Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, разполагам с принтер HP  deskjet f4180, но се чудя откъде да взема мастило. Най-евтино намерих в емаг, но струва над 20лв. с доставката ще скочи още, а е просто черно мастило. Не че го ползвам много, но понякога трябва да си изкарам някой документ, а не ми се разкарва до книжарница. Нямам нужда да е оригилано или да е цветно, просто да ми принтира документи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

току-що, N1K17Y написа:

Здравейте, разполагам с принтер HP  deskjet f4180, но се чудя откъде да взема мастило. Най-евтино намерих в емаг, но струва над 20лв. с доставката ще скочи още, а е просто черно мастило. Не че го ползвам много, но понякога трябва да си изкарам някой документ, а не ми се разкарва до книжарница. Нямам нужда да е оригилано или да е цветно, просто да ми принтира документи. 

Ами отиваш и вземаш. За мастилноструйните принтери консумативите са много скъпи. Иначе може да се вземеш само мастилото, но ако не може да го сложиш ще омажеш целия принтер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се някъде да се продават ментета по 5лв. Няма да дам 30лв, за да принтирам 2 листа веднъж на 4 месеца...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма да принтираш :D Това мастило, което си гледал за 20 лева, най-вероятно е менте, оригиналите са още по-скъпи. Реално производителите на принтери печелят от консумативи, затова принтерите им са евтини, а мастилата скъпи.

Друг вариант е да си потърсиш само мастило, разпробиваш сегашната мастилница и зареждаш, тогава цената може да е 5-10 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, N1K17Y написа:

Надявам се някъде да се продават ментета по 5лв. Няма да дам 30лв, за да принтирам 2 листа веднъж на 4 месеца...

Ментета няма. Само мастилото е около 12 лева. Проблема е , че трябва да го налееш и да го вакумираш. Иначе всичко ще се разтече. опитвал съм няколко пъти и се отказах. Накрая махнахме всички мастилноструйни извращения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, няма да се занимавам. Благодаря за отговорите ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Ментета няма....

Има , има .Аз вземам от тези: http://www.print-magic.eu/bg/плащане2/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bigiadri написа:

Има , има .Аз вземам от тези:http://www.print-magic.eu/bg/плащане2/

Нищо не ми излиза. Иначе за мастилноструйните се взема модул, чрез който се долива постоянно мастило и проблема е решен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Нищо не ми излиза. Иначе за мастилноструйните се взема модул, чрез който се долива постоянно мастило и проблема е решен.

Поправих го. Извинявай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bigiadri написа:

Поправих го. Извинявай.

Не се извинявай!! Варианти има, но ако ще се печата само чернобяло мастилноструйния отива в кошчето и си вземам LaserJet. Имам такова животно в къщи за 10 години съм му сменял 2 пъти тонер касетата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Не се извинявай!! Варианти има, но ако ще се печата само чернобяло мастилноструйния отива в кошчето и си вземам LaserJet. Имам такова животно в къщи за 10 години съм му сменял 2 пъти тонер касетата.

Това е така .За черно само има лазерни  принтери на добра цена и аз ползвам такъв , но имам и цветен ,който е масленоструен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, bigiadri написа:

Това е така .За черно само има лазерни  принтери на добра цена и аз ползвам такъв , но имам и цветен ,който е масленоструен.

Е ако ще е цветно може и лазарен, но мастилните там водят класациите, ма са и скъпи бе да ги ЕВА .............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срамота е мастилен принтер 2018-та година. Маца, спича се, скъпо... Една капка на листа и се размива...

Нито за индустриално ползване, нито за рядко ползване става.

Спомням си преди 25 години моя супер-модерен матричен принтер, който будеше съседите.

dot-matrix.jpg

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, N1K17Y написа:

Ясно, няма да се занимавам. Благодаря за отговорите ! 

Е, така направиха някои елементи, че да не се занимаваш! Глупости на търкалета. Мастилените принтери си имат своите предимства пред лазерните, които не смятам да изброявам. Лесно се намира мастило и още по лесно се зареждат главите. От години използвам мастилен принтер, като сам си доливам мастилото. Черното - при нас се намира някакво универсално за 2лв. от  15 ml, което ми е пък достатъчно за почти цяла година безпроблемен умерен печат. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Black Power написа:

Мастилените принтери си имат своите предимства

Нали? Също така параходите, мобифоните, VHS...

Въпросът е в баланса предимства/недостатъци.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, zemonti написа:

Нали? Също така параходите, мобифоните, VHS...

Въпросът е в баланса предимства/недостатъци.

Лошо е да си технически лаик! 

Днес все още много кораби могат да бъдат наречени параходи.

Иначе цветна лазерна машина" 3 в 1" би струвала 5 пъти повече от една мастилена такава, като при това лазерните машини също си имат своите проблеми и капацитет. Мастиления фотопечат пък е ненадминат както качесто. Гледам вече се наблюдава и ренесанс на мастилените устройства, а и вече самите производители предлагат модели с контейнери за доливане на мастило. Ако излезем и от идиотската крива "оригинал" и "марково" то бих допълнил , че мастила за мастилени принтери, днес човек може да намери почти на символични цени.

Та, предимства на мастилените машини са:

1. Евтини и общодостъпни цветни устройства 3 в 1

2. Компактни размери

3. Качествен печат, фотопечат

4. Евтини мастила и елементарен начин за доливане  (не говоря за оригинални касети и мастилници)

Недостатъци:

1. Склонност към засъхване на мастилото

Предимства на лазерните машини:

1. Подходящи за обемен печат и работа в офиси.

Недостатъци:

1. Изключително скъпи цветни машини 3 в 1

2. Големи габарити, шумна и мудна работа.

3. Скъпи консумативи. Ползващите знаят каква е цената на един нов барабан

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Black Power написа:

Нали? Атомните подводници и подобни съдове с парни ТУРБИНИ. Другото са туристически атракции и подобни.

преди 3 часа, Black Power написа:

Недостатъци:

1. Изключително скъпи цветни машини 3 в 1

2. Големи габарити, шумна и мудна работа.

3. Скъпи консумативи. Ползващите знаят каква е цената на един нов барабан

Разликата в цената не е толкова драстична, особено ако си пълниш сам тонера, но аз наскоро поръчвах черен тонер (най-бързо свършва) и ми дойде за $24 с доставката за 2500 страници без риск от засъхване. Няма смисъл да се цапам.

Разликата в цената мастилен/лазерен цветен фото-принтер беше съществена преди 10 години. Ако гледаш цената на разпечатана страница днес ще установиш, че даже с пълненето, цапането, размазването на печата от един мокър пръст пак не си струва.

Някои тонери са по-скъпи, защото включват барабан, но тогава пък говорим за 5-50'000 копия на смяна. Избива се.

Май гроздето е кисело.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, zemonti написа:

Нали? Атомните подводници и подобни съдове с парни ТУРБИНИ. Другото са туристически атракции и подобни.

хххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххх

Май гроздето е кисело.

Ми просвети се малко! Няколко клика са в Гугъл - това относно парните турбини. Ето нещо: " Нимиц“,  „Карл Винсън“ са най-големите военни кораби в света. Силовата им установка се състои от два ядрени реактора и четири парни турбини."

И, не. Гроздето не е кисело, е въпрос на пресметнат бюджет и преценка на това - колко ще се печата. В случая не съжалявам за избора си! И не, че лазерните принтери не мажат - нагледен факт от работа за туч наречен "лазерен принтер", който никога не бих вкарал в дома си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Black Power написа:

Лошо е да си технически лаик! 

преди 10 часа, Black Power написа:

Ми просвети се малко! Няколко клика са в Гугъл - това относно парните турбини. Ето нещо: " Нимиц“,  „Карл Винсън“ са най-големите военни кораби в света.

Да тролиш имаш време, но предполагам сега ще се окажеш прекалено зает да цитираш сериозна пибликация в която Нимиц“ и  „Карл Винсън“ са наречени "параходи". Още повече, че 2018“ били "най-големите военни кораби в света". Да не бъркаме с кораби с различни имена от КЛАС Нимиц?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.10.2018 г. в 3:02, Black Power написа:

Ще цитираш ли сериозна публикация в която Нимиц“ и  „Карл Винсън“ са наречени "параходи"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.