Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, за съжаление ми умря компютъра и ще трябва нов. Имам 4к тв и ми се ще да използвам момента и да си направя система на която да гледам поне филми на тв-то. Разполагам с хардове и SSD, като цяло другото не мисля че ще свърши работа. Искам нещо бюджетно все пак ще се ползва от време на време. Извинявам се ако съм объркал нещо и ви благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по-скоро клоня към 1050 от по-евтините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре но няма такава необходимост ако е само за филмите. Смисъл от по-добра карта има ако ще има и игри.

п.с. Ето и конфигурация - http://alphacom-bg.com/product/1325/fujitsu-p520-tower-i5-4570-8gb-500gb.html

Видеокарта е възможна до 75W тоест може и 1050TI ако имаш желание.

30 лв. по-евтин вариант - http://alphacom-bg.com/product/1327/fujitsu-p420-tower-i5-4440-8gb-500gb.html

Този има само 2 слота за рам които са заети тоест нямаш възможност за добавяне на още в бъдеще.

Напълно възможно е да има и други разлики като аудиото например и т.н.

Разликата в процесора мисля че е ясна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "ТВ" не може ли да пуска филмите от USB или HDD/SSD? Може да си направиш и домашна мрежа и да ги пускаш от там, дори и компютъра ти да не е достатъчно мощен за 4К.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То с някоя от тези две машини, които е пуснал Ружин, може да се пробва и на вграденото видео и най-вероятня няма да има ядове. Само че трябва да разполагат с DP / HDMI, и такива има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС ти е телевизора ?

Ако е с андроид има адон с 4к филми за КODI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А видеокарта  gtx 760 amp amd fx 6 ядрен ще станат ли за тази цен? Има една такава карта, но има проблем с вентилаторите който мисля че мога да заобиколя с fan controller.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PANOV с вграденото видео процесора кляка като пуснеш 3840x2160 (някой ремукс от Замунда примерно) и нямам предвид при 60Hz които така или иначе не се поддържат през HDMI. 

п.с. Не Phenomx трябва актуална видеокарта която поддържа хард. ускорение х265. Демек дори нисък клас като 1030 става но не и стара пък била и по-добра за игри.

Процесора не е от голямо значение стига да не е 2 ядрен Атлон от преди 10 години. Картата поема товара именно за да не кляка процесора и да насича видеото.

Както казах дори актуален процесор се дъни ако поема целия товар та какво остава за умрелия "булдозер".

Чисто като пари най-удачно е 4 ядрен Хасуел + 1030 като се ползва MPC-HC.

Вече ако парите не са от значение може и по-нов и добър процесор с по-добра видеокарта от същото поколение.

Ако се правят пък някакви странни комбинации предишното поколение GTX950/960/970 имаше поддръжка но не помня доколко читава беше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето освен видеото другото не е от голямо значение тук? Мога да взема някаква готова, стига да не е морално остаряла и да сложа 1030 или 1050 и проблема ще ми е решен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нали това казах? Горе даже линкове съм ти дал.

п.с. Ако не говорихме за 4К горните конфигурации са над необходимото за 1080p.

Имам предвид че спокойно се гледат Блу-Рей с вграденото видео на Хасуел докато правиш още един куп неща на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата отиват на към това: https://www.pcstore.bg/bg/nastolen-kompjut-r-pcstore-warrior-elite-ti.html

Все пак благодаря много за помоща и дългото разясняване! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо ще даваш толкова пари за готова конфигурация, като изобщо не ти трябва толкова мощна видеокарта? Вземаш това:

http://nikem-bg.net/cart/60510p1r61110p1r58339p2r60993p1r59085p1r54156p1rf.html

При нужда си добавяш и 2 ТБ твърд диск или по-голям, ако искаш и по-голямо SSD. Вградената vega графика в процесора ще ти е напълно достатъчна за възпроизвеждане на 4K видео. Ако искаш смени дъното, че гледам е без HDMI, това има:

http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-A320M-PRO4-AM4/

Не забравяй да им напомниш да ти обновят BIOS, за да тръгне процесора. Ако искаш ще ти сглобят конфигурацията безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обмислях го Ryzen, но по данни пишеше че няма 4к. Най-много май беше 1080i. А SSD имам 250гб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не те знам какво и къде си гледал, но не е било където трябва със сигурност. Като имаш SSD ще си спестиш още пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.