Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mcm

Помощ за име на сайт .com

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Може ли да ми кажете някакво кратко име на сайт ,като домейна на който завършва е .com

Пробвах mcm.com (съкращение от имената ми) но шефа на хост-компанията каза че този домейн бил регнат още 1990 година.

Аз пиша mcm.com и FireFox-a ми казва че няма такъв сайт.Няколко часа след като си подадох заявката ,пак пиша mcm.com и ми изкарва тоя сайт от 1990 дето е регнат.

Може ли да ми помогнете с избирането на името за сайта.То трябва да е нещо кратко + нещо което се запомня. :)

Редактирано от mcm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може ли да ми кажете някакво кратко име на сайт ,като домейна на който завършва е .com

Пробвах mcm.com (съкращение от имената ми) но шефа на хост-компанията каза че този домейн бил регнат още 1990 година.

Аз пиша mcm.com и FireFox-a ми казва че няма такъв сайт.Няколко часа след като си подадох заявката ,пак пиша mcm.com и ми изкарва тоя сайт от 1990 дето е регнат.

Може ли да ми помогнете с избирането на името за сайта.То трябва да е нещо кратко + нещо което се запомня. :)

1. На mcm.com ми изкарва този сайт!!!

2. За какво ще се използва сайта???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Именно този сайт е този дето е регнат от 1990-та.

2. Клипове на песни ,музика ,форум и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1.Именно този сайт е този дето е регнат от 1990-та.

2. Клипове на песни ,музика ,форум и др.

Искаш ли във името на сайта да влиза mcm???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

отдавна трибуквените домейни.соm са изчерани sad.gif

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно заетите домейни пробвай различни варианти в register.com. Ако сайта ти е за музика пробвах два и се оказа свободни. Това са моите предложения:

www.mcm-mp3.com

www.s4sound.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
mcm-bg.com ;)

Това е идея. :doh: Мерси приятели. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.mcm-music.com

http://www.mcmmusic.com

И м/у другото, защо .com? .com е за нещо свързано с някакъв вид търговия, продажби, някакъв бизнес изобщо. Ако сайта ще е предназначен за българи и не смяташ да го правиш двуезичен, що не пробваш (за малко повече пари, наистина) да го регистрираш с .bg? В такъв случай ще бъде mcm.bg ;-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За *.bg не съм сигурен дали може да се регва при тази компания. А за това дето казваш че *.com е за търговия виж например тук - Калдата.ком Тук няма търговия и продажби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип, .com е за търговия. Разбира се, има и изключения, още повече, че калдата е регистрирана и .bg. За .bg има един регистратор, и ако не се лъжа, това е частната компания Цифрови системи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По принцип, .com е за търговия. Разбира се, има и изключения, още повече, че калдата е регистрирана и .bg. За .bg има един регистратор, и ако не се лъжа, това е частната компания Цифрови системи.

А погледни тук и ще разбереш повече за .com и почти всички останали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми госпожи и господа,

Съгласно решение на собствениците на "Цифрови системи" ООД от 2001г., дейността по регистриране и поддържане на имена в Интернет областта .bg се прехвърли в отделено за целта дружество "Регистър.БГ" ООД.

Всички въпроси, свързани с регистриране и поддържане на имена в областта .bg, следва да се поставят на вниманието на новото дружество "Регистър.БГ" ООД.

Обслужването на съществуващите имена в областта .bg автоматично се поема от "Регистър.БГ" ООД без необходимост от подаване на допълнителни документи и без допълнително заплащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го направиш, дай линк да го видим!!! cool.gifcool.gifcool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.bg домейните се регистрират на register.bg, но са много скъпи (50USD първ. такса и 50USD за година) и регистрацията е по-сложна, отколкото останалите домейни (.org, .com, .net)

Никъде не е казано, че само определена група от хора могат да регистрират домейни от вида .com. Просто регистрираш този, който ти хареса и/или който е свободен :)

По принцип ето какво означават съкращенията"

.org = organisation

.com = company

.net = network

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...