Премини към съдържанието
ostavime

За или Против сте повишението на данъка за старите автомобили

Препоръчан отговор

Кажете ми дали сте За или Против, защото възникнаха много спорове за това. 

Аз лично съм твърдо За, пък дано някои хора се откажат от старите бараки и вземат нещо по-ново, че да не дишаме тия боклуци от старите дизели, а и не само. Да, данъка няма да промени много, но е нещо. По-скоро трябва да се затегне контрола при вноса, регистрацията и прегледите, но явно не искат да го направят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм против повишаването на данъка!Повишаването на каквито и да е данъци и такси е с цел да се пълни бюджета!Мисля че не е това начина,

А относно автомобилите и замърсяването,трябва да се затегне контрола и контролните органи да си вършат работата.В много общини има стари Руски Маз и Камаз,които бълват дим и отрови в недвяст!Защо не започнем от там,да се бракуват старите държавни и общински автомобили?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Против! Повишаването му не е стимул за преминаване към по-нови возила.
Ако има политика за обновяване на автопарка със съответното финансиране от страна на държавата, тогава повишаването на данъка може да се ползва като наказателна мярка.

• Харесва ми 2
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за повишаването на данъка, каращите стари 20-25г автомобили освен, че замърсяват повече  са опасни и за останалите в движението.
Друг е въпроса, че стандарта ни е прекалено нисък все още за да може всеки да си позволи нов автомобил.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Против. Не е този начина. Много хора, особено възрастните, няма как да си позволят нова кола. Да направят както е в Италия например. Ако си пенсионер, не те закачат. Само хора в работоспособна възраст и с достатъчен минимум доход се облагат с висок данък за стари коли!

вече си измислят какви ли не поводи да грабят пари...

:offtopic_s: Също съм против и за повишаването на данък сгради! :offtopic_s:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен данък МПС е данък за собственост, а не за екология, както повечето мислят. С това изменение кола, която струва 3000-4000 хил. лв. ще плаща около 60-70 лв. данък, около 3% от стойността, което на практика е нищо на годишна база, но кола, която струва 150 000 хил. лв. ще плаща 400-500 лв. данък, което е 0.4-0.5% от стойността на колата. По цял свят е обратното, но... такова е. По принцип за скъпото се плаща повече. 

Трябва да се спре вноса на стари каруци. Нямаш пари - няма да караш. Това е. И без туй сме в топ 3 на коли на глава от населението. Всеки е с кола, всеки. 

И разбира се, държавата да помисли за стимул за покупка на нов автомобил. 

преди 2 минути, barbuncela написа:

Против. Не е този начина. Много хора, особено възрастните, няма как да си позволят нова кола. Да направят както е в Италия например. Ако си пенсионер, не те закачат. Само хора в работоспособна възраст и с достатъчен минимум доход се облагат с висок данък за стари коли!

вече си измислят какви ли не поводи да грабят пари...

:offtopic_s: Също съм против и за повишаването на данък сгради! :offtopic_s:

Ако това стане у нас, както казваш е в Италия, всчки коли ще са регистрирани на пенсионери. :))) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щях да съм за повишаването на данъка, ако бяхме със стандарта на Германия и човек с минимална заплата дори а може да си позволи нов автомобил. В България, за да може да стане този избор, това трябва да е семейство в което и двамата да работят и да вземат заплати поне 50% над официалният размер на средната заплата. Освен ако не става въпрос за някакъв супербюджетен кракомобил от рода на базова версия на евтините модели на Дачия.

преди 4 минути, ostavime написа:

Трябва да се спре вноса на стари каруци. Нямаш пари - няма да караш.

Бих се съгласил, ако общественият транспорт беше с интензивност и цени като по времето на социализма и това  за цялата страна. Само че, това отдавна не е така.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ostavime написа:

Кажете ми дали сте За или Против, защото възникнаха много спорове за това. 

Аз лично съм твърдо За, пък дано някои хора се откажат от старите бараки и вземат нещо по-ново, че да не дишаме тия боклуци от старите дизели, а и не само. Да, данъка няма да промени много, но е нещо. По-скоро трябва да се затегне контрола при вноса, регистрацията и прегледите, но явно не искат да го направят. 

Още едно , поредното грабителство от одрания ни и без това народ........

Каква е алтернативата , освен "нова кола на 10 години" от Германия ?!!!

Я , ела на себе си !!! :nono:

Азиатски заплати - европейски цени и данъци.....! :angry22:

Когато цената на доматите стане по-висока от тази на ягодите , нещо тотално е сбъркано в тази държава ! :nono:

Данъкът много ще промени - пак ще караме старите си бараки .......по джапанки......! :lol6:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ostavime написа:

Ако това стане у нас, както казваш е в Италия, всчки коли ще са регистрирани на пенсионери. :))) 

Да. защото тук няма закони, или ако има не се прилагат! Там се контролира всичко, имат си начини. А не си плати данаците в определения срок, почва на ДЕН да ти лупат по 2% от стойноста на имота, след 6 месеца търсят парите и могат да ти ипотекират всичко!!!

п.п. За какво тичам като луда всяка година да плащам данаци...:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи стар автомобил? Автомобил на 25 години и на 90000 км. стоял в гараж замърсява по-малко от автомобил на 5 години и на 290000 км. с издухал мотор и гори масло.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, koce53 написа:

Какво значи стар автомобил? Автомобил на 25 години и на 90000 км. стоял в гараж замърсява по-малко от автомобил на 5 години и на 290000 км. с издухал мотор и гори масло.

А-ха ! Разбрах ! :)

Въобразяваш си значи , че някой се е загрижил , че става дума за екология !!!

Ами да намалят тогава данъците или изобщо да ги махнат за най-новите автомобили ! Принципно е същото като става дума за екология ! Да , ама не - такова нещо няма.....!  :lol6:

.......Разбира се , че димящите "печки" трябва да ги спират от движение , ама не го правят ! Данък им вземат........:nono:

П.П. Ееехх ! Беше време , когато при 400 лева заплата , кутия " Дънхил" струваше 1.5 лева , а кутия "БТ" с качество на сегашните цигари - 60 стотинки ! ....И то какъв "Дънхил" беше - на другия край на бара се усещаше ! Сега изобщо не е същия , а струва 5.5 лева и пак малко им се вижда ......сигурно защото е здравословен , а "БТ" няма ! Пък аз като гледам картинките , той животът ми мина - все още чакам рак да ме хване.....Същото е и с автомобилите ! Ей това им е екологията ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ostavime написа:

Кажете ми дали сте За или Против, защото възникнаха много спорове за това. Аз лично съм твърдо За, пък дано някои хора се откажат от старите бараки и вземат нещо по-ново, че да не дишаме тия боклуци от старите дизели, а и не само. Да, данъка няма да промени много, но е нещо. По-скоро трябва да се затегне контрола при вноса, регистрацията и прегледите, но явно не искат да го направят. 

Мисля, че увеличението на данъка е "Болен се е*е на легло". Това си мисля. Хората, които карат стари бараки не могат да си позволят да поддържат нещо по-ново. Според мен е по-зле да си купиш автомобил 2010 година, но да нямаш пари дори за гуми и накладки, отколкото да караш автомобил 1990година на газ и да имаш пари за гуми, накладки и да го държиш технически изправен. Замисли се добре.
Ефектът ще е следния - хората, на които им трябва автомобил - т.е такива като мен, които им се налага да пътуват, за да си вадят хляба ще дават повече пари за данък. Ваденето на повече пари обаче е оптимистично и пожелателно. И хлябът се вдигна и токът се вдигна. В крайна сметка с всички тия увеличения човек ще трябва все повече да се ограничава. Нищо хубаво не произлиза от това.
Много добре знаеш, че ако заплатите в БГ бяха средно по 2000лв при тия цени, които имаме в момента, тогава всеки щеше да може да си позволи да кара автомобил дори от магазина. На запад не че са богати, просто си произвеждат колите и им излизат евтино спрямо стандарта на живот. Аз съм твърдо ЗА да махнат пушилките и тия с отрязаните катализатори. Може да карам стар автомобил, но е по-технически изправен от 15 години по-нови от него. Просто защото мен ме е грижа.
С други думи ефектът от мярката ще бъде да се напълни фалиралия бюджет и да си построи Доган още едни сараи. Нищо друго.
А от друга страна в моя регион на няколко места вече сложиха ограничения 40-60км/ч с километри - по 5-10км с 60км/ч. Мога да ти кажа поне два участъка. Подготвят ги за хранило. Все повече ми се отщява да бъда шофьор, защото все повече ни стягат примката около вратовете да ни изнудват. Ще сложат абсурдно ограничение 7км извънградско с 60км/ч!!!! Това нормално ли е и къде в Европа ги има подобни неща? И не говоря за някой планински проход, а за път с видимост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, barbuncela написа:

Против. Не е този начина. Много хора, особено възрастните, няма как да си позволят нова кола.

Много пък свикнахте на широко. То щото при соца възрастните все с коли бяха. Цели семейства имаше без коли и не се оплакваха и се оправяха в живота.
Автопарка е наводнен и инфраструктората не може да подържа интензивния трафик без задръствания. Логично е да се понамали и е логично да се почне от старите коли които в повечето случаи са опасни дори за собствениците си а да не говорим за останалите. Като минимална мярка поне стари коли да нямат работа по централни части на градовете.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, by_chechi написа:

Беше време , когато при 400 лева заплата , кутия " Дънхил" струваше 1.5 лева , а кутия "БТ" с качество на сегашните цигари - 60 стотинки ! 

Това коя година е било ? 400 лева заплата ! Доста по малки бяха заплатите кога БТ струваше 90 стотинки а Арда беше 60.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, simtech написа:

Явно не си шофьор.

Алергична съм към газовете, които изхвърлят старите коли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, BMW Маниак написа:

Много пък свикнахте на широко. То щото при соца възрастните все с коли бяха. Цели семейства имаше без коли и не се оплакваха и се оправяха в живота.
Автопарка е наводнен и инфраструктората не може да подържа интензивния трафик без задръствания. Логично е да се понамали и е логично да се почне от старите коли които в повечето случаи са опасни дори за собствениците си а да не говорим за останалите. Като минимална мярка поне стари коли да нямат работа по централни части на градовете.

Сега не е времето на соца. Аз не съм виновен, че ако тръгна с автобус да отида при моите родители, после цял ден не мога да се прибера. Закриха сумати железопътни маршрути и автобусни линии, защото вече няма вече държава, която да субсидира линии на загуба. Частниците си гледат интереса и не ги интересува дали 50 или 100 човека са останали без транспорт, а само дали на тях им излиза сметката с печалба.
За разлика от времето на соца, днес работа около родните места няма. На хората им се налага всеки ден да пътуват по 40-50-100км, за да отидат на работа. На мен ми се налагаше едно време да пътувам всеки ден по 60км, за да отида на училище.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, simtech написа:

Явно не си шофьор.

Като видя стара кола до мен в задръстване къде се бута да мине покрай мен и съм пред инфаркт. Само главоболията ми ако ми одраска моята ще струват повече от колкото да му я купя цялата. Изобщо се питам тоя гащник каква работа има да застава до мебн с каруцата си като не му пука хич днес колко пъти ще я одраска и кога няма място къде да паркира поизбута някой с бронята си ха напред ха назад и се паркира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, BMW Маниак написа:

Като видя стара кола до мен в задръстване къде се бута да мине покрай мен и съм пред инфаркт. Само главоболията ми ако ми одраска моята ще струват повече от колкото да му я купя цялата. Изобщо се питам тоя гащник каква работа има да застава до мебн с каруцата си като не му пука хич днес колко пъти ще я одраска и кога няма място къде да паркира поизбута някой с бронята си ха напред ха назад и се паркира.

Това няма нищо общо с безопасност или нещо друго. И не знам защо ми го казваш, освен ако не ме провокираш. Или си мислиш, че понеже караш нова кола, пътят е направен само за теб и никой друг мизерник не трябва да притеснява патрона с по-новата кола?
Ако едновременно живея и работата ми се намира в голям град и също така не ми се налага да пренасям постоянно техника, спокойно мога да мина без автомобил. Не знаеш колко нерви трябват да намериш място за паркиране в града. И постоянно си плащаш за паркинги, за всичко. Обаче няма начин. Без кола не мога да извадя два лева. Кажи ми, кво да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, simtech написа:

На мен ми се налагаше едно време да пътувам всеки ден по 60км, за да отида на училище.

Има колелета за тая работа и за млади хора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, BMW Маниак написа:

Ти подиграваш ли ни се нещо или какво? 60км през зимата с колело във виелица минавал ли си?
За колко време се минават 60км с колело?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо против! 

Няма пък да карам пластмасарник. 

преди 1 минута, BMW Маниак написа:

А вземи се гръмни. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, simtech написа:

Ти подиграваш ли ни се нещо или какво? 60км през зимата с колело във виелица минавал ли си?
За колко време се минават 60км с колело?

Може и рикша, въпрос на избор е.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, simtech написа:

Не знаеш колко нерви трябват да намериш място за паркиране в града. И постоянно си плащаш за паркинги, за всичко. Обаче няма начин. Без кола не мога да извадя два лева. Кажи ми, кво да направя?

Ще си направиш сервиз в центъра ще си наемеш квартира до работното място или ще спиш в сервиза, ще го рекламираш по форуми, кабеларки и централни телевизии и няма да ти се наложи нито да пътуваш нито да мъкнеш техника. Това в случай че си кадърен специалист. Ако си некадърен ако ще и Майбах да ти подарят сервиза ти пак няма да върви както е сега с пасата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.