Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така имам следния проблем , с компютъра - когато тръгна да го включвам почват да се въртат перките на захранването видео картата и на процесора , но на монитора изписва no signal също така не ми работят usb port-овете ,също така интернет кабела като се вкара не свети от какво може да е, пробвах да сложа друга рам памет и с нея не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, forbiofficial написа:

Така имам следния проблем , с компютъра - когато тръгна да го включвам почват да се въртат перките на захранването видео картата и на процесора , но на монитора изписва no signal също така не ми работят usb port-овете ,също така интернет кабела като се вкара не свети от какво може да е, пробвах да сложа друга рам памет и с нея не става

Дефектирала дънна платка!

Занесете го за диагностика в сервиз.

Има ли подути кондензатори по дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо можеше да се дадат пълни параметри на системата.

След това да се каже при какви обстоятелства се е случило това положение.

Освен проблем с дъно, може да е захранване, памет, видео карта, но при последните две си има звукови сигнали (при наличието на спийкър в системата) - вие обаче не споменавате за такива.

Според техническите ви познания може да го разглобите - да отворите и проверите състоянието на захранващия блок, за замерите волтажите му, да огледате дънната платка за проблеми, да пробвате да я запалите на стенд само с процесор и прилежащото му охлаждане, да върнете фабрични настройки на  биос-а му като премахнете батерията на дъното, да замерите самата батерия дали е в норма (и тя може да прави проблем), да проверите видео картата за видими проблеми, да й почистите контактната повърхност с дъното, да я пробвате на друга система, същото и с паметта, разскачането на всяка периферия също е добра идея и.т.н. и т.н.

Ако не сервиз за диагностика и да ви кажат какво и за колко пари - да си прецените има ли смисъл или нов ще е по-удачно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Според техническите ви познания може да го разглобите - да отворите и проверите състоянието на захранващия блок, за замерите волтажите му, да огледате дънната платка за проблеми, да пробвате да я запалите на стенд само с процесор и прилежащото му охлаждане, да върнете фабрични настройки на  биос-а му като премахнете батерията на дъното, да замерите самата батерия дали е в норма (и тя може да прави проблем), да проверите видео картата за видими проблеми, да й почистите контактната повърхност с дъното, да я пробвате на друга система, същото и с паметта, разскачането на всяка периферия също е добра идея и.т.н. и т.н.

Вярваш ли, че авторът има тази подготовка? Едва ли щеше да пише:

преди 9 часа, forbiofficial написа:

...пробвах да сложа друга рам памет и с нея не става...

Сервиз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да познавам някого не обичам да му слагам етикети.

Ако не той, може да има - роднина, приятел, приятел на роднина, приятел на приятел и т.н. който може да му помогне.

Понякога малък тласък е достатъчен, например:

Возя се в автобуса и чувам две момчета (доста малки) да си говорят, че трябва да се почисти системата, но да не се преинсталира. Намесих се в разговора и обясних накратко кое след кое и как бих направил аз и за кое да се внимава. Едното от момчетата няколко пъти спомена "не се бях сетил, че това може и така да стане" - дали са се справили не зная, дали са го правили сами или са потърсили помощ (както ги посъветвах ако не знаят нещо първо да гледат клипове в нета, да питат по форуми ако ли не човек който разбира или сервиз) също не зная.

Също така няма как да сме сигурни дали това което пишем тук е полезно или правим мечешка услуга на питащите.

Щом питат, казваш. Щом търсят помощ, помагаш с каквото можеш.

Колкото темата за сервизите изобщо не искам да я подхващам!

Ти за Wi-Fi проблема защо не го занеси в сервиз? А да ти кажа ли там какво най-напред щяха да направят на лаптопа ти?

Хубав и спорен ден на всички!

Успех и късмет на тези с проблемите за решаване!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Без да познавам някого не обичам да му слагам етикети.

На никой не слагам етикет! Да съм обидила автора с нещо!

Прав си, че често правим мечешка услуга...много често!

Да занеса мой компютър в сервиз, няма как да стане!   :)

Хубав и спорен ден и на тебе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема изникна след като, се опитах да изтегля дадена играя ,която и трябваше 8гб рам памет, аз толкова имах но след като я изтеглих показа ,че функционират само 4гб РАМ и от тогава разглобих компютъра местих рам паметите , пуснах компютъра и не работеше, нито клавиатура светна нито монитор нито мишка нито слушалки.. Днес взех на приятел Рам памета само 4ГБ и пак не стана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, barbuncela написа:

Да занеса мой компютър в сервиз, няма как да стане! 

А защо?

А него защо го пращаш на сервиз тогава?

Предполагам при изключен от тока компютър си сменял паметите.

Какво пише на паметите - и на трите модула?

Какво пише на дънната ти платка като модел?

Вземи една гумичка и внимателно почисти контактните повърхности на паметта.

Огледай хубаво слотовете за памет дали има някакви поражения по тях, продухай ги (примерно с празна суха мека бутилка завършваща с мека гъвкава сламка - така хем няма как да изкъртиш нещо, хем ще насочиш въздушната струя).

Пробвай първо да пуснеш системата без памет - трябва да пищи.

Според модела на дъното ти може да свалиш ръководството му от сайта на производителя на дънната платка и да прочетеш кой слот за памет е водещ, ако не хващаш една памет и пробваш на различните слотове дали има ефект. При поставянето на памет системата трябва да е изключена! При поставянето на памет трябва и двете щипки да щракнат! При поставянето на паметите трябва да гледаш къде са пъпките пречещи да я поставиш на обратно! Не бързай! Ако не става с едната, пробвай с другата (като за сега тествай само с твоите си памети, като дадеш пълните параметри на всичките памети и дъно може да се каже дали да пробваш и с тази от приятеля ти).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи го в сервиз,не е до рам паметта проблема,щом не свети никакъв светодиод трябва диагностика,може да е захранване,може да е дъно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.