Премини към съдържанието
Emi4a

Проблем с вентилатора на лаптоп (премахване на съобщение)

Препоръчан отговор

Здравейте,

как да премахна това съобщение да не ми се показва повече. Четох в нета да преименувам файла, които се стартира, но не успях. Имам може би проблем с вентилатора, но това съобщение непрестанно се появява, особено при инсталиране или отваряне на програми. Температурата на лаптопа не е толкова висока, под 75 градуса е.

2018-10-17_160002.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Emi4a написа:

Здравейте,

как да премахна това съобщение да не ми се показва повече. Четох в нета да преименувам файла, които се стартира, но не успях. Имам може би проблем с вентилатора, но това съобщение непрестанно се появява, особено при инсталиране или отваряне на програми. Температурата на лаптопа не е толкова висока, под 75 градуса е.

2018-10-17_160002.png

Как да не е висока 75 градуса?
Щом знаеш, че имаш проблем с вентилатора защо не си го сменил, или ако не можеш да го направиш, защо не си го занесъл в сервиз да го направят?
Може би чакаш да изгори нещо по дъното и тогава ще търсиш сервиз?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво похвално! Модел на лаптоп, ОС или каквато и да е полезна информация - НЕ!

Слагай тигана с олиото, бягай за риба от магазина, че днес работи и те дразни съобщението, но утре може изобщо да не запали.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

75 градуса не е висока температура, особено за лаптоп, стига да е под по-сериозен товар и в ненатоварен режим да е по-ниска. Повечето процесори спокойно си издържат на температури 90-95 градуса под товар, ако са по-високи, тогава си понижават честотата, докато се охладят и т.н. Това съобщение най-вероятно е от някой софтуер, който е към съответния производител и следи състоянието на хардуера. В гугъл при търсене на съобщението излиза следното:

https://www.google.com/search?q=windows+remove+cooling+system+warning+message&ie=utf-8&oe=utf-8

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Emi4a написа:

[...]как да премахна това съобщение да не ми се показва повече ?"

2018-10-17_160002.png

Ако имаш Value Added Package - то деинсталирай го !

https://botcrawl.com/warning-a-problem-with-the-cooling-system-has-been-detected/

Може също така да пробваш да локализираш (намериш) въпросния файл, ако вече не си го направил - през Диспечера на задачите / Task manager, даваш с десен бутон на процеса на прозореца и след това на Open FIle Location / Отвори местоположението на файла...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на Лаптопа е Toshiba c855-149 с windows 7,  като казвам под 75 принципно си поддържа около 60 градуса, при натоварване си вдига до 70, но трябва да съм отворил 15 таба в хрома примерно. Имам си и охлаждане под лаптопа.

До колкото четох, това съобщение се появява на Toshiba компютри, като може да е фейк. Много хора се оплакват, че нямат проблем с вентилатора. Както казах съобщението се показва при инсталиране на програми и отварянето им.

Ще го занеса на сервиз, но в момента точно нямам възможност и искам просто да скрия съобщението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз, както ти казах, а и ти дадох връзки, това е от някой toshiba сървис, който е инсталиран към някое приложение на toshiba за следене на здравето на хардуера. За да го махнеш, прочети какво съм ти пратил и действай! А това колко таба си отворил не е от значение, освен ако в тях не върви видео или флаш/джава скрипт анимация с много реклами, веднъж заредени те просто си заемат памет, но не товарят процесора!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Freem@n написа:

Може също така да пробваш да локализираш (намериш) въпросния файл, ако вече не си го направил - през Диспечера на задачите / Task manager, даваш с десен бутон на процеса на прозореца и след това на Open FIle Location / Отвори местоположението на файла...

Намерих го, но не ми дава да го преименувам или изтрия.

преди 21 минути, Freem@n написа:

Ако имаш Value Added Package - то деинсталирай го !

Премахнах Toshiba Value Added Package. Като съм инсталирвал драйверите явно съм инсталнал и това. Ще видим дали ще спре съобщението. Благодаря!

Възможно е да има натрупан прах, а не да е развален вентилатора. Не се страхувам за дъното, тъй като охлаждане имам и отдолу лаптопа, а такива високи температури рядко стават. Все пак скоро ще го занеса на сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Emi4a написа:

Намерих го, но не ми дава да го преименувам или изтрия.

А имаш ли някаква програма/софтуер с име "Value Added Package" ?

Първо трябва да спреш въпросния процес и услугата му, ако има такава и чак тогава да го затриеш.

Ако и така не става - опитай с  IObit Unlocker , а може например и с LockHunter ... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.