Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да се вместя в бюджет от около 100, макс 120лв за Кутия и CPU FAN. Кутията която съм се спрял на 98% е Cooler Master Masterbox Q300L

Кутията е с дължина за GPU: 360mm, а за CPU FAN: 160mm 

Аз съм с ZOTAC AMP! 1060 която е дълга: 206mm ако разбира се предложите нещо в моя бюджет нещо като тази кутия също мога да се съглася ако ми хареса :) Идеята е да е за MicroATX и MiniATX т.н Mini Tower. А за охлаждане съм се спрял на be quiet! Pure Rock Slim 92mm - с I5 6500 съм в най-пиковите си моменти стига до 65 градуса, което не е много имайки предвид, че е с 2015г. термопаста (с фабричната) добри градуси държи, но просто защото ще е по-готино за окото и по-студен ще бъде чипа. Оставам на вас да кажете заслужава ли си инвестицията в CPU FAN-а :) Всичко това е 120лв кутия + be quiet cpu fan :) 

4719512065488-1-zoom.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, D101149 написа:

Оставам на вас да кажете заслужава ли си инвестицията в CPU FAN-а

Не си заслужава, нито за показаната кутия. Само не ме питай ''защо''! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Jorge написа:

Не си заслужава, нито за показаната кутия. Само не ме питай ''защо''! 

Защо??? Поради размера ли? Честно не знам кажи да знам, че не си първият който ми казва да не я вземам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като е идеята да е micro ATX или mini tower, с какъв форм фактор е дъното в крайна сметка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, PANOV написа:

А като е идеята да е micro ATX или mini tower, с какъв форм фактор е дъното в крайна сметка?

Дъното е microatx искам да запълнят цялата кутия а както знаеш mini tower е кутия с форум фактор само за Micro atx mini atx... За това търся mini tower. Докато mid tower е за mini, micro и atx. Пък и нямам място за голяма кутия 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, D101149 написа:

Дъното е microatx искам да запълнят цялата кутия а както знаеш mini tower е кутия с форум фактор само за Micro atx mini atx... За това търся mini tower. Докато mid tower е за mini, micro и atx. Пък и нямам място за голяма кутия 

Това ми е ясно, но разликата между micro ATX и mini ITX е съществена. Q300L по устройство прилича на клетка със залепени магнитни филтри. Идва само с един вентилатор отзад, не всичко се монтира лесно, капачетата на слотовете се чупят. И разни други дреболии. Дори старата CM N200 от една страна е по-добре. Ето още няколко идеи:

Sharkoon S1000 - височки крачета, 2 вентилатора, филтри за прах, отделение за захранване, базов каб. мениджмънт, не е тясна до тавана, 400 мм за видео / за жалост солиден таван, вентилаторите може да искат регулиране, оскъдно място зад дъното (зависи дали захранването ти е с дебели и твърди кабели), само до 155 мм охладител*

Sharkoon V1000 Window - подобна на горната, но с 3 вентилатора, меш преден капак и перфориран таван с филтър / официално поддържа до 150 мм охладител заради акрилния прозорец, но реално и двете *поддържат 155 мм, а освен това се затварят и със 158 мм охладител, като при V1000 са рисковете да се надраска прозорецът.

FD Focus G Mini - умалена версия на Focus G, 2 вентилатора само отпред, филтри, до 165 мм охладител и 380 мм видео / трудна за каб. мениджмънт, без много място зад дъното и до тавана

Antec P6 - стъклен прозорец, високи крачета, филтри, отделение за захранване, просторна, добър каб. мениджмънт и място зад дъното, 160 мм охладител, 390 мм видео / обемиста е, липсват екстри за цената, филтрите не са супер, идва само с 1 вентилатор...

Ако искаш mini tower с минимални компромиси - FD Define Mini C или CM MasterCase Pro 3 , като 2рата е малко по-обемна

За охладител погледни FSP Windale 4 (158-159 mm) - доста тих и с добра ефективност или алтернативата Freezer 33 (150 mm). От по-евтините Gelid Tornado (153 mm) , Deepcool Gammaxx 400 (159 mm) и т.н., като торнадото ми се вижда оптимално за твоя процесор - слим, не е висок, 4 пинова перка, контактна плочка и обърнати тръби, така че да се обдухват през радиатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Не държа на шума, честно казано последното нещо за което мисля е шумът. Не ми пречи да е шумно, а да е по-студено в кутията :) Честно казано мисля това да бъде:
GELID SOLUTIONS - GELID TORNADO 

но за кутия се чудя дали да бъде FRACTAL DESIGN Focus G Mini, MATX, W/O PSU (която си предложил и е 95лв, или 

FRACTAL DESIGN - FD OEM FOCUS INTEGR BLACK WIN, която е с 30лв по-евтина)... Честно казано за Q300L ми е ясно, че за 70-80лв няма какво много да очаквам, но пък сегашната ми кутия е китайска, пък билда вътре просто е много добър и е тъпо да е в китайска кутия :D а относно вентилатори за Q300L Мога и да си добавя допълнително..?

П.П а какво е мнението ви за това: https://www.stealtechcomputers.com/kutii/Кутия_THERMALTAKE_Versa_H17_Window_Micro_Tower_Черна_id151485/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази втората бяхме писали някъде, позната е като Focus I - орязана версия за системни интегратори и е ATX. Да, можеш да добавиш вентилатори в Q300L. H17 поне може да се подреди добре и има място зад дъното, но не е нищо особено - една перка, няма филтър отпред, отгоре частично перфорирана, може да е тясна до тавана, отворите за кабели не са най-удачни, etc, etc.. Разгледай пак Sharkoon V1000, ако питаш мен, иначе си е твое решението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, PANOV написа:

За тази втората бяхме писали някъде, позната е като Focus I - орязана версия за системни интегратори и е ATX. Да, можеш да добавиш вентилатори в Q300L. H17 поне може да се подреди добре и има място зад дъното, но не е нищо особено - една перка, няма филтър отпред, отгоре частично перфорирана, може да е тясна до тавана, отворите за кабели не са най-удачни, etc, etc.. Разгледай пак Sharkoon V1000, ако питаш мен, иначе си е твое решението.

Ясно, благодаря ти за мниенията :) Важно беше да уточня също че съм с модулно захранване, което е много важно за хубав cable managament ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, ще може ли да ми дадете полезен съвет и препоръки за кутия и охлаждане за процесор? Все още не съм купил всички части, но смятам конфигурацията да е следната:
Процесор- i7 8700K
Дъно: MSI Z370 A Pro (АТХ)
Рам:DDR4 16Gb, 2666 Mhz
Видео карта: MSI 1050 Ti
2x SSD (250gb и 1TB), 1x HDD 2 TB
Захранване 600W
Държа да отбележа, че изобщо не ме интересуват RGB осветления, прозрачни капаци и всякакъв вид дреболии които геймарите  обичат ! Това което ме интересува е кутията да събере всички компоненти , да има място за добро охлаждане за процесора и по възможност да се сложат повече вентилатори за извеждане на топля въздух.
Бюджет за кутията,охладителя за процесора и вентилаторите-250 лв (300 ако си заслужава)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои части са купени и кои не и за какво ще се ползва? Темата е особено подоходяща за питането ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички части без процесора и видео картата,тях смятам ги взема на изплащане. Компютара ще се използва главно за обработка на видео, по-точно за AVCHD i H.264, (1080p и за  в бъдеще 4К)и евентуално за Solid Works i Auto CAD.
За обработка на видео използвам Premiere pro i After effects,след проучване на програмата разбрах,че е необходим здрав процесор, защото бързината на рендване и за самата работа с премиер трябва да е читав процесора, а и освен това, от това което прочетох в техния сайт,премиера е написан, така че почти 95% от работата която върши минава през процесора.За това се спрях на този процесор.Но това което ме притеснява е че не знам какво охлаждане и кутия да избера.Ще съм много доволен, ако някой, който разбира повече, да ми помогне при избора с  кутията и охлаждането

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С AM4 щеше да си решиш проблема по-лесно и най-вече по-евтино. Паметите може да са по-бързи за тази платформа, а и дъното подлежи на коментар според процесора - не може ли да се коригира нещо по поръчката? За кад видеото не е голям кахър, ама за видеообработката важи, така че 1050ti е минимумът. Предполагам за този тип работа няма да има овърклок, така че става и някой 8500, но щом дъното е налично, 8600К е оптимален вариант, който е по-евтин и по-лесен за удържане от 8700К. Дай повече инфо какви са ти намеренията в идеята за отключен процесор, че да се съобрази охладителят.

Има хубави изчистени кутии от среден клас, като всичките са без големи кусури и можеш да си харесаш по визия, ако държиш да е по-строга. Fractal Meshify C Solid, Fractal Define C -малко по-тиха, но и за сметка на охлаждането, Phanteks P400, Phanteks Enthoo Pro M, Corsair Carbide 275R, be quiet! Pure Base 600 - само ако тишината е основен приоритет, но това се постига и на другите чрез регулиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5-9600K е на 600 лв. в Никем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Панов, предполагам проблема с охлаждането идва от това, че процесора е отключен и става въпрос за температура, която трудно може да се поддържа в някакви граници само с въздушно охлаждане ?
Ами ако реша да взема 8700 а не 8700К или и това не е опция ?
Нямам намерения да клоквам просто се спрях на този процесор заради Хипер Трединг технологията, базовата честота и вградената видео поддръжка, която до известна степен подобрява работата по Премиер и Афтър.
Дори варианта за  i7 да отпадне, 8600к, който спомена предполагам ще свърши хубава работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.