Премини към съдържанието
ostavime

За или Против сте повишението на данъка за старите автомобили

Препоръчан отговор

С радост бих карал нова кола, ако мога да си взема нормална и имам финансите да я поддържам. Обаче при условие, че гума 14-ка нова е 70лв а гума 18-ка нова е 300лв, при условие че на моята накладки TRW за 50лв, а за новата ще са 350лв, при условие че всичко ми е по-скъпо, просто не мога да си позволя да поддържам нова кола или да си я купя от магазина. Само хора със заплати над 2000лв могат да си позволят тоя лукс.  А честно казано в България 3/4 от народа я нямат тая заплата над 2000лв. Едвам преживява сумати народ и не спряха да правят нищо друго, освен да го гърбят и да се ебават с него всячески.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ще се правят на европейци, да намалят данъците на колите над 30 години както е в Западна Европа. Там се водят класики и данъците им са по-ниски от на 10 годишните. 

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Може и рикша, въпрос на избор е.

преди 2 минути, BMW Маниак написа:

Ще си направиш сервиз в центъра ще си наемеш квартира до работното място

Искам да ви кажа, че и двамата сте обикновени тролове. Някои хора пътуват и до обекти. Обектите не можеш да ги преместиш.
Просто кога се напълни форума с хора като вас - не знам. 60км с колело през зимата. Много сте зле.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ivelin _ написа:

А вземи се гръмни. 

Дай ми една основателна причина !
Иди в една Германия да си разхождаш дарака по централните части на града къде глобата в пъти ще надвиши стойността на автомобила и му  кажи на полицая да се гръмне и му заобеснявай теориите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AAUUXX написа:

Може и рикша, въпрос на избор е.

LZ ли си, кой ли си. Кога стана такъв трол?

преди 1 минута, BMW Маниак написа:

Иди в една Германия да си разхождаш дарака по централните части на града

Точно човек, който е бил там, разправя как още карат Пасат 4-ки. Вземи питай Силверинг. Май беше ти казал в друга тема?
Или ся ще си замълчиш като ....?

къде глобата в пъти ще надвиши стойността на автомобила и му  кажи на полицая да се гръмне и му заобеснявай теориите си.

В Германия в момента има зелен, жълт и червен стикер. Те са обаче само за дизели. Информирай се за бензиновите автомобили как е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, simtech написа:

Точно човек, който е бил там, разправя как още карат Пасат 4-ки.

На теб все ти разправят а кога ще се увериш на место как са нещата преди да се излагаш по форумите ?
Я ми кажи с какъв сертификат е пасат 4 ? И провери как са нещата пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, BMW Маниак написа:

Иди в една Германия да си разхождаш дарака по централните части на града къде глобата в пъти ще надвиши стойността на автомобила и му  кажи на полицая да се гръмне и му заобеснявай теориите си.

В града има градски който е удобен, обаче извън него тоя немски полицай нищо не може да ти каже. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теб все ти разправят а кога ще се увериш на место как са нещата преди да се излагаш по форумите ?
Я ми кажи с какъв сертификат е пасат 4 ? И провери как са нещата пак.

Всяка кола в Германия, която е бензинова и е произведена след 1993 година е с катализатор получава ЗЕЛЕН Unwelt стикер.
Който й позволява да се движи в града, освен в зоните със специална регулация, които са оповестени за всеки град какви регламенти имат.
Заповядай, за Unwelt стикерите - да не се излагаш повече като кифладжия
https://www.tuev-sued.de/auto_fahrzeuge/feinstaub-plakette/feinstaubplakette_ausland/england

Petrol cars    
Pre-EURO-I
(without catalytic converter)
  Before
1 Jan. 1993

None

EUR I and higher

From 1 Jan. 1993

Green

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, simtech написа:

LZ ли си, кой ли си. Кога стана такъв трол?

Не знам кой е LZ, параноя ли те е подгонила нещо?
От чисто финансова гледна точка нов автомобил излиза по-евтин от стар такъв на 20г. във времето 5-6г.Старата кочина я правиш през седмица в най-добрия случай и все и има нещо, това са разходи, да не говорим за разход на гориво и масло.Нов автомобил може да купиш за 17-20000лв съвсем бюджетен и да не се занимаваш с нищо 5-6г а и отгоре, освен да сипваш гориво и да караш.Сам може да сметнеш колко ти излиза старата кола като разходи за тези години.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Не знам кой е LZ, параноя ли те е подгонила нещо?
От чисто финансова гледна точка нов автомобил излиза по-евтин от стар такъв на 20г. във времето 5-6г.

От чисто финансова гледна точка един нов автомобил първо струва 20  бона, а второ като му изтече гаранцията частите са му феноменално скъпи. Не всички стари автомобили горят масло. И не ми пука и ми е през оная работа какво ти е мнението за старите автомобили. Има си технически прегледи и ти не си човека, който на мене ще ми каже какво аз да правя. Аз съм сметнал колко ми излиза колата. И я ползвам през половината време по работа, т.е към цената на услугата смятам и амортизацията.
Не мога да си позволя автомобил, на който само 4-те му гуми ще ми излязат 1000лв.
@BMW Маниак - прочете ли за Unwelt? Няма проблем да караш Голф 3-ка 95-та година в центъра на град в Германия.
Ко стана ся, а?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, BMW Маниак написа:

Като видя стара кола до мен в задръстване къде се бута да мине покрай мен и съм пред инфаркт. Само главоболията ми ако ми одраска моята ще струват повече от колкото да му я купя цялата. Изобщо се питам тоя гащник каква работа има да застава до мебн с каруцата си като не му пука хич днес колко пъти ще я одраска и кога няма място къде да паркира поизбута някой с бронята си ха напред ха назад и се паркира.

Който си има мустаци , има си и гребенче !:nono:

Ти май си само по мустаци ! К`во се напъваш на "тоя гащник" ? Ти си същия .....но не ти стига акъла да го проумееш !:)

Проблемът ти е прост , та прост - прибираш си "бижуто" на склад и си караш спокойно "тараба"......:lol6:

Това тук е България ! Да не ти е пистата на F1 ? :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, by_chechi написа:

Проблемът ти е прост , та прост - прибираш си "бижуто" на склад и си караш спокойно "тараба"......:lol6:

Като гледам в България проблемите са почнали да ги поизчистват и почнахте да виете. Аз на моя проблем съм му намерил решение. Съобразявам си графика с дните и часовете със задръстванията и зоните къде са и беж да ме няма на село къде ми е пистата за F1.

преди 8 минути, simtech написа:

И я ползвам през половината време по работа,

В другата половина кога я ползваш жени качваш ли в нея ?

преди 10 минути, simtech написа:

прочете ли за Unwelt? Няма проблем да караш Голф 3-ка 95-та година в центъра на град в Германия.
Ко стана ся, а?

Кога ти видя пасата в центъра на Берлин ми се обади да ти пратя 1000 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, BMW Маниак написа:
преди 11 минути, BMW Маниак написа:

......Като гледам в България проблемите са почнали да ги поизчистват.....

Гледаш , ама не виждаш !

Проблемите нямат изчистване , ако не се изчисти причината ! Пак си идват....нови , но същите !

А една от основните причини е , че искаме много повече от колкото ни се полага.............на съдраните гащи !

Ето и ти ! Както разбирам измъчил си си душата и тялото , ама си взел кола която никак не ти отива на дереджето.....:lol6:

После "тоя гащник" ти е виновен......нови проблеми , ама все същите !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има няколко в този форум дето са си сбъркали професията!!!  Знаят всичко, капацитети по всичко!  Да се чудиш и маеш колко знаят тия хора...Колко разбират от всичко, абе изобщо-таланти! Що не направят партия, да станат на власт, та да оправят България! Хихи! :rolleyes:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, by_chechi написа:

Ето и ти ! Както разбирам взел си си кола , която никак не ти отива на дереджето.....

Дай боже цял живот да е така. Жената не ми отива на дереджето, колата също а на твоето дередже най ти отива една клавиатура от която да философстваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай боже цял живот да е така. Жената не ми отива на дереджето, колата също а на твоето дередже най ти отива една клавиатура от която да философстваш.

Ами виж и се учи до къде съм я докарал - имам свободно време (и клавиатура) колкото си искам , и да го правя каквото си искам ! :nono:

Ти по-богат ли си от мен ?!  :lol6:

Или си милионер-бедняк ?! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, by_chechi написа:

Ами виж и се учи до къде съм я докарал - имам свободно време (и клавиатура) колкото си искам , и да го правя каквото си искам ! :nono:

Ти по-богат ли си от мен ?!  :lol6:

Или си милионер-бедняк ?! :nono:

Спирам със спама.
По темата
Твърдо за високи данъци за стари автомобили на които с днешна дата мястото им не е в пътната инфраструктора. Искате нови пътища а по тях да търкаляте стари коли. Някак си не се подрежда пъзела!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, BMW Маниак написа:

Спирам със спама.
По темата
Твърдо за високи данъци за стари автомобили на които с днешна дата мястото им не е в пътната инфраструктора. Искате нови пътища а по тях да търкаляте стари коли. Някак си не се подрежда пъзела!

Хахаха, и къде е връзката? 

Новите даже тежат повече, демек износват настилката повече от старите. 

Ти си просто уникално тъп и те е яд че някой с по-стара кола те изпреварва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, BMW Маниак написа:

. Явно си изключил въобще главният си мозък и не можеш да осъзнаеш, колко бедни са бедните хора в страната и как не е възможно за доста от тях, ама буквално не е възможно, да излязат от кошмара в който са, еле пък да тръгнат да пият сутрешното си кафе в западен Берлин, а да вечерят в Рияд.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да отговоря. Нека дефинираме какво означава стар автомобил. Ако говорим за автомобили тип "таралясници" пред саморазпад, то твърдо съм За, но не всеки може да си позволи покупката на нов автомобил или такъв на малко години и в този ред на мисли казвам твърдо - Не

Да - Не!  Сложно е и въпросът няма еднозначен отговор. Ако целта обаче е единствено и само допълване на дефицитите в хазната, то тогава съм абсолютно и недвусмислено - Против

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Ivelin _ написа:

Ти си просто уникално тъп и те е яд че някой с по-стара кола те изпреварва. 

Варианта да съм тъп ама с нова кола по ме устройва от колкото умен със стара.

преди 12 минути, sliderum написа:

еле пък да тръгнат да пият сутрешното си кафе в западен Берлин, а да вечерят в Рияд. 

Акцента ми беше че никой няма да го пусне с неговата кола там а не да пие кафета или да вечеря.
Ако го мернат там с неговата кола която е като пушка ще у вземат дори и кръщелното а той нека да им показва зелените си стикери.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, BMW Маниак написа:

....Акцента ми беше че никой няма да го пусне с неговата кола там а не да пие кафета или да вечеря.....

Още по-престижно е да си пие кафето......на Луната ! :lol6:

.......обезумели сноби......още , и още , и още.....

А пълноценният живот е простичък - какво ще оставиш след себе си за другите след теб .

.......едно земетресение , цунами ......и няма нищо материално !

Даже от Фараона нищо не е останало ! Само пясъкът на времето ......И знания "изписани по пирамидите".....

И Б.Б. ще остане в историята ......с магистралите строени с чужди пари - евентуално F-35 да кацат на тях и да излитат.....! А след 5 години - ремонт ! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, BMW Маниак написа:

Ако го мернат там с неговата кола която е като пушка ще у вземат дори и кръщелното а той нека да им показва зелените си стикери.

Има си закони. Българите без проблем си карат дараците там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз ще бъда ощетен от повишение на данъка, защото моето БМВ , макар да стана вече на 16 години, на преглед в сервиза има измерени газови емисии 0.03% при норма 0.5, за какъв зор ще плащам повече? Да спрат безбройните тирове и камиони, дето имат 10-12 литрови дизели и замърсяват колкото пет леки коли. Хората с коли и жилища-вечната жертва на мафията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябва да се забранят всички автомобили които изкарват газове

и да се премине на електричество и влаковете да станат с магнитно задвижване

и да не вървят празни вагони на бдж и да има задръствания по улиците 

пътищата на европа са превърнати в паркинги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.