Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дъбар ден! Искам да сменя видеокартата на стария компютър, който е фужитсу с дънна платка ето тази ftp://ftp.ts.fujitsu.com/pub/mainboard-oem-sales/products/mainboards/eol/eol_classicdesktop/datasheets/D2xxx/DS_D2912-A.pdf

В момента е с Енвидия джифорсе GTX 750 Ti 2 гигабайта, и да ми предложите някоя по-добра от тази?

Компютъра е с оригинално захранване, с 12 гигабайта Рам и процесор Кор ай 5 661 - 3.3 гигарехрца.

Да ми предложите накой карта, която да я поддържа захранването, ама по добра от тази дето е в момента. Мери

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет, нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 350лв. ако има некоя по добра.

380лв може да събера. повече не-

Мерси!

Обаче захранването дали ще я подкара, защото е оригиналното а на оригиналните компютри май са слаби.

ама досега с GTX 750 Ti 2 гигабайта  нямаше приблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава една GTX 1050 Ti и си в джаза.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси си я само без допълнително захранване. Не е изключено обаче да я спъва процесорът тук-таме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, PANOV написа:

Не е изключено обаче да я спъва процесорът тук-таме.

Едва ли: 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GTX 750 Ti е 60W

GTX 1050 Ti е 75W

Лично аз не съм убеден, че карта без допълнително захранване е по-добрия вариант, сега ще кажа и защо. При карта без допълнително захранване тези 75W трябва да преминат през PCI-E слота, а моделите с допълнително захранване не са много над 75W и имат алтернативен път за доставяне на мощност.

Не е посочено нищо конкретно за захранването! Мощност, колко и какви 12v линии има, какви накрайници има!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Agentpat™ написа:

Едва ли:

Е все пак 661 е по-стар от трите, че и 2-ядрен.

Видео без допълнително захранване, ако се абстрахираме от захранващия блок - ако има връзка за видеокарта, може и такава с допълнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, PANOV написа:

Видео без допълнително захранване, ако се абстрахираме от захранващия блок - ако има връзка за видеокарта, може и такава с допълнително.

Не го разбрах това изречение.

Към какъв монитор ще се свързва видео картата и през каква връзка VGA (D-Sub), DVI-I, DVI-D, HDMI, DP ...

Захранването може ли да бъде подменено с по-мощно и това влиза ли в този бюджет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега остава с това захранване, не го знам колко вата е, но е оригиналното. А монитора е обикновен Филипс, 19 инча и го включваме на тая карта дето е сега през DVI порт.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

19" казваш и с каква резолюция е той?

Коя игра не върви добре и с какви настройки я играеш?

Свали капака и виж какво пише на етикета на захранващия блок, ако не си сигурен кое да гледаш снимай го. Виж и какви свободни кабели имаш от него.

Ако кабела и от двете страни е DVI не би трябвало да имаш проблем с нова карта само с цифрови видео изходи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата ще се спъва и то доста с този процесор, но пак си зависи и от играта. За по-леките, които не използват много процесор, няма да има проблеми, но при новите игри, особено с DENUVO защита, при които и I5 4-ядрен от 4 серия нагоре @3.5+ GHz се товари на 100% постоянно, ще има сериозен lag и насичане на доста места. Разучи и какви процесори се поддържат от дъното, ако можещ сложи поне процесор с 4 ядра или още по-добре ако позволява 4-ядрен с HT, с този двуядрен процесор не очаквай кой знае какъв прираст на кадри, дори и с нова видеокарта. Процесорите във видеото по-горе са 4-ядрени, освен че са и по-нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, dancho730616 написа:

Дъбар ден! Искам да сменя видеокартата на стария компютър, който е фужитсу с дънна платка ето тази ftp://ftp.ts.fujitsu.com/pub/mainboard-oem-sales/products/mainboards/eol/eol_classicdesktop/datasheets/D2xxx/DS_D2912-A.pdf

В момента е с Енвидия джифорсе GTX 750 Ti 2 гигабайта, и да ми предложите някоя по-добра от тази?

Компютъра е с оригинално захранване, с 12 гигабайта Рам и процесор Кор ай 5 661 - 3.3 гигарехрца.

Да ми предложите накой карта, която да я поддържа захранването, ама по добра от тази дето е в момента. Мери

балък

преди 2 часа, Agentpat™ написа:

Тогава една GTX 1050 Ti и си в джаза.

балък

преди 2 часа, PANOV написа:

Търси си я само без допълнително захранване. Не е изключено обаче да я спъва процесорът тук-таме.

балък

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

GTX 750 Ti е 60W

GTX 1050 Ti е 75W

Лично аз не съм убеден, че карта без допълнително захранване е по-добрия вариант, сега ще кажа и защо. При карта без допълнително захранване тези 75W трябва да преминат през PCI-E слота, а моделите с допълнително захранване не са много над 75W и имат алтернативен път за доставяне на мощност.

Не е посочено нищо конкретно за захранването! Мощност, колко и какви 12v линии има, какви накрайници има!

балък

преди 2 часа, PANOV написа:

Е все пак 661 е по-стар от трите, че и 2-ядрен.

балък

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Не го разбрах това изречение.

Към какъв монитор ще се свързва видео картата и през каква връзка VGA (D-Sub), DVI-I, DVI-D, HDMI, DP ...

Захранването може ли да бъде подменено с по-мощно и това влиза ли в този бюджет?

балък

преди 1 час, dancho730616 написа:

Засега остава с това захранване, не го знам колко вата е, но е оригиналното. А монитора е обикновен Филипс, 19 инча и го включваме на тая карта дето е сега през DVI порт.

балък 

монитора няма нищо общо освен че  под 21 инча е за боклука

////////////

за процесора който имаш картата ти дава максимума.

и по -добра да се купи нищо няма да подобри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно така, зависи и от играта, при повечето игри ще има увеличение на кадрите, но може и да се появят насичания и забивания на по-натоварени сцени, поради невъзможността на процесора да преработи достатъчно информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.