Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Планирам да сглобя компютър базиран на процесора I5 8600К.Бях се ориентирал към дъно ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING, но видях, че има вариант и за дънна платка с новия чипсет Z390 - MSI MAG Z390 TOMAHAWK.Въпросът ми е да заложа ли на ASUS Z370 или да взема MSI Z390 с мисълта за бъдещ ъпгрейд към 9-тото поколение процесори на Intel?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то 9 поколение вече е излязло.

https://www.theverge.com/2018/10/9/17955268/intel-new-9th-gen-processor-how-to-buy

Скоро трябва и у нас да ги има. Каква е целта на ъпгрейда? Ако е само за игри, спокойно ще ти е предостатъчен и 6 ядрен процесор, дори и без HT. С тези двойни цени на интелски процесори в момента, ако не си взел все още i5 8600k, по-добре се ориентирай към Ryzen.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как да ти кажем, като ти не си сигурен дали ще ъпгрейдваш процесор след време и за какво ползваш компютъра? Ако ще си оставаш на 8 серия, остани си със Z370, ако не си вземаш новия чипсет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логично, ако планираш да правиш ъпгрейд - тази, която подържа и новото поколение. Предвид, кога ще навлязат и ще са на достъпна цена i9, друга стратегия е да вземеш Асус-а и, някога тогава, когато ще го сменяш целия комп с платформа за i9 да си вземеш дъно с по-добра подръжка на i9 и на по-добра цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

И как да ти кажем, като ти не си сигурен дали ще ъпгрейдваш процесор след време и за какво ползваш компютъра? Ако ще си оставаш на 8 серия, остани си със Z370, ако не си вземаш новия чипсет.

Засега основно ще се ползва за игри.Мисълта ми беше, сега да използвам I5 8600к, а след време когато цените да речем на i7-9700K станат поносими да премина към новото поколение без да се налага да сменям цялата система.Това си мисля аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не е излишно да си застрахован, особено ако имаш такава възможност и разликата в цените не е голяма/не те притеснява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да си взема дъното с новия чипсет, пък в бъдеще каквото стане, ще имам избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, PANOV написа:

А този 8600К наличен ли е ?

В момента не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, MasterGunny написа:

В момента не.

При тези цени в момента не ти разбирам идеята да дадеш 600-700лв за 6-ядрен без HT, който след време да ъпгрейднеш с не по-малко скъп 8-ядрен без HT. AMD за половината на тази цена могат да ти предложат 6-8 ядрени процесори с по 12-16 треда, които не изискват толкова скъпо дъно за клок, представят се почти толкова добре в игрите, а платформата ще е съвместима и с идните Zen 2.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, PANOV написа:

При тези цени в момента не ти разбирам идеята да дадеш 600-700лв за 6-ядрен без HT, който след време да ъпгрейднеш с не по-малко скъп 8-ядрен без HT. AMD за половината на тази цена могат да ти предложат 6-8 ядрени процесори с по 12-16 треда, които не изискват толкова скъпо дъно за клок, представят се почти толкова добре в игрите, а платформата ще е съвместима и с идните Zen 2.

Аз винаги съм отворен за смислени предложения, особено, ако ми спестят пари.Дай пример за добра комбинация от Ryzen процесор и подходящо дъно за него, която да става за игри.Ориентирал съм се към Intel поради причината, че за игри винаги се препоръчва интелски процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI B450 Tomahawk + Ryzen 5 1600X и добър охладител - да речем от Варио всичко ще ти излезе по-малко, отколкото само процесорът на интел. Другият вариант е 2600, но боксовият охладител е слабичък и пак може да мислиш за афтърмаркет. Ако искаш 8 ядрен, се мяташ на Ryzen 7 1700, който идва с малко по-добрия боксов охладител и е около 100лв по-скъп от 2600.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, MasterGunny написа:

Засега основно ще се ползва за игри.Мисълта ми беше, сега да използвам I5 8600к, а след време когато цените да речем на i7-9700K станат поносими да премина към новото поколение без да се налага да сменям цялата система.Това си мисля аз.

Няма да ти се наложи да сменяш цялата система. Z370 поддържа новите процесори. А ето и разликите м/у стар и нов чипсет:

Untitled.png

Тоест никакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.10.2018 г. в 15:05, MasterGunny написа:

Здравейте,

Планирам да сглобя компютър базиран на процесора I5 8600К.Бях се ориентирал към дъно ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING, но видях, че има вариант и за дънна платка с новия чипсет Z390 - MSI MAG Z390 TOMAHAWK.Въпросът ми е да заложа ли на ASUS Z370 или да взема MSI Z390 с мисълта за бъдещ ъпгрейд към 9-тото поколение процесори на Intel?

Ако ще клокваш ниския клас MSI Z390 - MPG Gaming Plus, MAG Mortar, Mag Tomahawk са определено по-добри от Asus Z370 Strix моделите (особено Strix-H) и Z370-А Prime. Не броя Asus Prime Z370-A II, което е обновен модел и в момента може да се намери на доста добра цена. За MSI Z390 A-Pro не съм сигурен, възможно е да са го рециклирали от Z370 A-pro, в такъв случай ще трябва да се избягва. Аз бих се насочил към обновения Z370 Prime. Има USB 3.1 Gen 2, ако държиш на това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.