Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Колев60 написа:

Пепоне!

Говорим за малко по сериозна аудиотехника, а не за тези дрънкала които се продават по маркетите по 300-400 лева. Те не се побират в нормите на стандарт  DIN45500. а нормите  Hig End и HI-FI са на много по високо ниво от създадения стандарт. Трябва веднага да правиш много сериозна разлика.

Има и скъпи с импулсни и Class D НЧУ гледам заложните къщи са заринати от такива системи дето из техномагазините ги рекламират по 2000-3000 вата, но това не е HI-FI.

преди 3 минути, denchito2 написа:

Хора в тази тема ви питам за моето захранване да ми помогнете,а вие го превърнахте в да не казвам какво ..

Да ,малко се отплеснахме за което се извинявам!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ем те други хора са виновни не ти :)  Забелязвам че на всякъде по форумете се случва това , което не ми харесва особено ама такова е :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, denchito2 написа:

Хора в тази тема ви питам за моето захранване да ми помогнете,а вие го превърнахте в да не казвам какво ..

И защо не си четеш темата?

Всичко ти е написано със схеми и снимки даже.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Колев60 написа:

То това дето ти е написано е в твоя полза. Няма нищо да загубиш ако го прочетещ. Що се касае до захранването ти - AAUUHH ти е помогнал още в началото. А AGD ти е дал и пример за него.

Така е,за което съм му много благодарен :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AGD написа:

И защо не си четеш темата?

Всичко ти е написано със схеми и снимки даже.

Прочетох ,но  от един момент нататък  следя как няколко човека се ядът :) не е целта това тук :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, denchito2 написа:

Прочетох ,но  от един момент нататък  следя как няколко човека се ядът :) не е целта това тук :)

Това е български форум!

Не трябва много акъл да отсееш "плявата".

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Наистина не е това целта, да си мерим пишките. Когато имаш опит в дадена област като тази например и си изкажеш мнението по даден въпрос, все ще се намери някой всезнайко, който е направил и сътворил света. Моят опит тук е цифром и словом - 50 години. И не само в това.

Да,разбирам :)  Всякакви хора има на този свят !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Колев60 написа:

Наистина не е това целта, да си мерим пишките.

:offtopic_s:

Тук аз всички ви бия и то служебно. Пред мен шанс нямате в това отношение. :D

• Еха 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Колев60 написа:

Някой да ти го е оспорвал?  Независимо от това, ние сме длъжни да проверим. Ако е само 5 см, не те виждам как ще се защитаваш!

Така е - 5 е, но плюс още 20. :D

• Харесва ми 1
  • Еха 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както може да се допусне, нещата имат две страни-от едната са технохитреците, от другата-техноглупаците. Техноглупакът харесва отзад на колата да има два аспуха-няма проблем, техно хитрецът му ги произвежда. Скоро бях в специализиран сервиз на БМВ и до мен имаше вдигнат джип Х-5, също с два аспуха. Какво беше учудването ми да видя, че от двигателя (редови 6цил) излиза една ауспухна тръба, която отзад , влизайки в гърнето, се размножава на две. Бях шокиран, подобна бутафория никога не съм допускал за БМВ. Сума Мерцедеси имат същото, като доста двата ауспуха ги раздвояват още веднъж, да станат четири. Това искат техно глупаците, това им се произвежда...  Същата работа с усилвателите. Сандъци с електролити, огромни радиатори, тежки трафове, и всичко това във времето на цифровизацията във всички области. Ти, приятел, надмина себе си( след онези банкомати , пардон-тонколони). Сега се сещам, в електротехниката се казва следното-повече от 3-4.7000 микрофарада е абсолютно излишно, даже вредно. Защо ли-защото електролитните кондензатори освен капацитет, имат и индуктивност. При много такива на брой тази индуктивност става такава, че се явява като една тапа за всички променливи токове (демек филтрация) и никакво филтриране повече не става за честоти над стотина херца. Нещо повече, сумата от утечките им вече е значителна и влошава енергийната характеристика . И два фарада кондензатори да сложите, няма да се промени нищо. Освен ефекта върху въображението на техноглупакът, че е набутал нещо страшно. А огромните радиатори говорят, че цялата тази измишльотина е по-скоро панаирджийска, отколкото техническа. И на края, за миг да допуснем, че сандъците с лампи са в състояние да дадат някакво по-добро качество. То би се изразило в обертоновете ( и в пионерската организация знаят, че сандък с изходящ траф не може да възпроизвежда под стотина херца), а те са висши хармоници, обикновено над 16 килохерца. Предлагам , всички мераклий да отидат и да си измерят параметрите на слуха- дали ще има и 10% , дето ще чуят това. За какво е тогава?  (чети горе първия ред). Срещат се двама и единият се хвали- купих си страхотен сандък с кондензатори, пардон-усилвател, като го изключа, свири още пет минути...   Каквото и да харесвате, бъдещето е на цифровите схеми-малки, точни и бързи, не загряват, няма нужда от радиатори. А топузите трафове, огромните радиатори и сандъците с кондензатори-това е храна за болни мозъци. Ваш е изборът! А иначе науката си е наука, тя гледа със съжаление търговските номера...

66.jpg

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B3M2W0 , каква връзка намери между ауспуха и въпроса в темата?
И на теб ще го кажа просто както и на други дето не знаят какво пишат и какво приказват, защо се буташ у А-група без бутони?
Може да сме в ера на цифровизация, но тя не може да постигне истински HI-FI звучене, макар да се правят опити в тази посока.
Тествал съм си слуха съвсем скоро даже, чувам си до 18 килохерца, не се състезавам с прилепите на слух!
Ти си имаш право на мнение, разбирам симпатизираш на импулсните захранвания и Class D, щом ти харесва нищо и никой не може да те спре да го слушаш, тъпо е като се мъчиш да го наложиш на такива като мен или Колев които са слушали, слушали та са се наслушали на различни марки-модели,висок и нисък клас усилватели.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.10.2018 г. в 19:14, B3M2W0 написа:

Както може да се допусне, нещата имат две страни-от едната са технохитреците, от другата-техноглупаците. Техноглупакът харесва отзад на колата да има два аспуха-няма проблем, техно хитрецът му ги произвежда. Скоро бях в специализиран сервиз на БМВ и до мен имаше вдигнат джип Х-5, също с два аспуха. Какво беше учудването ми да видя, че от двигателя (редови 6цил) излиза една ауспухна тръба, която отзад , влизайки в гърнето, се размножава на две. Бях шокиран, подобна бутафория никога не съм допускал за БМВ. Сума Мерцедеси имат същото, като доста двата ауспуха ги раздвояват още веднъж, да станат четири. Това искат техно глупаците, това им се произвежда...  Същата работа с усилвателите. Сандъци с електролити, огромни радиатори, тежки трафове, и всичко това във времето на цифровизацията във всички области. Ти, приятел, надмина себе си( след онези банкомати , пардон-тонколони). Сега се сещам, в електротехниката се казва следното-повече от 3-4.7000 микрофарада е абсолютно излишно, даже вредно. Защо ли-защото електролитните кондензатори освен капацитет, имат и индуктивност. При много такива на брой тази индуктивност става такава, че се явява като една тапа за всички променливи токове (демек филтрация) и никакво филтриране повече не става за честоти над стотина херца. Нещо повече, сумата от утечките им вече е значителна и влошава енергийната характеристика . И два фарада кондензатори да сложите, няма да се промени нищо. Освен ефекта върху въображението на техноглупакът, че е набутал нещо страшно. А огромните радиатори говорят, че цялата тази измишльотина е по-скоро панаирджийска, отколкото техническа. И на края, за миг да допуснем, че сандъците с лампи са в състояние да дадат някакво по-добро качество. То би се изразило в обертоновете ( и в пионерската организация знаят, че сандък с изходящ траф не може да възпроизвежда под стотина херца), а те са висши хармоници, обикновено над 16 килохерца. Предлагам , всички мераклий да отидат и да си измерят параметрите на слуха- дали ще има и 10% , дето ще чуят това. За какво е тогава?  (чети горе първия ред). Срещат се двама и единият се хвали- купих си страхотен сандък с кондензатори, пардон-усилвател, като го изключа, свири още пет минути...   Каквото и да харесвате, бъдещето е на цифровите схеми-малки, точни и бързи, не загряват, няма нужда от радиатори. А топузите трафове, огромните радиатори и сандъците с кондензатори-това е храна за болни мозъци. Ваш е изборът! А иначе науката си е наука, тя гледа със съжаление търговските номера...

66.jpg

Кондензатор включен във верига за променлив ток е различно от филтров кондензатор към постоянен пулсиращ ток. При постоянния ток няма фаза, така че няма какво да се измества, а кондензатора се зарежда с максималната стойност на напрежението и той служи като токоизточник за усилвателя. Същите процеси са и при зареждане на акумулатор, въпреки че пълното зареждане трае около 10 часа, при него има също и частичен мигновен заряд . Този бърз заряд се нарича ефект на самозапалване и акумулатора играе ролята на филтров кондензатор, който вдига напрежението до максималната стойност. Ето защо акумулатора трябва да се зарежда с нефилтрирано напрежение и то не трябва да е над 14-16V, както повечето си мислят, а да е около 10V, тъй като акумулатора както кондензатора ще го вдигне с 1,41 пъти, освен ако в зарядното е с регулатор на тока.

Импулсните захранвания са капризни към пулсиращ товар какъвто е тонколоната е при големи мощности могат да се повредят. Ана тях слабото им място са именно филтровите кондензатори. Усилватели с импулсно захранване едно време беше изключителна рядкост, но последните години това стана масово, именно поради икономия, както на материал, така и на ел. енергия. Трансформаторите консумират голям ток на празен ход и от Евро съюза се грижат за наште евтини сметки, след като забраниха 100 ватовите крушки, а производството на енерго спестяващи е доста по-скъпо, премахнаха инверторите лампите от предното поколение LCD телевизори и сегашните ги направиха LED, които не издържат повече от 2-3г., само дето станаха още по-леки, накрая само от вятъра ще паднат и ще се счупят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, peppone1 написа:

Същите процеси са и при зареждане на акумулатор, въпреки че пълното зареждане трае около 10 часа, при него има също и частичен мигновен заряд . Този бърз заряд се нарича ефект на самозапалване и акумулатора играе ролята на филтров кондензатор, който вдига напрежението до максималната стойност. Ето защо акумулатора трябва да се зарежда с нефилтрирано напрежение и то не трябва да е над 14-16V, както повечето си мислят, а да е около 10V, тъй като акумулатора както кондензатора ще го вдигне с 1,41 пъти, освен ако в зарядното е с регулатор на тока.

Може и без филтров кондензатор, но е по-добре с такъв за акумулатора, само това като уточнение ще кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, AAUUXX написа:

Може и без филтров кондензатор, но е по-добре с такъв за акумулатора, само това като уточнение ще кажа.

Грешка! Акумулаторите се зареждат най-добре с пулсиращ ток, даже е добре да е еднопътно издправяне. Вече новите зарядни имат специален генератор на импулси. Грешка е да се поставя филтров кондензатор и поради големия заряден ток на акумулатора, а и нали самият акумулатор представлява кондензатор. И престани да спориш за всяка дума, щом казвам нещо, значим съм убеден в него, с предположения много рядко говоря. Вземи попрочети някоя книжка, вместо от мен да го четеш. Много неща не са ти ясни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, peppone1 написа:

Грешка! Акумулаторите се зареждат най-добре с пулсиращ ток, даже е добре да е еднопътно издправяне. Вече новите зарядни имат специален генератор на импулси. Грешка е да се поставя филтров кондензатор и поради големия заряден ток на акумулатора, а и нали самият акумулатор представлява кондензатор. И престани да спориш за всяка дума, щом казвам нещо, значим съм убеден в него, с предположения много рядко говоря. Вземи попрочети някоя книжка, вместо мен да четеш. Много неща не са ти ясни.

:offtopic_s:
Кво ми се караш, казвам аз какво мисля по въпроса, макар да е в страни от темата!
Споко, не се напрегай толкова да не скъсаш менискус!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.10.2018 г. в 19:14, B3M2W0 написа:

Сума Мерцедеси имат същото, като доста двата ауспуха ги раздвояват още веднъж, да станат четири.

Приемам всички упреци за отклонение от темата, ама това не е за изпускане. Вижте един от горецитираните категории какво си е направил! Машалла, кьопуллар! 

эээ.jpg

ффф.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.10.2018 г. в 14:12, peppone1 написа:

Грешка! Акумулаторите се зареждат най-добре с пулсиращ ток, даже е добре да е еднопътно издправяне. Вече новите зарядни имат специален генератор на импулси. Грешка е да се поставя филтров кондензатор и поради големия заряден ток на акумулатора, а и нали самият акумулатор представлява кондензатор. И престани да спориш за всяка дума, щом казвам нещо, значим съм убеден в него, с предположения много рядко говоря. Вземи попрочети някоя книжка, вместо от мен да го четеш. Много неща не са ти ясни.

Йо, нига! Хау ар ю, динозавърю? Къде се затри бе, Петре, нещо спря да пишеш напоследък?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.