Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден на всички! Та нека преминем направо към въпроса ми... В момента ползвам компютър (Настолен) Ето и параметрите:
CPU Intel Core i5 2400S @ 2.50GHz
RAM 4,00ГБ Single-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
Дъна платка Hewlett-Packard 1496 (SOCKET 0)
Видео карта L1752S (1280x1024@60Hz)
Intel HD Graphics (HP) Пропринцип се води intel HD 2000 
Хард диск 298GB Hitachi HTS723232A7A364 (SATA )
Играя със тази машина на de_dust2 s okolo 50 fps На по-малки карти стигам до 100 фпс примерно на aim_map но понякога пада и до 70. Почнах да се нервя и да събирам пари за видео карта. Разполагам със 200 до макс 300 лева. Бих се радвал ако ми намерите видео карта, с която ще мога да играя нормално на de_nuke, de_dust2 примерно на medium със нормалните 150 fps Забравих имам захранване което е 300 вата и ми е ясно, че ще се наложи да си взема ново но това не е проблем 
Благодаря ви предварително за всички съвети и препоръки, които ще поуча ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3GB модел на 1050 е най-доброто което можеш да вземеш до 300 лв. - https://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1050-stormx-ne51050018fe-1070f

До 200 лв. се пада на 1030 - https://www.vario.bg/gigabyte-geforce-gt-1030-oc-2g-gv-n1030oc-2gi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел на системата ти?

Нова или употребявана карта търсиш?

Кога и къде е упоменато, че 150 fps са нормата?

Сигурен ли си, че захранващия ти блок е стандартен?

С каква ОС се ползва системата (пълно наименование)?

Няма да е лошо да се добавят още 4GB памет.

Монитора ти има само аналогов видео вход - ако вземеш карта само с цифрови видео изходи ще ти трябва и активен преходник!

преди 3 минути, Roujin Z написа:

3GB модел на 1050 е най-доброто което можеш да вземеш до 300 лв. - https://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1050-stormx-ne51050018fe-1070f

Аз не мисля така! По-удачен вариант би бил 2GB модел, но с 128 bit достъп до паметта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 Pro 64-bit За видео картата ми е се тая дали първа или втора ръка (ако има гаранция към нея перфе) Монитора е стар но мога да взема и новия от хола :Д така, че няма ядове 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз не мисля така! По-удачен вариант би бил 2GB модел, но с 128 bit достъп до паметта!

Провери пак как се представят картите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Pedal Pedalov

tenor.gif

Идеален никнейм! Номер 1 никнейм!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих се радвал ако ми дадеш отговор по моя въпрос Деянчо. От колкото да ми говориш за никнейма :) 

Аз със 3GB модел на 1050 и 1030 не ми трябва по-добро занхранване ? Тъй като едната иска 70 волта а другата още по-малко 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На каква резолюция играеш?

Ако добавиш втора платка памет ще вдигнеш малко производителността на видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Pedal Pedalov написа:

800х600

А защо не я вдигнеш на 1280x1024?

преди 59 минути, Pedal Pedalov написа:

Тъй като едната иска 70 волта а другата още по-малко 

Интересно. Ти къде живееш? Предполагам в държава, наричаща се Педалия, където ел. преносната мрежа е с нестандартен стандарт.:D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е само за CSGO, не ти трябва видеокарта, която струва два пъти колкото всичко останало. Търси си втора ръка GTX 750 Ti и още една плочка 4GB DDR3, към които може да добавиш 240GB SSD според свободните портове. Така ще усетиш машината цялостно по-бърза и ще се вместиш в 200-250лв. Може и за смяна на монитора да се мисли, нищо че играеш на ниска резолюция 4:3. Ето за сравнение с чистия i5 2400 - линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще погледна клипа след малко а за останалото не съм много съгласен. Видео картите които ми препоръча Roujin Z не са кой знае колко скъпи. Да не говорим, че ssd мога да си взема след известен период от време не ми е от първа необходимост за рам памета и аз си го мислех. Благодаря за съвета! но мисля, че има и по-добър вариант,

какво искаш да кажеш със " чистия i5 2400 -" ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pedal Pedalov написа:

Ще погледна клипа след малко а за останалото не съм много съгласен. Видео картите които ми препоръча Roujin Z не са кой знае колко скъпи. Да не говорим, че ssd мога да си взема след известен период от време не ми е от първа необходимост за рам памета и аз си го мислех. Благодаря за съвета! но мисля, че има и по-добър вариант,

какво искаш да кажеш със " чистия i5 2400 -" ? 

За какво ти е карта за 300лв, като играеш само CSGO, а то е до голяма степен и процесорно зависима игра. До магазина за стек бира с микробус ли ходиш? Освен това си на ниска резолюция 4:3. Виж си останалите части и целите си и помисли колко нерентабилна е инвестицията. За процесора имам предвид не i5-2400S.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре виждам, че си се напрегнал може би си прав. Но мисля, че трудно ще си намеря видео карта втора ръка от някви "псевдо" саитове.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що да се напрягам, парите са си твои, обясних нагледно. Процесорът ти е с маркировка S, демек енергийната ефективност е регулирана за 30W по-ниско TDP, като честотите са доста занижени спрямо нормалния i5-2400 - в твоя случай 2.5GHz базова и  2.6GHz турбо за 4 ядра, което до известна степен ще ограничава дори GTX 1050 (Ti) на някои места. Имаш малък кофти монитор и питаш единствено за CSGO - затова ти казвам, че е излишно да вкарваш 300 кинта за видео, ако няма да цъкаш други нови игри. За тях пък вече идват другите спънки, а именно процесорът, мониторът, паметта. Карта може да си търсиш и по форуми, ако пък държиш да е нова, оставаш на 1050 (Ti).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

plamen_petrov_80 Малко трудно да ти дам снимка но кутията е на hp compact elite ili нещо подобно. Ако се притесняваш дали ще имам място за видео картата ще го измисля :D

PANOV
Да само за cs:go ще го ползвам. Затова ще взема на сериозно съвета ти! 

PANOV
Само още един въпрос видео картата, която ми препоръча задължително ли трябва да е dd3? Защото намерих видео карта със dd5 :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Pedal Pedalov написа:

Само още един въпрос видео картата, която ми препоръча задължително ли трябва да е dd3? Защото намерих видео карта със dd5 :(

DDR3 писах за паметта - да си потърсиш една плочка 4GB за да имаш 2х4 в двуканален. За картата 2GB GDDR5 и си мисля, че трябва под 150лв да се намери, но внимавай с измамници, виж по форумите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PANOV Погледнах ги вече има 4 GB със DDR5 160 лева. Слагат снимки на самата видео карта, но ще бъда внимателен благодаря за съвета ! Значи примерно мога и 1ГБ със DDR5 да взема видео карта (примерно казвам) няма да е проблем? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4GB е малко излишно за тази карта и твоя монитор, но ако е същата цена, не му мисли, 2GB е оптимален избор, тези с 1GB ги избягвай не че е проблем, ама е доста оскъдно, а разлика в цената надали ще има. А за 4те ГБ имах предвид още оперативна памет, щото 4ГБ вече са на ръба дори за ежедневни неща. Провери си съвместимост на кутията за видеото. Захранването от марковата машина ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PANOV
Предложиха ми да си взема RX 550 2GB чисто нова+ гаранция за 160 лева.
Кутията ако трябва, ще я сменя. А до захранването би трябвало. Погледнах видео картата, която ми предложиха как се справя със моя процесор и се чудя коя от двете е по-добра? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е по-слаба от GT 1030 която е и по-икономична а струва горе-долу толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи е по-добре да търся втора ръка  GTX 750 Ti  . Иначе ако взема RX 550 и спетя примерно 50 лева след това няма да съм доволен а може би, както ти казваш "по-икономична" и занхранване ще ми трябва за RX 550 ?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.