Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Темата беше изчерпана но явно не искаш да ме разбереш.  И още сто човека да ти отговорят имаш ограничения.

А снимката е свързана с темата (качеството едва ли е важно).

Без нея според Пламен само си пишете безсмислени постове понеже не можеш да му дадеш точен отговор нито искаш да му покажеш захранването.

Лично за мен само си чешете езиците но нали искаш и други мнения а хората искат информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Roujin Z 
Не, че пренебрегвам, твоите съвети просто може би има още някакъв вариант за, който не си се сетил поради тази причина все още следя темата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за мен вече съм си наясно!

Питах за паметта ама нещо никой не ме отрази.

Но пак защо да развалям седянката ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Pedal Pedalov написа:

Roujin Z 
Не, че пренебрегвам, твоите съвети просто може би има още някакъв вариант за, който не си се сетил поради тази причина все още следя темата 

Добре да пренебрегнем захранването и да приемем че е стандартно 280W тоест имаме ограничение от 75W. Картата обаче пак трябва да е нископрофилна.

Тоест трябва да намериш 750TI без допълнително захранване която е нископрофилна. Би ли показал линкове за такава и да не струва колкото нова 1050?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Roujin Z
Ще проверя ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/prodavam-3-broya-geforce-750ti-128bit-CID632-ID7ALqw.html#a5229f23b8

Това е фалшименто да си знаеш. Карта ще получиш но няма да е 750TI.

https://www.olx.bg/ad/evga-geforce-ftw-gtx-750ti-750-ti-2048mb-gddr5-128bit-pci-e-3-0-CID632-ID7zx1j.html#a5229f23b8

Това не влиза в кутията и иска допълнително захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Roujin Z
С две думи кутия +20 лева (примерно) и занхранване 50= видео картата ще ми излезе 220 лева ясно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Из мемоарите на един геймър без телефон ...

RAM > SPD > Part Number    HMT351S6CFR8C-H9

Motherboard

Slot PCI-E Gen 2 x16
                    Slot Type    PCI-E Gen 2 x16
                    Slot Usage    Available
                    Data lanes    x16
                    Slot Designation    MXM Slot
                    Characteristics    3.3V, PME
                    Slot Number    0

Storage > Hitachi HTS723232A7A364

преди 1 минута, Pedal Pedalov написа:

Roujin Z
С две думи кутия +20 лева (примерно) и занхранване 50= видео картата ще ми излезе 220 лева ясно...

Не!

Нова система с видео карта или слагаш втори модул памет на сегашната и докато изкара!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина не разбирам какво и е на 1030 при положение че досега е бил с 8 годишна вградена графика при това скопения вариант и ще играе CS; GO на ниска резолюция?

Защо трябва да се сменя целия компютър само за да се сложи малко по-добра видеокарта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Pedal Pedalov написа:

plamen_petrov_80
"нова система" (дънна платка)?

От кутията през захранващ блок, дъно, процесор, памет, диск, видео ...

Да диска можеш да си го запазиш, но може едно SSD  да се сложи.

Въпроса е струва ли си и имаш ли бюджета за нова система?

преди 2 минути, Roujin Z написа:

Наистина не разбирам какво и е на 1030 при положение че досега е бил с 8 годишна вградена графика при това скопения вариант и ще играе CS; GO на ниска резолюция?

Защо трябва да се сменя целия компютър само за да се сложи малко по-добра видеокарта?

Защото е с USFF и тази нова видео карта само ще може да си я милва и гледка :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, значи си точно с толкова напред от мен.

За чисто нова система е ясно, че не стигат.

Видео карта за тази система няма да намериш.

Остава въпроса дали ще играеш така (и ще спестиш за сега тези пари) или ще търсиш да добавиш още един модул памет (явно ще е на старо, аз повече от 20-30 лв. не бих дал за банка памет) което малко ще подобри представянето на видео картата ( ще покаже пълния й потенциал, защото сега е леко скопена).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъм да дори втора ръка под 400 лв. нищо читаво няма да намериш. Разбирай 4 ядрен Хасуел, 8ГБ в двуканален режим с възможност за ъпгрейд (4 слота) и нормална кутия.

http://alphacom-bg.com/product/1325/fujitsu-p520-tower-i5-4570-8gb-500gb.html

Но дори в този случай имаш ограничение от към захранване на 75W което пак е по-добре понеже може да се сложи старата 750TI актуалната 1050TI и с каквото я заменят догодина.

п.с. Иначе машина като твоята върви под 200 лв. а с нормално захранване и кутия ще е над - http://alphacom-bg.com/product/1386/fujitsu-p900-tower-intel-core-i5-2400-4gb-500gb.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи компютъра с, който разполагам до момента не става за нищо ? Хммммм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Pedal Pedalov написа:

plamen_petrov_80
Ако сменя дъното, кутията и взема занхранване няма ли да стане ? 

Смяната на дъното повлича със себе си и паметта, като процесора може да бъде спасен ако вземеш дъно поддържащ поне него, но такова дъно трябва да е втора ръка.

Значи някаква кутия 10-20 лв. на старо, дъно може би 60-70 лв., памет 40-50 лв., захранване най-добре ново качествено поне 60 лв. = 200 лв.

Охладителя - не знам дали може да се пригоди, диска ще се напасва някак, оптиката надали ти е важна.

Но пак нямаш видео карта. Да тук вече можеш да си избираш почти всяка.

По-скоро продаваш тази маркова система и вземаш друга на която може да се монтира желаната от теб карта. Но не знам колко ще ти се наложи да доплатиш.

Както казах най-лесно е да добавиш памет и да играеш така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите, нервите, информацията, търпението и тн..... Темата за мен е до тук ! Найстина ви благодаря ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продавай стария по-добре вместо да наливаш още пари за рам и събирай за оня с Хасуела (има същия с 30 лв. по-евтин но е без възможност за добавяне на още рам).

Имаш по-добър процесор които е и с по-добро видео както и с двойно повече рам която е в двуканален режим тоест играта ще върви значително по-добре и без видеокарта.

А до следващата зима ще посъбереш някой лев за GTX 2050TI или както там решат да кръстят заместника и ще играеш подобни игрички на каквито искаш настройки.

Или ще си купиш 1050TI на старо вместо 750TI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

plamen_petrov_80
да сложа 4 гб рам и едно ссд със видео картата дето прати не знам какъв ефект ще има 

Бая четох за дъната платка с, която разполагам и намерих един странен вариант и той е... Да си взема оделен pci expres + занхранване и мога да си слагам каквато видео карта си пожелая ти какво мислиш по въпроса ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа какъв ще е ефекта точно.

Това би трябвало да е оригиналната карта с която може да работи, но не мога да гарантирам дали е читава, дали ще тръгне от раз и дали с нея ще е по-добре. Вероятно има и по-добри ценово оферти - друго търсих, но попаднах на тази карта и викам да споделя просто.

Мислех и друг вариант с подмяна на процесора, но официално няма вписани моделите i3-2105 примерно, с HD3000.

SSD то няма да подобри кадрите на играта. Не съм сигурен дали има място за два 2,5" диска!

Съвсем друг вариант е нещо такова BLUECHIP BusinessLine M TOWER i3-4130 8GB/500GB Цена:290.00лв. като пак се разчита на вградената графика  Intel® HD Graphics 4400.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.