Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся да си сменя стария компютър защото стана на множко години. Така искам си взема нещо ново но не мога да избера правилна конфигурация за това моля за помощ. Компютъра ще се използва за филми и  малко за някоя игра също.  Не съм толкова зарибен да играя най-новите излизащи игри  но все пак ще играя . Също така обичам да слушам и яко музика на компа си . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези 750 лв. включват ли и нов монитор или ще ползваш стария?

Ако ще се ползва наличен - точен модел?

Нещо друго може ли да бъде употребено от старата система?

Какви игри играеш? На каква резолюция и настройки искаш да играеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
AMD RYZEN 3 2200G VEGA 8 Quad Core 3.5GHz 4MB AM4 1 209.49 лв. 209.49 лв.
ADATA Premier 4G DDR4 2666MHz AD4U2666W4G19-B 2 61.86 лв. 123.72 лв.
Kingston SSD 240GB A400 SATA3 2.5 7mm SA400S37/240G 1 78.30 лв. 78.30 лв.
HDD Toshiba P300 1TB 7200RPM 64MB NCQ AF bulk HDWD110UZSVA 1 78.82 лв. 78.82 лв.
DeepCool Case ATX D-SHIELD USB3.0 DP-ATX-DSHIELD 1 48.30 лв. 48.30 лв.
PSU FORTRON FSP350-50AHBCC 1 59.64 лв. 59.64 лв.
MSI B350 PRO-VD PLUS AM4 1 111.25 лв. 111.25 лв.
Междинна стойност: 709.52 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 14.20 лв.
Доставка: по тарифа на куриерската фирма
Обща стойност: 695.32 лв. с ДДС

И за останалото може да се намерят базов клас колонки или слушалки, щом държиш на музиката. Не знам дали си струва да пестиш 20-30лв вместо B450 дъно.

Ето и с монитор до тези пари: Конфигурация + монитор - в момента е 164лв.

И в двата случая с B350 трябва изрично да искаш обновен BIOS на дъното.

За по-сериозни игрички търсиш втора ръка работна станция, която да ъпгрейднеш с (SSD и) видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще е необходимо да се обновява биоса. Просто да пита на кутията на дъното си пише и лесно ще се разбере в случай че държи сам да си го сглоби.

Всъщност най-вероятно ще му кажат добре по-телефона и няма да го обновят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих подбрал дъно с 4 слота за памет, иначе ъпгрейд на паметта ще е сложен, а сега няма как да тръгне с една 8-ца.

За паметта преди реалната поръчка бих прегледал дали няма близка по цена, но по-бърза памет (до скоро имаше ако не бъркам A-DATA 2800MHz - около 65 лв.).

За първоначално сваляне на цената, може да се мине и без SSD или ако си има наличен диск от старата система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, PANOV написа:

монитор - в момента е 164лв.

Днес има 10% отстъпка. Ако го поръча сега, ще му излезе даже под 150 лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз бих подбрал дъно с 4 слота за памет, иначе ъпгрейд на паметта ще е сложен, а сега няма как да тръгне с една 8-ца.

За паметта преди реалната поръчка бих прегледал дали няма близка по цена, но по-бърза памет (до скоро имаше ако не бъркам A-DATA 2800MHz - около 65 лв.).

За първоначално сваляне на цената, може да се мине и без SSD или ако си има наличен диск от старата система.

Имаш право за дъното - не че е толкова сложно с 2 слота, но при нищожна разлика в цената си струва MSI B350M Pro-VDH / B450M Pro-VDH.

Аз лично съм на мнение, че SSDто ще е ключово звено за цялостната пъргавина на системката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В това няма спор, но ако стотинките не стигнат и не може да се спести от механичния диск (ако не може да се ползва стария) махането на SSD то няма да повлияе на цялостта на системата. Като при първа възможност може да се добави такова.

Също така, аз бих помислил кога и какви средства бих наливал в тази система, ако ще се слага по-мощно външно видео може от сега да се вземе малко по-мощно захранване - трябва да се прецени от питащия или поне да обясни той как ги вижда нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, PANOV написа:
AMD RYZEN 3 2200G VEGA 8 Quad Core 3.5GHz 4MB AM4 1 209.49 лв. 209.49 лв.
ADATA Premier 4G DDR4 2666MHz AD4U2666W4G19-B 2 61.86 лв. 123.72 лв.
Kingston SSD 240GB A400 SATA3 2.5 7mm SA400S37/240G 1 78.30 лв. 78.30 лв.
HDD Toshiba P300 1TB 7200RPM 64MB NCQ AF bulk HDWD110UZSVA 1 78.82 лв. 78.82 лв.
DeepCool Case ATX D-SHIELD USB3.0 DP-ATX-DSHIELD 1 48.30 лв. 48.30 лв.
PSU FORTRON FSP350-50AHBCC 1 59.64 лв. 59.64 лв.
MSI B350 PRO-VD PLUS AM4 1 111.25 лв. 111.25 лв.
Междинна стойност: 709.52 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 14.20 лв.
Доставка: по тарифа на куриерската фирма
Обща стойност: 695.32 лв. с ДДС

И за останалото може да се намерят базов клас колонки или слушалки, щом държиш на музиката. Не знам дали си струва да пестиш 20-30лв вместо B450 дъно.

Ето и с монитор до тези пари: Конфигурация + монитор - в момента е 164лв.

И в двата случая с B350 трябва изрично да искаш обновен BIOS на дъното.

За по-сериозни игрички търсиш втора ръка работна станция, която да ъпгрейднеш с (SSD и) видеокарта.

Доста добра ми се видя конфигурацията . Ми както казах ще го ползвам балансирано не съм толкова голям фен на игрите. Монитор ще трябва да си взема някой нов , тонколонки си взех  клавиатура и мишка си ползвам от старите. Само да питам в този сайт има ли опция за сглобяване направо да ми го сглобят . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bones, виж как ще решиш дъното. Захранването гледам го няма налично - следващата стъпка е Corsair VS350 или надолу FSP SP300-A.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, PANOV написа:

bones, виж как ще решиш дъното. Захранването гледам го няма налично - следващата стъпка е Corsair VS350 или надолу FSP SP300-A.

Corsair VS350 е налично гледам . Мисля да почна да порачвам че ще вземат конфигурацията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.10.2018 г. в 11:45, PANOV написа:

Реших по евтиното няма смисъл от другито като ползвам малко повече тоя компютър го сменям. 

Иначе искам съвет за някоя друга кутия DeepCool Case ATX D-SHIELD USB3.0 DP-ATX-DSHIELD  в сайта им пише налично а днеска като ми звънаха казаха че я нямат . Ако може ми предложите друга кутия . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак до тези пари - Deepcool Tesseract BF.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

oks!

преди 1 час, PANOV написа:

Пак до тези пари - Deepcool Tesseract BF.

А тази става ли http://nikem-bg.net/computer-components/Segotep-Case-ATX-SPRINT-BK-Sprint-Black-USB3.0-2x120mm-fans/picture.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става ли тази кутия за конфигурацията !!???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок благодаря вече да поръчвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана проблем със вграденото видео не иска да тръгне със външно видео тръгва . Кво да права.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела които излиза от монитора трябва да е свързан с някой от изходите (D-Sub или DVI-D) на дъното които са за вградената графика не с видеокартата.

Инсталирай си и драйверите (System & Chipset Drivers) - https://www.msi.com/Motherboard/support/B350M-PRO-VD-PLUS#down-driver&Win10 64

Принципно и другия "On-Board Audio Drivers" е добре да се сложи.

Също си обнови биоса ако си с по-стар от септемврийския - https://www.msi.com/Motherboard/support/B350M-PRO-VD-PLUS#down-bios

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е даже че не иска да тръгне със интегрираната видео карта. Тръгва само със външна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами инсталирай драйверите и обнови биоса докато си с видеокартата. После я премахни видеокартата.

Нали частите са същите 2200G и MSI B350 PRO-VD PLUS?

п.с. Към дъното с DVI-D или D-Sub връзваш монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Roujin Z написа:

Ами инсталирай драйверите и обнови биоса докато си с видеокартата. После я премахни видеокартата.

Нали частите са същите 2200G и MSI B350 PRO-VD PLUS?

п.с. Към дъното с DVI-D или D-Sub връзваш монитора?

Да същите са утре сте го пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи как свързваш към монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.11.2018 г. в 19:09, Roujin Z написа:

а ако си  по-стар от септемвр

Ми обновиха биоса и компютъра тръгна сега тепърва трябва да му инсталирам драйвърите и win 10 .  Ако  се появи някой проблем ще пиша отново.  Благодаря за помощта !! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.