Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Понеже се нуждая от повече място на лаптопа, имам един допълнителен хард с кутия свързван чрез УСБ. Искам да закупя още два харда, но се чудя дали има двойни или тройни кутии. Да сложа примерно 2 харда в една кутия и да ги вкарам после в едно УСБ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не провериш дали лаптопа ти носи по-голям диск от сегашния, също тези два външни харда какви обеми ще имат и с какви физически габарити ще са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябват ми за съхранение на файлове. Нещо от сорта по 1 тб да са. По принцип имам при мен няколко. Но понеже ако ми се наложи да взема от всеки по нещо, трябва да си играя само да разкачам усб-та... а те са леко преебани при мен. Затова искам примерно ако има двойна кутия. Слагам 2-та харда в нея, бутам в едното УСБ и изчакат дяловете. Дали има такива?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом имаш проблем с USB портовете > NAS ти пасва най-добре.

Щом 2х1TB ти стигат, значи един диск от 2+TB също ти стига (тук обаче е добре да се запознаеш с особеностите на дискове по големи от 2TB).

Ако имаш само един коректно работещ USB порт, чрез активен USB хъб можеш да го разклониш, като при употреба на 2,5" външни дискове трябва да се съобразят изискванията им за тока спрямо това което може да захрани активния хъб.

Ако споделиш и някакъв бюджет, дали ще се разнасят тези дискове, трябва ли да се гарантират файловете (RAID) и т.н. може да помогне още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

61q421S98YL._SX679_.jpg

Моделът е само примерен.(за подробности - клик по ртинката)

Вариант е с докинг станция, вариант е и с NAS.

Тук има някакви евтини USB 2.0 двугнездови.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да темата е зададена, като минимум за уъркстейшън или сървър, а става дума за лаптоп. Да или NAS решение или файлов сървър - NFS и/или CIFS. Е горното мнение едно възможно решение... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет пак. Аз имам хардовете (все още не са при мен, просто трябва да кажа да ги прати, ако намеря кутията)! От лаптоп са, 2брх1тб. Просто за кутията ме интересуваше дали мога да намеря такава, в която да ги сложа и да ползвам един УСБ за тях! Под прецакани имам предвид, че с най-лекото разместване на лаптопа, нещата се изключват. В момента лаптопа ми има един външен хард фабричен, един с кутия и искам и тия 2-та да ги добавя, но с една кутия. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам ти трябва двоен Рак. 

Може би нещо като това ще ти свърши работа:

http://www.orico.cc/goods.php?id=4836

има го и в Емаг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.