Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !! Закупих си охранителни камери  "digital ir color hd camera tk-110"   с DVR  и искам да ги свържа през интернет  за да мога да ги гледам от разстояние , но до сега нямам интернет на това място и реших да се обърна към Виваком  . Когато отидох в магазина за да попитам как стоят нещата и за какво ми е нужен интернета човека ми обясни ,че  Ип адреса им е Динамичен  и при някой камери било проблем защото прекъсвали заради ип то  , та мисълта ми е някой може ли да ми обясни тези камери ще работят ли като хората . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Или провери дали все пак не може да ти сложат статично IP обяснявайки им защо ти е нужно или, като краен варянт виж в документацията към камерите дали не подържат DDNS и ако да би могло да ползваш него с динамично IP.

ПП: Като погледнах модела камери , то те са аналогови, тоест виж дали DVR подържа DDNS, и за него всъщност ти трябва евентуално статичо IP или настроен DDNS и пренасочен порт от устройството на Виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво сте говорили с човека от Виваком, но няма как камера да прекъсва заради динамичен IP адрес. Като за начало кажи какъв тип интернет може да ти се предостави на адреса - мобилен, по оптика, по UTP, по меден чифт. Мястото отдалечено ли е или в града.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Не знам какво сте говорили с човека от Виваком, но няма как камера да прекъсва заради динамичен IP адрес. Като за начало кажи какъв тип интернет може да ти се предостави на адреса - мобилен, по оптика, по UTP, по меден чифт. Мястото отдалечено ли е или в града.

извън града  , обърнах се към тях защото телевизията ние на тях и сме с сателитна чиния 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло, без статично, публично IP е тегава работа. В момента много производители (вкл. най-китайските), предлагат р2р услуги. Виж, дали DVR-a, няма подобна опция

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

Като цяло, без статично, публично IP е тегава работа. В момента много производители (вкл. най-китайските), предлагат р2р услуги. Виж, дали DVR-a, няма подобна опция

Характеристика на DVR-а:
Видео компресия: Н.264
Процесор: 1*Hi3520А
Операционна система: Linux
Видео система: PAL 625 line, 50f/s; NTSC 525 line 60f/s
Видео запис: D1: PAL 1f/s-25f/s; NTSC 1f/s-30f/s
Video: 8ch input & 1ch TV, 1ch VGA, 1ch HDMI output
Audio: 2ch input NTSC 1f/s-30f/s
Playback: -350/420fps CIF and 50/60fps D1 recording -350/420fps CIF and 50/60fps D1 decoding
Space Occupation: Video: 1080p 80G/day/ch, 720p 26G/day/ch, 960H 24G/day/ch, D1 16~20G/day/ch
Audio: 691.2M/day/ch - GUI OSD
FTP функция
PTZ контрол
Pentaplex функции: на живо, запис, възпроизвеждане, архивиране, отдалечен достъп
Детекция за движение - запис при засичане на движение
Алармена функция
Режим на запис: Manual / Timer / Motion / Alarm
Архивиране: USB flash / USB remove HDD / Network
Дистанционно наблюдение през интернет: до 10 потребителя - Поддържа наблюдение през мобилен телефон
USB порт: 2 х USB
1 SATA порт: Max 2 TB
Захранване: DC 12V. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

То няма как да няма публично IP, въпросът е дали може да е статично и да не са 70 човека зад него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Tomislav Todorov написа:

извън града  , обърнах се към тях защото телевизията ние на тях и сме с сателитна чиния 

Тоест интернета ще ти бъде през мобилната мрежа. Имай в предвид, че там освен статичния IP адрес ще трябва да се съобразяваш с мегабайтите в дадения пакет, защото са лимитирани. Но в мобилните планове няма статичен IP адрес за частни лица.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича ми на такава оферта - ЦЪК

Ако е така питай продавача нещото подържа ли DDNS и/или как става номера ако публичното ти IP е динамично. Тези хора тестват китайците, които продават и би трябвало да знаят най-добре.

ПП: И какъв нет DSL/ADSL или мобилен сте говорили с ВиваКОН ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нета е 3G/4G мобилен, с някаква "бисквитка", става още по интересно :)

Как ще се свърже DVR-a с "бисквитката", при условие, че 90% от dvr-ите, нямат wifi интерфейс? Не, че е невъзможно...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, vstoitsov написа:

Прилича ми на такава оферта - ЦЪК

Ако е така питай продавача нещото подържа ли DDNS и/или как става номера ако публичното ти IP е динамично. Тези хора тестват китайците, които продават и би трябвало да знаят най-добре.

ПП: И какъв нет DSL/ADSL или мобилен сте говорили с ВиваКОН ?

Да същият е

За интернета нищо повече не ми каза просто ме попита дали ще станат с динамично ип 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там на мястото има ли домашен телефон прекаран - ако има може да е ADSL, ако няма ще е мобилен през USB модем или "бисквитка", което, както каза street racer би затегавило работите доста предвид "модерният" DVR ?

ПП: Също се поинтересувай дали няма местен LAN доставчик някакъв дори и да не е известен или от особенно градски тип ... може да се окаже бая по-добър и изгоден варянт за теб и нуждата ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, street racer написа:

Ако нета е 3G/4G мобилен, с някаква "бисквитка", става още по интересно :)

Как ще се свърже DVR-a с "бисквитката", при условие, че 90% от dvr-ите, нямат wifi интерфейс? Не, че е невъзможно...

Ще си вземе рутер.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vstoitsov написа:

Там на мястото има ли домашен телефон прекаран - ако има може да е ADSL, ако няма ще е мобилен през USB модем или "бисквитка", което, както каза street racer би затегавило работите доста предвид "модерният" DVR ?

След малко ще отида и ще попитам в вивакома какъв ще бъде ако ли не ще търся друг 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ще си вземе рутер.

Емо, той може да основе и собствен интернет доставчик, въпросът е нужно ли е... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vstoitsov написа:

Емо той може да основе и собствен интернет доставчик, въпросът е нужно ли е... :D

Е нали иска видеонаблюдение. Това е варианта през мобилната мрежа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти сигурно двр-чето има р2р функционалност. Друг е въпроса през какви незнайни китайски сървъри върви трафика. За трафика, който ще генерира - да не говорим. Иначе, самите настройки са съвсем елементарни, но аз лично отказвам да ползвам подобни услуги.

Един, макар и малко селски вариант е да се включи в мрежата някое дърто желязо, което да се достъпва от вън с нещо като TeamViewer и вече да се гледа през локалната мрежа.

ПС: При р2р варианта, обикновено има доста ядове с отдалеченото администриране на двр-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А1(мтел) със сигурност имат статично IP, преди време с тях гледах една IP камера, работеше перфектно.Само трябва да им се каже, че искаш да е статично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, lupis написа:

А1(мтел) със сигурност имат статично IP, преди време с тях гледах една IP камера, работеше перфектно.Само трябва да им се каже, че искаш да е статично.

Това за 3/4 G ли говориш? Нещо не ми се вярва. По-скоро може да има някакъв pool от адреси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3g- бизнес план.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.