Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Приятели, наложи се да сменя кабела вкъщи и познат ми помогна да го кримпнем , но установих ,че с него е 5 пъти по-бавна скоростта ... На wifi  и на другите портове от рутера си достига скоростта , но когато използвам този кабел ,скоростта пада ? Възможно ли е кабелът да не става за нищо или при кримпването е станало нещо? FTP CAT 5E 4 PAIRS 24 awg е кабелът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой кабел сменяш? Някакъв кабел от LAN частта или този на ISP (ако е такава схемата)?

99% не сте "подредили" правилно двойките. С две двойки макса е 100 меабита, за гигабитова свързаност се ползват и 4-те усукани двойки! Има си стандарти за "кримпване", макар, че някои провайдери, умишлено си правят "собствена" подредба в конекторите

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук дали сте го направили по същия начин.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменям кабел от рутер към настолен компютър. 
44042022_279438532677842_4583110978236841984_n.png?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fsof2-1.fna&oh=4d18e09f6fa605917a30288116aca5d4&oe=5C401FCC Използвам съм тази схема за подреждане.

Сигнал има , но е точно 5 пъти по-малко от скоростта с друг кабел или на wifi .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо правиш кроснат кабел? Направи си нормален "прав" кабела!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също да не си взел някой много нискокачествен кабел? Също не е лошо да се види с тестер - случват се и дефекти...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vstoitsov написа:

Също да не си взел някой много нискокачествен кабел? Също не е лошо да се види с тестер - случват се и дефекти...

Я пак, че не разбрах....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е рутера, каква е мрежовата карта, ОС-а каква свързаност посочва?

Колко метра бе стария кабел и колко е новия?

Каква бе скоростта ти преди и на кое и каква е сега?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, street racer написа:

Я пак, че не разбрах....

Кое не разбра, след като са кримпвали надали е пач кабел ??

ПП: Или не си купувал 305 М ролка с проблеми/дефекти ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

Я пак, че не разбрах....

Да тестват дали 8-те жички работят, но не помага за качеството.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така би трябвало да е, но ако само кабелът е сменен явно е от него или кримповете им :)

ПП: До колкото помня само 4 се ползват за 100Mbps, та и ако не работи някой може да ползват другата четворка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, venci_1913 написа:

... На wifi  и на другите портове от рутера си достига скоростта , но когато използвам този кабел ,скоростта пада ?

Аз леко се обърках,този кабел свързан към друг порт на рутера работи нормално или?Как го използваш,и кажи какъв е рутера и LAN картата както по-горе попитаха,обясни и по-подробно,за такива като мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично се обърках как може скоростта да е 5 пъти по-малко от друг кабел или wifi. По принцип на wifi е по-малко от друг кабел... и защо не ползва другия кабел. ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наложи ми се стария кабел да го отрежа и премахна . Сложих нов кабел на мястото на стария без да променям нищо и скоростта падна 5 пъти.Сега ходих от приятели да взимам RJ45 . Ще кримпвам на ново ,за да видим дали ще се подобри нещо и ще го правя така както вие ми казахте.  Не е проблем в настолния комп , лаптопа или нещо друго ,а в кабела или буксите . Ще се опитам да ги сменя на ново , ама сложна апаратура за мерене нямам . Силно се надявам да е проблем в буксите ,а не в кабела ,защото ще стане много сложно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, venci_1913 написа:

скоростта падна 5 пъти

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Какъв е рутера, каква е мрежовата карта, ОС-а каква свързаност посочва?

Колко метра бе стария кабел и колко е новия?

Каква бе скоростта ти преди и на кое и каква е сега?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новият кабел е същата дължина .Преди скоростта ми беше 50 мегабита ,след смяната е десетина .Отрязах буксите и сега ще трябва да сложа нови да пробвам . Рутерът е tp link wrt 841 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи до разстояние от 100 метра и без друго устройство трябва да имаш локална свързаност около 100 мегабита , не 50, а 10 е ясно, че е смях.

ПП: И ако разстоянието да е над 100 метра слагаш някъде по средата суич от 12 лв и пак имаш 100-те Mbps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vstoitsov написа:

Значи до разстояние от 100 метра и без друго устройство трябва да имаш локална свързаност около 100 мегабита , не 50, а 10 е ясно, че е смях.

Зависи от доставчика и плана който ползва с каква скорост е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Зависи от доставчика и плана който ползва с каква скорост е.

локална свързаност

ПП: Скорост между рутер и комп.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vstoitsov написа:

локална свързаност

Локално да,но той не говори за такава или аз нещо не съм го разбрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нека той каже - той е човекът с проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такава повреда на кабел или букса при която локалната скорост да е 100 Mbit, а интернета да падне от 50 Mbit, на 10 Mbit, освен ако цялата мрежа не се свързва на 10 Mbit.

Не случайно питах ОС-а на каква скорост отчита свързаността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламене, след , като казва , че на другия кабел, който не знаем кой е, и разстоянието не го знаем кое е освен, че е същото, че и на wifi е по-добре, значи не цялата мрежа се вързва на 10 Mbps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vstoitsov написа:

Пламене, след , като казва , че на другия кабел, който не знаем кой е, и разстоянието не го знаем кое е освен, че е същото, че и на wifi е по-добре, значи не цялата мрежа се вързва на 10 Mbps.

Цялата мрежа (локална свързаност + достъп до интернет) на системата му т.е. комуникацията между рутера и компютъра минаваща по кабела и влизащ само в тази мрежова карта която може да е решила да мине в 10 Mbit режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, plamen_petrov_80 написа:

Цялата мрежа (локална свързаност + достъп до интернет) на системата му т.е. комуникацията между рутера и компютъра минаваща по кабела и влизащ само в тази мрежова карта която може да е решила да мине в 10 Mbit режим.

Auto-negotiation драма ?

ПП: Това може да стане, ако кабела не може да се върже на 100 мегабита поради медия проблем и да успее на 10. Но за цялата мрежа - може би, ама надали.

ПП2: А чувеку собственик на темата можеше преди да отреже RJ-45-ците да види дали на компа LAN картата показва 10 или 100 Mbps свързаност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.