Премини към съдържанието
Lili Ivanova

Възмутена съм от Гранд Оптика на Мария Луиза 41

Препоръчан отговор

Искам да се оплача от Гранд Оптика на Мария Луиза 41 - аз като беден пенсионер реших да си поръчам нови очила тъи като на старите рамките ми се повредиха - бях шокирана когато ги взех - с тях нищо не виждах и ме прегледа отново лекаря там и каза че няма проблем за тях и че ще свикна с тях като ги понося но аз нищо не виждах с тях и реших да си поискам парите обратно и да им оставя очилата тъи като  за беден пенсионер като мен 55 лв. са много пари. Обадих се и до отедел рекламации към тях и от там също ми отговориха че не могат да ми върнат парите - към кого вече да се обърна за да ми върнат парите - министри ли трябва да занимавам или да водя там някоя телевизия да ги заснеме как работят. Възмутена съм  много от тях - моля хора не ходете там да си правите очила защото за мен там персонала не е професионален и ще си изгубите само парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Lili Ivanova написа:

Искам да се оплача от Гранд Оптика на Мария Луиза 41 - аз като беден пенсионер реших да си поръчам нови очила тъи като на старите рамките ми се повредиха - бях шокирана когато ги взех - с тях нищо не виждах и ме прегледа отново лекаря там и каза че няма проблем за тях и че ще свикна с тях като ги понося но аз нищо не виждах с тях и реших да си поискам парите обратно и да им оставя очилата тъи като  за беден пенсионер като мен 55 лв. са много пари. Обадих се и до отедел рекламации към тях и от там също ми отговориха че не могат да ми върнат парите - към кого вече да се обърна за да ми върнат парите - министри ли трябва да занимавам или да водя там някоя телевизия да ги заснеме как работят. Възмутена съм  много от тях - моля хора не ходете там да си правите очила защото за мен там персонала не е професионален и ще си изгубите само парите.

Да не сте объркали рецептата?? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм объркала рецептата и не се подиграваите защото и вие ще станете на моите години и тогава и на вас така могат да ви отговорят :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Lili Ivanova написа:

Не съм объркала рецептата и не се подиграваите защото и вие ще станете на моите години и тогава и на вас така могат да ви отговорят :(

Нося очила от шест годишен и не виждам къде в питането ми има и намек от подигравка. Нека да се провери да не са объркали рецептите или да са сложили грешни стъкла. Сменял съм доста рамки и стъкла ( имам и астегматизъм) и на подобен проблем не съм попадал. Иначе е най-лесно да кажете че са некомпетентни. Грешки се случват и при професионалистите.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lili Ivanova

Интересно име!

А защо тук?

Много ми е странно регистрираш се някъде и още с първия пост се почва.

Не е показана дори касова бележка, че реално се закупили нещо от там.

Ние как да Ви вярваме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, plamen_petrov_80 написа:

Lili Ivanova

Интересно име!

Аз пък съм Здравко от "Ритон".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ok  че не се подигравате но според "специалистите"  там очилата са хубави но аз виждам лошо с тях - много по-лошо 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Lili Ivanova написа:

Ok  че не се подигравате но според "специалистите"  там очилата са хубави но аз виждам лошо с тях - много по-лошо 

Госпожо Иванова, поради каква причина споделяте възмущението си от тази оптика точно тук и какъв очаквате да бъде резултатът от това предприето от Вас действие?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами просто искам да ми се върнат парите за лошо направените очила и да предупредя останалите хора да не попадат там за да не съжаляват като мен  - няма оправия в нашата скъпа родина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Lili Ivanova написа:

Ами просто искам да ми се върнат парите за лошо направените очила и да предупредя останалите хора да не попадат там за да не съжаляват като мен  - няма оправия в нашата скъпа родина.

Касовата бележка доказва, че сте платили очилата. Занесете ги в дадената оптика или в друга, за да направят измерване на диоптъра и цилиндъра на всяко едно стъкло. Като нищо може да е допусната грешка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влезте в една оптика и помолете да ви премерят диоптрите на новите очила. Ако не са според рецептата си подайте жалба в Защита на потребителите.
Мисля, че друго не можете да направие.
Има и друг вариант на вашата ситуация - лекарят да ви е написал грешни диоптри.
Оп, дублирахме се с @Емил Костов

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там измерваха диоптрите няколко пъти и казаха че нямало грешка - рецептата е изписана от лекарката която е при тях и като сложа новите очила не виждам добре а с моите старите си виждам добре - молих ги да ми върнат парите за да отида на друга оптика но те отказаха а аз съм пенсионер с малка пенсия и не мога да си позволя да давам отново пари за очила - ще отида в  понеделник на пазара  да подам жалба в Защита на потребителите да видим какво може да се направи но нямам големи надежди - ходила съм там преди по други въпроси но не обръщат внимание на жалбите - само ме накараха да си взема тяхна Карта за 10 лв, и ме отпратиха след срещата с определено лице и никакъв резултат - но все пак ще пробвам - мерси за съвета !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В кое нямало грешка - вие не знаете ли колко диоптъра са старите ви очила и, колко са новите. И защо изобщо сте платили очила, които не ви вършат работа - вие сте ги поръчали след проба, как очаквате после да ви върнат парите, като сте получили точно това, което сте поръчали. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Az gi poruchah tam sled pregled pri tqhna lekarka i iskaha vednaga da gi platq a ne sled kato gi vzema i shtom ne sa mi gi napravili takiva kakvito sa mi starite ochila  az ne gi iskam a te ne iskat da mi vurnat parite zashtoto bili vlojili trud - az im predlojih da im platq truda i da mi varnat ostanalite pari no te  mi otkazaha nai-kategorichno - shte zanimavam sega televiziite veche - drug nachin nqma .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Lili Ivanova написа:

Az gi poruchah tam sled pregled pri tqhna lekarka i iskaha vednaga da gi platq a ne sled kato gi vzema i shtom ne sa mi gi napravili takiva kakvito sa mi starite ochila  az ne gi iskam a te ne iskat da mi vurnat parite zashtoto bili vlojili trud - az im predlojih da im platq truda i da mi varnat ostanalite pari no te  mi otkazaha nai-kategorichno - shte zanimavam sega televiziite veche - drug nachin nqma .

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за ÑлÑокавиÑа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.