Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам един проблем. Имам лаптоп и го ползвам за игри но напоследък ми прави проблеми не знам защо почти всяка игра не ми върви като хората, дори такива които на стария ми лаптоп ги играх по добре. Характеристиките на лаптопа ми са:  intel core i7-7700HQ 2.80 ghz ||| nvdidia geforce gtx 1050 ti 4gb ||| 8gb ram. Ако може да ми дадете някакви съвети ще съм благодарен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефинирай по-точно "игра не ми върви като хората" и какъв е бил "стария ми лаптоп"? Инсталирани ли са всички драйвери? Въпросните игри сигурен ли си, че вървят през 1050 TI, а не през вградената видеокарта в процесора? Какви са температурите по време на игра? Самите игри още при тръгването ли не работят добре или след като поиграеш известно време? ОС? Инсталирани ли са всички драйвери?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Дефинирай по-точно "игра не ми върви като хората" и какъв е бил "стария ми лаптоп"? Инсталирани ли са всички драйвери? Въпросните игри сигурен ли си, че вървят през 1050 TI, а не през вградената видеокарта в процесора? Какви са температурите по време на игра? Самите игри още при тръгването ли не работят добре или след като поиграеш известно време? ОС? Инсталирани ли са всички драйвери?

предния ми лапттоп беше със 950 2гб и със i5 процесор. И да проверил съм дали вървъят през 1050 ti и е точно, и при самото включване на играта не върви окей. Почти всяка игра независимо от това колко е тежка се държи на 40/50 fps 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си като за начало програмата HD Tunes и покажи Health Status на хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли състоянието на твърдия диск има отношение към кадрите в играта. По-скоро да провери температурите по време на игра, както и товара на видеокартата и процесора, също и честотите им. Най-добре става с MSI Afterburner и включване на мониторинга в реално време. Надявам се, че не се мъчиш да играеш на батерия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Инсталирай си като за начало програмата HD Tunes и покажи Health Status на хард диска.

image.thumb.png.7080ba32338dc620783d467c0a00eb74.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, михаил123 написа:

image.thumb.png.7080ba32338dc620783d467c0a00eb74.png

Имаш проблем с хард диска. Ако имаш ценна информация на него я прехвърли незабавно. Виж си гаранцията и ако хард диска е все още в гаранция искай да ти го сменят. Поради тази причина ти се бавят не само игрите, но и цялата ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, михаил123 написа:

мерси какъв точно е проблема ?

Хард диска ти умира. Трябва да се смени с нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

яясно мерси много 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, михаил123 написа:

яясно мерси много 

Ако лаптопа ти е в гаранция ще ти сменят ХДД с нов безплатно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Емо да не си пил нещо или не си си пил хапчетата? Как го измисли това, че "харда умира"?!?! Абсолютно нормален си е SMART статуса! На моя диск дава абсолютно същото, с разлики в стойностите! Това със жълто пак си го има!

михаил123

Направи това, което съм ти казал. Кадрите в игрите НЯМАТ АБСОЛЮТНО никаква връзка с твърдия диск! Ако имаш проблеми с диска, може да имаш сини екрани или засичания на системата, а не НИСКИ КАДРИ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз може да съм пил всичко. По принцип чета, противоречива информация. Тази грешка била нормална при Seagate дисковете и блаблабла. Аз съм имал няколко Seagate модела HDD такава грешка не ми се е появявала.

Все пак за да не споря е хубаво да се направи тест на хард диска с инструмент на производителя и там ще се види най-добре.

Към постващия: Кажи си точния модел на хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Към постващия: Кажи си точния модел на хард диска.

:cantbelieve:

Емо, нещо ти има днес ... Моделът на харддиска се вижда на скрийншота. И няма данни, които да показват, че има някакъв проблем с него.

Моментна липса на разсъдък :) ли си получил, или нещо по-сериозно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам ли те от сутринта на колко големи си :D

Ако си мислиш за първия атрибут, нормален е за ST наистина, и моя е такъв, дори ми сменяха диска гаранционно, защото се бях уплашил, че постоянно се увеличава, но се оказа, че е нормално, и при новия е така:

ID    Attribute Description    Threshold    Value    Worst       Data                Status
01    Raw Read Error Rate           6              117         99      148699248    OK: Value is normal

преди 1 минута, михаил123 написа:

в момента като по чудо не пада под 60 фпс но на league of legends постоянно пада

Пусни играта, при която са ниски/падат кадрите и дай и температури, честоти и товар на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, RudeBoy написа:

:cantbelieve:

Емо, нещо ти има днес ... Моделът на харддиска се вижда на скрийншота. И няма данни, които да показват, че има някакъв проблем с него.

Моментна липса на разсъдък :) ли си получил, или нещо по-сериозно?

Да, видях модела.

Към постващия. Свали си този инструмент и направи диагностика на хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с този диск! Обясни каква е връзката с ниските кадри и диска? Аз такава не виждам!!! По-скоро му прегрява процесора или има някакъв друг проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Да, видях модела.

Към постващия. Свали си този инструмент и направи диагностика на хард диска.

image.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повдигни го лаптопа с по 2 книжки от двете страни, да му влиза въздух от долу и виж дали е по-добре, ако е значи, както предполага Raze може и да прегрява - често срещано при натоварен лаптоп... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ми дава да сложа скрийн шота бил по-голям от 3мб както и да е gpu1 -  80 градуса на 75% , gpu2 - 40% , 27 FPS , играта е scum 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy. Така ще можеш да видиш температурите на всички компоненти. Като дадеш тест на хард диска от този софтуер по-горе какво дава като резултат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При наличие на MSI Afterburner, няма нужда да слага програми, които отчитат същото, а и въпроса е по време на игра да се видят температури, натоварване и честоти на процесор и видеокарта.

михаил123

качи картинка в някой външен сайт и даи връзката - примерно

http://prikachi.com/

https://imgur.com/upload

и други. Също може да я запишеш в друг формат - примерно JPG, так размера ще е много по-малък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

При наличие на MSI Afterburner, няма нужда да слага програми, които отчитат същото, а и въпроса е по време на игра да се видят температури, натоварване и честоти на процесор и видеокарта.

михаил123

качи картинка в някой външен сайт и даи връзката - примерно

http://prikachi.com/

https://imgur.com/upload

и други.

https://imgur.com/a/RNbczZY ето май е това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.