Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди около месец и нещо закупих графична карта RX 560 на Asus. https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RX560-O4G-GAMING/ И от тогава започнаха проблеми. Два пъти компа заби, изчезва звук и картина докато компа видимо все още работи. При опит за рестарт дъното пищи на липсваща графична карта. Оправя се след рестарт от захранването. Поогледах малко в нета и стигнах до извода, че графичната карта крашва. Въртях драивера с по нов, уж за сега няма проблем по време на работа. Когато се върна от работа и го включвам понякога вентилаторите тръгват но дъното не пищи и картината не спалва... пак рестарт. Един път се случи в хрома си бях отворил Facebook и картината ми стана нещо като гоблен. Няма да изпадам в подробности, но си изглеждаше на дефектна графика. Писах на Asus suppord-а и пратих шот на techpowerup cpu-z които сега ще кача и тук, с грубо описание на конфигурацията:  750w fsp, m5a99fx pro rev. 2.0, fx8350. най новия bios за това дъно. От там изненадващо бързо ми отговориха да сменя pci-e слота защото картата работи на x8 Bus. Аз мисля, че картата няма достатъчно пинове за слота, че да работи на x16 Bus или може да греша. Никакъв O.C. не прилагам с изключение, че ту въртя на ауто или D.O.C.P. Естествено картата е в гаранция и мога да я върна да я проверят в JAR computers но след като картата на първо четене работи ме съмнява да има резултат. Надявам се на някакви съвети. Благодаря.

gpu-z.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е захранването? Закачи я на x16 слот ако имаш, нищо не ти пречи. Какви са останалите компоненти от конфигурацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Какво е захранването? Закачи я на x16 слот ако имаш, нищо не ти пречи. Какви са останалите компоненти от конфигурацията?

Закачена е на горния слот където съм оградил. PS: FSP 750w gold, MB: ASUS M5A99FX PRO Rev. 2.0, CPU: AMD FX 8350, RAM: Kingstone HyperX 4x4GB DDR 3 1600 CL10 по кит на чифт слотове. Два самсунга SSD по 256 gb в раид 0, едно дърто хитачи на 7200 rpm. И въпросната графика. Няма CD-та, DVD-та, Floppi-та. Всичко е на defalt с най новия UEFI... ИЛИ D.O.C.P. зададен профил за O.C. И с двете няма промяна. Не мисля, че точно тази графика може да спали на x16 bus.

zakachenaetuk.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са възможностите на картата, сега видях.

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3449764/560-lanes-pcie.html

Ако продължава да ти прави проблеми, пращай я за RMA.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Това са възможностите на картата, сега видях.

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3449764/560-lanes-pcie.html

Ако продължава да ти прави проблеми, пращай я за RMA.

В край на сметка да ако не изляза с решение какво става ще потърпя още малко и така ще стане. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е била предишната графична карта и какво се е случило с нея? Тя на кой слот е била?

Все пак бих я пробвал и на другите слотове - може първо да се погледне в упътването на дъното.

Проба на системата с друго захранване, както и проба на картата на друга система.

Почиствани ли са драйверите при смяна на картата или е нова инсталация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Каква е била предишната графична карта и какво се е случило с нея? Тя на кой слот е била?

Все пак бих я пробвал и на другите слотове - може първо да се погледне в упътването на дъното.

Проба на системата с друго захранване, както и проба на картата на друга система.

Почиствани ли са драйверите при смяна на картата или е нова инсталация?

-HD 6770, Подарих я. На същия слот (Нямаше грижи)

-Добре, не би трябвало нещо да е объркано, това си е първи pci-e x16 на дъното. Гледах.

-До сега не съм имал проблеми с този фортрон. За жалост не разполагам с друго PSU но ще помисля по въпроса както и за друга система.

-Тотален формат. Прясна инсталация.

-Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Добре, не би трябвало нещо да е объркано, това си е първи pci-e x16 на дъното. Гледах.

Ако не се лъжа видеото е PCI-E 3.0 x16, а дъното е PCI-E 2.0 x16. Ръгайте в другия слот и без това нямате много варианти с това дъно.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Zaza Zaraza написа:

Ако не се лъжа видеото е PCI-E 3.0 x16, а дъното е PCI-E 2.0 x16. Ръгайте в другия слот и без това нямате много варианти с това дъно..... 

Видеокартата не поддържа 16 линии, а само 8. Виж връзките, които съм дал по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това не е ли само за CrossFire  режим...Защото някъде я дават 3.0 x16 , но може да е някаква орязана...ОК 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Zaza Zaraza написа:

Е това не е ли само за CrossFire  режим...Защото някъде я дават 3.0 x16 , но може да е някаква орязана...ОК 

Като цяло ако обърнете внимание на някои карти от тази фамилия доста от пиновете за порта липсват. Все пак ще копирам какъв беше отговора от ASUS Suppord:

Dear Mr. Nedyalko Grancharski,

Thank you for your trust in our ASUS support.

My name is Serban and it is my pleasure to help you with the issue.

Please feel free to rate our service according to the solution provided in the questionnaire that will be sent to you shortly after our reply to your inquiry.

I am sorry to hear that you are facing an issue with your Asus ROG-STRIX-RX560-4G-GAMING. Based on the information provided the issue can be a hardware defect from the graphics card or from the motherboard's PCIe port. The data from GPU-Z states that the port you are using is only working at PCIe x8.

If you have the latest BIOS installed for your motherboard please make sure that the graphics card is correctly inserted into one of the 2 x PCIe 2.0 x16 (dual x16).

Also, please try to test the graphics card on another computer if possible.

If you still have any issues with it, I would kindly recommend contacting your place of purchase for a warranty claim. I’m sorry to inform you that ASUS does not handle the warranty process directly when it comes to components, peripherals or routers. This is handled by retailers via their purchase chain. I apologize for the inconvenience.

Please take note of the Official ASUS Statement regarding components:

"ASUS do not handle the warranty process for your product directly and we advise that you contact your retailer who will support you during the full warranty period of your product and will be able to arrange a repair or replacement via their distribution channels if the product is still within its warranty period."

If you have any further questions, please do not hesitate to contact us.

Best Regards,

Serban

ASUS Romania Technical Support,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло са ти отговорили с темплейт. Все пак виж дали си с последен биос за дъното, и пробвай на всички слотове, където влезне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Nedkych написа:

I am sorry to hear that you are facing an issue with your Asus ROG-STRIX-RX560-4G-GAMING. Based on the information provided the issue can be a hardware defect from the graphics card or from the motherboard's PCIe port. The data from GPU-Z states that the port you are using is only working at PCIe x8.

Нее човека си е гледал шота на CPU-Z които съм пратил. И ми казва, че графиката ми бачка на x8 Bus и това май му изглежда проблем. Въпроса е той дали знае тая карта как трябва да работи? :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип тези неща са backwards compatible, и нищо, че нещо е 8x трябва да тръгне в 16x слот. А не каза с последен биос ли си и пробвал ли си да го резетнеш с тази карта да видим има ли промяна ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vstoitsov написа:

По принцип тези неща са backwards compatible, и нищо, че нещо е 8x трябва да тръгне в 16x порт. А не каза с последен биос ли си и пробвал ли си да го резетнеш с тази карта да видим има ли промяна ?

Това е интересно. Да. Но и колегата по горе постна линк към Tom's Hardware и ако не се лъжа във newegg бях мяркал, че тази карта работи на x8 линии. От информацията която гледах в нета за моя проблем нещата са много объркани. Картата изглежда проблемна. Има тема за проблем с power лимита на картата и прочее. Интересно ще ми е да попадна на колега със същото gpu да сподели и да сравним малко бенч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг е въпросът на тази карта нужно ли й е повече от 8x? Надали.  

ПП: Сървърни 4 портови LAN карти - 4 x 1000Mbps са 4x и работят идеално с пълна мощ на 16x 3.0 PCI-e.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, vstoitsov написа:

Друг е въпросът на тази карта нужно ли й е повече от 8x? Надали.  

Значи да, единствено Mr. Serban :)  го посочва като проблем. Което в последствие ме обърква още повече. Евентуално ако картата наистина подържа x16 линии, то лош порт и контакти към дъното можеби ще я накара да мине на по малко линии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи едното ти е възможността на слота, като трансфер, другото на картата. Ако тя не може да обработи повече от колкото поема 8x - то наистина няма смисъл. А, за да я създадат да е толкова, явно това й е нужното. Просто мои мисли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.