Премини към съдържанието
Жозеф Добрев

Здравейте, харесах си компютър от olx.bg ще миго пращат по еконт с опция тест но незнам там да ли мога да го тествам??

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Е риск има, но пък с тези елементарни проверки го намаляваш. Аз когато си продадох конфигурацията направих клипче на целия компютър отвътре и отвън, след това пуснах AIDA да види компонентите. Човека го взе от офис на Еконт и беше доволен. Та варианти има.

Е но това си ти, не всеки е съвестен като теб. :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Е риск има, но пък с тези елементарни проверки го намаляваш. Аз когато си продадох конфигурацията направих клипче на целия компютър отвътре и отвън, след това пуснах AIDA да види компонентите. Човека го взе от офис на Еконт и беше доволен. Та варианти има.

Ти ще направиш така, ама останалите няма да направят така.

преди 10 минути, Емил Костов написа:

Ти се закачай колкото искаш. Но пък може да купиш компютъра за постващия и той няма да го тества.

Ей сега го поръчвам, тествам го и му го пращам. Даже ще му подаря моя компютър с цялата периферия да си има момчето да се кефи.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, techmaniac написа:

Е но това си ти, не всеки е съвестен като теб. :) 

Виж сега, това какъв ще си е прави на избор. Да си в един голям и многолюден град като Ню Йорк например ( по последни данни там са май над 30 милиона души), да се опитваш да правиш тарикатлъци и измами ( макар, че след време всичко това ще ти излезе през носа). Ама аз съм от Плевен, дето като кихнеш в околностите вече знаят, че си болен от хрема. А и България е едва 5 милиона. А и не мисля, че ще си погазя достойнството за 200-300 лева после всеки да ме сочи с пръст. 

Както и да е. Начини за проверка има.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дрън, дрън - тест в офис на Еконт!! Най - много да му позволят да бодне в тока щепсела, че да забръмчи и това е! След преглед и тест, ако нещо не му се хареса ще връща за собствена сметка. Тия търговийки са си рискови и не всичко ще лъсне при един блиц тест

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Емил Костов написа:

Я накарай разносвача да те чака да се мотаеш при положение, че има да разнася стоки в определени часове.

Нясно съм със селянията. Като например това че в някои офиси по обяд например е супер претъпкано с навалица и положението изглежда отчайващо още като влезеш... ако въобще има място за теб... също и че в такива случаи не е ясно кой е на ред и кой обслужват в момента, и че като цяло, поне в моя град, нивото им на ослужване е тип -"отбий номера" / "претупай" - говоря и за офисите им, няма вътре никакъв комфорт, няма къде да се обърнеш и така нататъка ! Това важи и за Speedy.

преди 20 минути, Емил Костов написа:

Ще му позволят. Имаш право до 10 минути да правиш тест.

Щом там ще му позволят, защо у тях - не ?

преди 19 минути, Деянчо написа:

Еми, може, ама за 10 минути какво ще тестваш?[...]

преди 13 минути, techmaniac написа:

[...]За тези 10 минути [...]10 минути ?

преди 11 минути, Деянчо написа:

[...]10 минути!

преди 11 минути, Емил Костов написа:

[...]10 минути[...]

Става дума за 15 минути ... :) В Speedy са 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Black Power написа:

Дрън, дрън - тест в офис на Еконт!! Най - много да му позволят да бодне в тока щепсела, че да забръмчи и това е! След преглед и тест, ако нещо не му се хареса ще връща за собствена сметка. Тия търговийки са си рискови и не всичко ще лъсне при един блиц тест

Е има риск, но все пак не обезвреждаш мина или бомба. То пък новото като го куоиш и се наложи да ползваш гаранцията стават едни............ знаеш как е.

преди 1 минута, Freem@n написа:

Нясно съм със селянията. Като например това че в някои офиси по обяд например е супер претъпкано с навалица и положението изглежда отчайващо още като влезеш... ако въобще има място за теб... също и че в такива случаи не е ясно кой е на ред и кой обслужват в момента, и че като цяло, поне в моя град, нивото им на ослужване е тип -"отбий номера" / "претупай" - говоря и за офисите им, няма вътре никакъв комфорт, няма къде да се обърнеш и така нататъка ! Това важи и за Speedy.

Щом там ще му позволят, защо у тях - не ?

Селяния няма. Разносвача трябва да разнесе пратките. Да не говорим, че ти пращат и SMS и той трябва да се впише в графика. А в офиса проблем няма. Там могат да те чакат да правиш теста и да обслужват другите клиенти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Виж сега, това какъв ще си е прави на избор. Да си в един голям и многолюден град като Ню Йорк например ( по последни данни там са май над 30 милиона души), да се опитваш да правиш тарикатлъци и измами ( макар, че след време всичко това ще ти излезе през носа). Ама аз съм от Плевен, дето като кихнеш в околностите вече знаят, че си болен от хрема. А и България е едва 5 милиона. А и не мисля, че ще си погазя достойнството за 200-300 лева после всеки да ме сочи с пръст. 

Ти разсъждаваш така, има и други с това мнение, но голяма част от продаващите в OLX купуват хардуер и не само, от битака и продават след това, има и такива които пък знаят, че нещото което продават не е изправно, но го продават без да ги притеснява това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Ембаси, там в Щатите нещата са строги, не е като тук!

Казах ти - като ходя при някоя от онези каки на гости, ще отнеса кревата от вкъщи. Даже ще помъкна и нощното шкафче. Ще ми е леко трудничко да ги нося, но невъзможни неща няма все пак. :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Деянчо написа:

Казах ти - като ходя при някоя от онези каки на гости, ще отнеса кревата от вкъщи. Даже ще помъкна и нощното шкафче. Ще ми е леко трудничко да ги нося, но невъзможни неща няма все пак. :)

:offtopic_s:
Носи и печката, че не се знае, а зима иде:D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, AAUUXX написа:

Да, точно това му кажи да понесе и субуфера към еконт:D

А защо не понесе Alexandria XLF направо? :)

преди 18 минути, Freem@n написа:

Не по врат, а по шия.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо по темата:

Има най-различни хора в различните офиси. Винаги можеш да случиш на разбран и обратното обаче го има.

Аз лично съм вземал 15" матрица за лаптоп и то в офиса им. Извадих си лаптопа и си я монтирах, прегледах я и чак тогава я платих, нито някой ми е светил, нито е стоял до мен с хронометър.

Към питащия!

Трябва да си много наясно какво са ти пратили вече и къде (офис или във вас).

Ако е настолна система, но без монитор ти трябва такъв, както и всичката периферия:

Монитор с два кабела - интерфейсен (съвместим с видео картата на изпратения компютър) и захранващ кабел.

Захранващ кабел за системата която са ти пратили.

Разклонител.

Клавиатура и мишка съвместими с компютъра който ти пращат. Слушалки за по лесно.

За теста:

Ако системата има Windows ОС - то може да си подготвиш програми:

Aida64, Speccy, TechPowerUp GPU-Z, Crystal DiskInfo, CPUID HWMonitor - освен инсталационни може и портативни такива да вземеш. Сложи ги на две флашки ако имаш възможност. Проучи различните програми кое къде и как се гледа!

Ако няма ОС или е друга (не Windows) - става сложно! Не се наемам да разяснявам за там, а и 15 мин. ...

А да и още нещо: Като идеш там ако видиш, че има много хора или няма къде в момента - не си искай пратката, разходи се малко изчакай, огледай!  Даже първо питай къде може да тестваш системата разположи си нещата и тогава им кажи коя пратка да търсят.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Точно за 1 минута с AIDA и HD Tunes ще направя нужните ми тестове.

И като се прибереш се оказва, че някой от аудио жаковете се еб@ва. Ай, честито!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

И като се прибереш се оказва, че някой от аудио жаковете се еб@ва. Ай, честито!

Е голяма работа. За 7 лева си вземам една външна USB карта и готово.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.