Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Решил съм да си купя нов лаптоп, и съм се спрял на Lenovo Yoga. Иска  ми се да е с повече RAM, също и харда да е по-голям. Намирам различни, с 1ТВ хард, но с 4 GB RAM. Повечето са със 128 GB хард. Това на което се спрях мисля че беше Lenovo Yoga 530, с 8 GB RAM и 256 хард, но е с AMD Ryzen 5.

Имаше и друг който ми направи впечатление, но беше с  INTEL PENTIUM. Зная, че може би най-доброто би било INTEL CORE i7 или 5, но все пак в случая, цената също е от голямо значение. 

Моля ви, кажете си мнението за тези процесори!

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ryzen 5 2500U е за предпочитане пред Пентиум. Става въпрос за съвсем различен клас процесори което ще е отразено в цената и въпроса ти е малко странен?

Лаптоп с Ryzen 5 2500U ще е около хилядарка докато с Пентум ще е най-ниския клас и може да е на двойно по-ниска цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да наистина, разликата в цената е почти двоина, и си прав. Но въпросът ми е странен, за хората, които са запознати с тези процесори, лично аз съм чувал за AMD, но... Само сум чувал. Въобще не знам нищо за тях. А в смисъл питам дали правят достойна конкуренция на Intel

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какъв ти е бюджета и за какво мислиш да ползваш лаптопа, ще видим дали може да се получи нещо и какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ryzen 5 2500U е конкуренция на 4 ядрен Интел като i5-8250U примерно само че Интела излиза по-скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами около 1200, 1300 лв, йаресах и един Леново Йога 720 с Core i5 ,или 7 беше, но той вече отива към 2000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като казвам i5-8250U имам предвид точно този процесор. Друг i5 може да е по-старо поколение и 2 ядрен а не 4 ядрен.

Ако първата цифра след I5 е различна от 8 тоест 7 или по-ниска значи е по-стар и е желателно да го провериш понеже е напълно възможно да е 2 ядрен.

Разбирай по-слаб от Ryzen 5 2500U.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

Като казвам i5-8250U имам предвид точно този процесор. Друг i5 може да е по-старо поколение и 2 ядрен а не 4 ядрен.

Не знам точно какъв i5  видях, но до тук чета само хубави неща за АМД- то. В съчетание с 8 RAM мисля, че е добър вариант

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава и да кажеш каква ще е употребата на лаптопа, ще се играят ли игри или може и да се кара с вградено видео? Какъв трябва да е размера на екрана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.