Премини към съдържанието
Недко

Моля, препоръчайте ми безплатна версия на антивирусна програма за Windows ХР при 20,4 GB дял !

Препоръчан отговор

преди 30 минути, Недко написа:

Значи е за конкретния потребител, което също значи, че не е за мен.

То и ЕСЕТ/Нод32/  сега видях , че е за от Виста нагоре ,което значи че трябва да я изключиш като възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак някой няма ли да каже от тези 20,4 GB системен дял, колко свободни има?

Кои модули на Avast! са сложени и при какви настройки - всяка една антивирусна има различна степен на защита и различно тежи според конкретните си настройки на различните си скенери!

Windows XP - Home или Pro?

Най-леко ще работи без AV, а с лимитиран акаунт и добавени забрани в gpedit.msc може да се постигне желан ефект. Винаги може да се ползва и почистваща програма която не пази в реално време а само при поискване.

Още един глупав въпрос - как ви е организиран бекъпа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Comodo IS Free. Работи с XP. Антивируса не е от най - добрите, но в комбинация със стената става.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.10.2018 г. в 19:32, baitexpo написа:

Да си разшири системния дял и да си остане с аваст.

Благодаря !
Питам за друг антивирус FREE, не за връщащи ме назад в ХР дейности.
Дялът на ХР е вече свиван, (описано е в отделна тема в съответния форум),
за да освободи място за Линукс и увеличаване на общия дял "D"
ХР-то остана "за резерв" и някои все още незаменими дейности, програми или отделни техни преимущества.

на 15.10.2018 г. в 22:06, Freem@n написа:

Добре че имаше някой да му "светне" как да открие топлата вода с Умрелия Linux.

Той май няма да има нужда и от компютъра си, тъй като за съжаление няма много-много написани програми за въпросната ОС, още по-малко пък са пълноценно използваемите и лесно използваемите или да го кажа по-така - "user-friendly" програмите...

Благодаря !
Общо опитът ми с Линукс е 8-10 години, отначало като втора ОС
и от 2-3 години стана ОС-новна.
Минт ми е трета дистрибуция, след SUSE и УСУ - българския вариант на UBUNTU.
Няма много програми, за който иска много
и е заложил само на софтуера.
Аз вече ти писах - все още рисувам с бои.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16 Октомври 2018 г. в 10:37, plamen_petrov_80 написа:

Поредното ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.10.2018 г. в 10:37, plamen_petrov_80 написа:

Кои модули на Avast! са сложени и при какви настройки - всяка една антивирусна има различна степен на защита и различно тежи според конкретните си настройки на различните си скенери!

Най-леко ще работи без AV, а с лимитиран акаунт и добавени забрани в gpedit.msc може да се постигне желан ефект. Винаги може да се ползва и почистваща програма която не пази в реално време а само при поискване.

Още един глупав въпрос - как ви е организиран бекъпа?

Има толкова свободно място, колкото мога да си позволя. Даже се учудвам, че е 1,1 Gb,
стигал съм и до пълно запълване.
И неясно защо, като пусна ХР, 
ми излиза текст, че няма достатъчно пространство.

Home или Pro ? - В подписа под всеки мой пост се вижда - Windows XP Pro Get Genuine Kit

Бекъпа не знам как ми е организиран или съм забравил, ако изобщо съм се занимавал с организацията му.
Аз съм така,
когато стане някакъв проблем и получа съвет да правя промени
заемам се с четене, правя промяната ...
и после минават 1-2 години без да се занимавам с темата
и забравям голяма част от научената информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Недко написа:

Моя, грешка (но и не съм длъжен да чета автобиографията/подпис и т.н. на всеки във форума)! Щом е Pro там има gpedit.msc и могат да се вкарват рестрикции - ако се стигне до такъв вариант без AV.

Около 1GB не е много свободно място, но и не е без никакво - все пак проверете дали няма нещо излишно, проверете дали и с какви параметри е зададен pagefile (Swap) на дял С:

Avast! е сравнително лека AV, но зависи колко от модулите му са инсталирани - проверете. Също така вижте и дали са засилени скенерите му!

Помислете от ваша гледна точка колко пъти Avast! е откривал истинска заплаха на системата ви?

Заетото/празното място на системния ви дял в момента не може да оказва пряко влияние върху бързодействието на машината ви. Но не е хубаво да се стига до пълното запълване на системния дял!

Понякога при възникване на проблем може да се направи нещо, но понякога е късно - дано второто никога не ви се случва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.10.2018 г. в 19:41, plamen_petrov_80 написа:

Дали няма нещо излишно на него?

Казвате бавната работа на ОС-а - може ли малко по-конкретно в какво точно се изразява това?

Можете да опитате следното: спрете си интернета и деактивирайте временно AVAST! - има ли промяна в работата на системата?

Тази система кога е инсталирана и оптимизирана ли е?

Защо Chrome?

Бавната работа се изразява с бавно зареждане на самата ОС
докато стигне до работоспособен браузър
или друг софтуер.
Също и бавно зареждане на сайтове, най-вече от Фейсбук имам впечатления
в сравнение с Хромиум, който е на Линукс Минт.
Инсталирана е отдавна, преди да спре поддръжката и от Microsoft,
и е свивана, за да освободи място за Минт и разширяване на дял "D".
Имам тема във форума, но все едно, оттогава Минт стана основна
и пускам ХР само при прожектиране и принтиране
- до 2-3 пъти седмично, но далеч не всяка седмица.
Защо Хром - беше най-добрия и бързия, докато имаше поддръжка и обновяване,
после вече не ми се занимава с търсене и инсталиране на други.
Вероятно има и Firefox, но ми леко непривична и не я ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Недко написа:

Благодаря !
Питам за друг антивирус FREE, не за връщащи ме назад в ХР дейности.

Ами в темата са дадени доста предложения, може да изпробвате кое ще покрие вашите нужди и изисквания.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта със смяна на хардуера е най-добър, пък пак си ползвай на него ХП и Мента. Но да не е много нов, за да може да върви ХП-то на него.

Иначе, вероятно някоя облачна антивирусна, но едва ли ще има очаквания ефект който се иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложете старата версия на Аваст- 7-а версия. Това е последната най-добра и лека версия, преди да го развалят и да го наблъскат с излишни екстри. Версията се поддържа, идват и ъпдейти на дефинициите без проблем, от официалният сайт ще получите безсрочен лиценз. В момента тази версия работи при мен на лаптопа и на виртуална машина на десктопа. Пак казвам - в момента няма нищо по-леко от тази стара версия на Аваст. Програмата има само 2 процеса активни и дърпа от 3-4 до максимум 10 МВ памет

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Каквато и антивирусна да му сложиш няма да те опази, при положение че на ниво операционна система си гол!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dimitar122
      Имам инсталирани .NET framework 1.1, и 2.0 SP2. Въпроса ми е мога ли да ги денсталирам без това да предизвика проблеми с операционната система? Просто целта ми е да освободя тези ~1,7GB място.
      Като се опитам да денсталирам ъпдейта на 1.1(KB2833941) ми казва, че това може да предизвика проблеми в по-новите версии(снимката по-долу)

Ето го и процореца с всичките техни неща

Ето и някои неща, които може да потрябват:

• от dzaabo
      Здравейте .
      Имам въпрос .
      Възможно ли е да се направи Вирус който да скапе системата на човек , който иска да проникне във компютъра ви ?
      В смисъл ...Някой се опитва да те хакне ...И получава вирус  който да му съсипе компа на нападателя ! Тази тема не е дискутирана тук ...Или поне не я намерих ...
      Просто ми е интересно .едва ли имам какво да дам на някой от компа си на някой Освен да ми вземе пощата
      Но ! Все пак може ли да се измисли подобно нещо ?
      Даже като се замисля ...Това ще е по ефикасно от всякакви антивирусни програми ...Някой се опитва да ти навреди ..И тогава се активира вируса и го скапва
      Май мноо филми гледам а ?
    • от juveplu
      Как мога да открия коя програма снима екрана и изпраща данни от компютъра ми ? Ето по - точно : От известно време антивирусната ми - "BAIDU"  показва в дясно долу че неизвестна програма снима екрана за да изпраща данни . Това не го засича никоя друга антивирусна . Пробвал съм с -  AVG , AVAST, AVIRA, SpyHunter, Malwarebytes, Bitdefender,360Total Sequrity .  Само  Baidu  го улавя , но не казва кой го стартира и не дава локация от къде в компютъра . Много неприятно . То е ясно някъде в компютъра ми е .Това може да се е копирало на много места , но основно се стартира като стартирам някое приложение и то не веднага , а когато го смаля за да изкарам нещо друго и като отварям папки за да заснема нещата вътре . Правих опит да върна  Win7 с бекъпа , но това си снима т.е. не работи от хард диска на който е  Win7  а от другия диск . Имах много вируси защото аз пробвам всякакви програмки  и често ме нападат . Но никога до сега толкова скрито неузнаваемо действие . Антивирусните търсят някакви дефиниции на вируси които познават и някои от тях са настроени да засичат злонамерени действия , но в моя случай само казва - "unknown program start screen capture function, stop this action"  Ако това ще помогне - мисля че като инсталирах нещо се появи също от Baidu - "program will instal hook"  Няма какво , направих белята вече .  Има ли някой от вас идея как да го хванем ?   Ще съм много благодарен и ако се случи на друг тази тема ще помага за в бъдеще . Дано имате решение 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.