложиш памет 1500 MHz, но с 128 bit ще е подобно на памет 3000 MHz, но с 64 bit. А е хубаво да е 3000+ MHz, но с 128 bit.

Ти сещаш ли се за игрова видео карта с 64 bit достъп до паметта си?

Може да хвърлиш едно око на следната идея - количка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е добра инвестиция. По-добре събери още пари и вземи 6 ядрен процесор или поне 4/8, след това надграждай. Също така за тези пари ще вземеш и най-евтиното дъно, което също не е много добра инвестиция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навит съм за идеята на Пламен. Значи е по - добре 2х8 и 2200, отколкото 1х8 и 2400?

преди 15 минути, Raze написа:

Не е добра инвестиция. По-добре събери още пари и вземи 6 ядрен процесор или поне 4/8, след това надграждай. Също така за тези пари ще вземеш и най-евтиното дъно, което също не е много добра инвестиция.

Ами, ако  събера още малко  и взема 2х8 GB и 2400G, по - добре ли звучи, въпреки пестенето от дъно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още по добре е 2400G + 2х8GB 3000, но вече е въпрос на пари, а не на технически параметри.

Налично видео имаш ли в момента? Колко точно държиш на играенето на игри до нова година? Чисто в дългосрочен план пропуснах SSD то сега за да налея в памет с цел да може да се изстиска максимума от вградената карта, но по същата логика по-добър процесор значи, че скоро няма да отеснее, съответно няма да са пари на вятъра. Също така има ли шанс Vega11 да се окаже достатъчна за нуждите ти и да си спестиш 1050Ti? За какво ще се ползва машината главно (гледам целиш се към 16GB памет, SSD което не е излишно и е едни 50+ лв., кутия евентуално - едни 50+ лв.), колко мускули ще и трябват, какъв е плана за ъпгрейд след видео картата?

Хубаво помисли, виж какво имаш  сега и дали още нещо не може да се ползва, също така комбинация на нови с употребявани части - ако е осъществимо и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно е по-добре, стига да ти стигне бюджета. Иначе аз бих взел на твое място за начало по-добър процесор с 8 GB RAM, ще го преживея някак си до след нова година, докато си взема още 8 GB и видеокарта, отколкото да давам по-нататък пари за нов процесор евентуално. Иначе ако смяташ, че ще ти е достатъчен 4 ядрен процесор за следващите няколко години, може спокойно да си останеш и с R3. Принципно за непретенциозен "гейминг" е достатъчен за всяка игра за момента, дори и за видеокарти от типа на GTX 1060 и 40+ кадъра на 1080p. За игрите, които си посочил, ще се справя перфектно, дори и само с 8 GB RAM и 1050 TI. За сравнение AC: Origins заема малко над 6 GB RAM при пусната само играта + няколко програми за мониторинг на кадри и температури (MSI Afterburner, Aida64, HWInfo64 и спрян defender без да има други антивирусни), това на windows 10 x64 с GTX 970.  Има някои игри, които ползват малко повече RAM памет, но повечето са в този лимит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е следната. Вземам 2400g  с 1х8gb и SSD само за ОС. Така ще дам под 700 лева и ще имам стабилен процесор. Ще издържа докато събера пари за още една плочка. Реално с 2х8 и vega 11 ще ми е достатъчно. Аз не съм претенциозен. С оглед на старата ми машина, това ще ми се стори доста добре. А вече за видео картата ще мисля натам, прекалено бързо се променят нещата, за да реша отсега, а може и да се окаже, че и само vega11 и 2х8 ще ми е достатъчно, да не говорим, че с външно видео ще ми трябва и ново захранване.  Главно ще играя CS, Fifa, максимум да пробвам Witcher 3, да кажем, но смятам, че ще е playable.

П.п http://nikem-bg.net/cart/60464p1r58353p1r58389p1r61030p1rf.html нещо такова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е по-добре 2400g  с 2х8gb без SSD първоначално. Така ще можеш да играеш веднага. А след това добави SSD и малко по-смислено като обем поне 256Гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези игри, дори и само вграденото видео с 8 GB RAM ще ти е достатъчно. Witcher 3 използва под 3 GB RAM и под 2 GB VRAM, току що го пуснах. Това на 1080p и почти максимални видео настройки. Ето какви ресурси заема:

https://gamegpu.com/rpg/ролевые/the-witcher-trilogiya-test-gpu-cpu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не хващам идеята - да, имаш възможности за ъпгрейд, ама същевременно си връзваш ръцете с процесор, щото за по-висок клас видеокарта 2400G пак може да издиша в някои игри, а така цената му от 340лв изобщо не е апетитна. 280-290лв ти е 6-ядрен 1600X, който на първо време може да подкараш с твойта GT 730 или ако искаш да поиграваш туй-онуй, втора ръка GTX 750 Ti закрепя положението, подобно на Вегата. Като решиш да сложиш нова видеокарта, поне няма да мислиш процесора. Монитора ако не на VGA, става с обикновен пасивен адаптър към DVI.

Примерно

Естествено, може и с една плочка 8GB 2800/3000Mhz, също да се лишиш от SSD и за сметка на това 2x8 или да заделиш за 750 Ti, но реално SSDто все още е по-изгодно от паметите, а и с 8GB си окей на първо време, щом няма вградено видео. После видеокарта с монитор и каквото е останало недовършено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

316.78лв.

без ДДС: 263.98лв.

Чисто теоретично, се намира и на цени доста под 340лв. Ако човек се напъне да потърси. Вероятно и другите избрани компоненти е същото. Ако има близък с фирма, да мине без ДДС, ще влезе спокойно в бюджета и с 2Х8ГБ и по-добро дъно и с голямо SSD и въобще. Ама като цака на Боко 20% и го е мързел да потърси най-изгодните оферти, ще цака грешни пари  в нечии джобове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

316.78лв.

без ДДС: 263.98лв.

Чисто теоретично, се намира и на цени доста под 340лв. Ако човек се напъне да потърси. Вероятно и другите избрани компоненти е същото. Ако има близък с фирма, да мине без ДДС, ще влезе спокойно в бюджета и с 2Х8ГБ и по-добро дъно и с голямо SSD и въобще. Ама като цака на Боко 20% и го е мързел да потърси най-изгодните оферти, ще цака грешни пари  в нечии джобове.

Просто си набелязване частите. От къде ще ги купя, ще реша, като прегледам всички оферти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.