Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля за мнения за избор между две видеокарти.

AMD Radeon RX 580 NITRO+ 8GB  и Nvidia GeForce GTX 1060 6GB

Не мога да ги преценя добре като плюсове и минуси.

256 срещу 192 бита.

185 вата срещу 120 вата.

И няма смисъл да изброявам всичко, още повече, че не съм човека, който може да навърже нещата и да ги анализира.

Компютъра, за който се пита е HP Z620. Процесора е с 4 ядра 8 нишки поне на 3.00 гигахерца. Поне 16 гига на 1600 е паметта.

Игри, които до момента се играят - Скайрим, WOW, CSGO, Fallout 4, GTA, и навярно ще се играе и Diablo III. Възможно е и Fallout 76 да бъде качена.

Какви още - и идея си нямам, но целта е машината да понесе без проблем и много тежки игри.

Коя от двете видеокарти бихте препоръчали, и тази машина ще разгърне ли напълно възможностите на видеокартата?

Захранването със сигурност ще издържи. Охлаждането на въпросните машинки се надявам да е достатъчно добро. Какво друго трябва да се има предвид? 1060 например има няколко версии в яйцето (ще се купува от там навярно), а и RX580 nitro има поне две.

Още нещо - понеже не е измерено колко голяма видеокарта може да влезе в кутията, моля ви без тези с три вентилатора.

Моля за мнения и препоръки с мисълта, че видеокартата се купува по възможност за поне няколко години напред. Зная как скачат изискванията, но се опитвам доколкото мога да предвиждам повишаването им.

Забравих - максимален бюджет около 600 лева, но при сериозни аргументи подлежи на разширяване.

пп. Аз си оставам привърженик на Asus и на NVIDIA, но това не ми попречи предишната видеокарта да беше Сапфир, и да ми служи вярно поне 3-4 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сигурност провери точно какъв е процесора. Сега с каква карта е системата?

На какъв монитор ще се играят игрите? При каква резолюция, честота и какви настройки ще се гонят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някое Санди с Xeon вероятно. Дано захранването не е оригиналното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от играта и от ситуацията в играта. При по-натоварени сцени е възможен спад на кадри и под 40, зависи от съответната игра и настройки, независимо коя от двете видеокарти ще избереш, дори и да е по-мощна видеокартата и процесора да не се товари на 100%, пак е много вероятно кадрите да падат на моменти. Процесора не е уточнен, но най-вероятно е 7-8 годишен, в предвид модела на компютъра, а и изключваме възможности за overclock. Сигурен ли си, че захранването ще има допълнителни 6/8 пинови конектори за видеокартите? Принципно двете карти са почти на едно ниво, като може би RX 580 в някои игри да води с 5-10%, което ти едва ли ще усетиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TT0gWnF.png

800 Watt 90% efficient tool-free power supply

С тия ксеони каквото и да се сложи пак няма да става за игри като хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E5-2609 стои в момента на машината, но ще бъде сменен с нещо по-бързо най-вероятно v2 и може би 6 или 8 ядра.

Монитора е или 1920х1080 или 1920х1200. Не е от 144 херцовите геймърски.

Захранването виждам, че вече е написано какво е.

При тези отговори да разбирам ли, че нещата клонят към 1060?

И като изключим, че компютъра няма да се клоква, какво конкретно би попречило на този компютър да използва пълните възможности на тези видеокарти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Shreek написа:

E5-2609 стои в момента на машината, но ще бъде сменен с нещо по-бързо най-вероятно v2 и може би 6 или 8 ядра.

Монитора е или 1920х1080 или 1920х1200. Не е от 144 херцовите геймърски.

Захранването виждам, че вече е написано какво е.

И като изключим, че компютъра няма да се клоква, какво конкретно би попречило на този компютър да използва пълните възможности на тези видеокарти?

Аз не виждам марка/модел на захранване. Само е писано, че "ще издържи". Не е ясно и дали ще има конектори за видеото, нито колко вата е. Обясних ти горе какво и защо би попречило и къде и как да се ползва картата на 100%, не те знам дали си чел какво ти е писано в темата или не разбираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Shreek написа:

Процесора е с 4 ядра 8 нишки поне на 3.00 гигахерца.

преди 3 минути, Shreek написа:

E5-2609 стои в момента на машината

Intel® Xeon® Processor E5-2609

Performance:

# of Cores 4 

# of Threads 4 

Processor Base Frequency 2.40 GHz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Roujin Z написа:

Някое Санди с Xeon вероятно. Дано захранването не е оригиналното.

Какво имаш предвид? Лоши ли са захранванията им?

преди 7 часа, Raze написа:

Аз не виждам марка/модел на захранване. Само е писано, че "ще издържи". Не е ясно и дали ще има конектори за видеото, нито колко вата е. Обясних ти горе какво и защо би попречило и къде и как да се ползва картата на 100%, не те знам дали си чел какво ти е писано в темата или не разбираш.

Захранването е оригиналното. 800W. Ако няма конкретните конектори какъв е проблема да захраня картата през другите конектори (молекс ли им беше името) с преходници?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям. Няма да имат нужното напрежение и може да изгориш нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Shreek написа:

8ГБ 580 при еднаква цена и ако леката разлика в консумацията не е от значение.

И определено не Асуса с два вентилатора. Придържай се към Nitro, Special Edition или Limited Edition на Сапфир.

При Nvidia гледай за GAINWARD PHOENIX / PALIT JETSTREAM / MSI GAMING (Camo Squad) в зависимост коя ти излиза най-евтино.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Shreek написа:

Скайрим, WOW, CSGO, Fallout 4, GTA

1060

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Голям. Няма да имат нужното напрежение и може да изгориш нещо.

R9 270X 4G Сапфир беше предишната ми. Консумация - до 180 W. Беше захранена през молексите с преходници. Картата продължава да си работи и сега. Просто сме на различни географски координати, и няма как да си пренеса компютъра с достатъчна степен на сигурност при транспорта, и на достатъчно разумна цена.

1060 я дават до 120W а RX580 - до 180W.

преди 3 часа, Roujin Z написа:

И определено не Асуса с два вентилатора.

Мога ли да науча защо? Там имаше и версия с един вентилатор, но предполагам, че имаш предвид версия с три вентилатора. В яйцето са поне две различни версии с по три вентилатора и на мен те ми изглеждат напълно еднакви, но и цените им също са различни.

И една с турбина има на подобна цена.

Аз определено не разбирам какви са разликите помежду им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си знаеш, аз такива експерименти не бих си правил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Ти си знаеш, аз такива експерименти не бих си правил.

Т.е. на кримпнати накрайници би се доверил, но не и на такива с един допълнителен контакт между захранването и видеокартата?

преди 22 часа, plamen_petrov_80 написа:

За сигурност провери точно какъв е процесора. Сега с каква карта е системата?

На какъв монитор ще се играят игрите? При каква резолюция, честота и какви настройки ще се гонят?

За монитора вече писах, а за настройки - нормално е да се гонят максималните. Честотата нямам представа дали ще остане същата или един ден ще се купи 144 херцов геймърски монитор, но при всяко положение резолюцията ще бъде 1920х1080 или 1920х1200.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Shreek написа:

Мога ли да науча защо? Там имаше и версия с един вентилатор, но предполагам, че имаш предвид версия с три вентилатора.

В яйцето са поне две различни версии с по три вентилатора и на мен те ми изглеждат напълно еднакви, но и цените им също са различни.

И една с турбина има на подобна цена.

Аз определено не разбирам какви са разликите помежду им.

Нали не искаш дълга карта тоест с три вентилатора предполагам понеже не се събира в кутията? Тия с турбина е безсмислено да се коментират.

Посочил съм ти варианти с нормална дължина и охлаждане избери си най-евтината и не го мисли. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Roujin Z написа:

Нали не искаш дълга карта тоест с три вентилатора предполагам понеже не се събира в кутията? Тия с турбина е безсмислено да се коментират.

Посочил съм ти варианти с нормална дължина и охлаждане избери си най-евтината и не го мисли. 

1. Точно неизвестният размер на кутията ме спира от тези с три вентилатора.

2. Преди малко на местния пазар се появи употребявана msi gtx 970. На малко под половината цена на нова 1060. Вчера прочетох доста добри думи за такава видеокарта. Не зная колко версии има тази видеокарта, но аз я намерих само с 4 гига на ДДР5. А за още 30 лева нагоре я има и на Asus.

Питам се дали да не и се метна - би трябвало да покрие повечето неща ако не на макс, то поне на настройки над средните.

Зная, че това ми изказване мята темата встрани от заглавния пост, но се надявам да ми бъде простено. Компютъра също все още не е избран какъв конкретно ще бъде, но ми се иска да отида на 2 гигахерцова памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше обърнал внимание на подписа ми, аз съм с точно такава карта и макар и вече стара си е достатъчно мощна за най-новите игри на 1080p резолюция, високи настройки и 40-50 кадъра минимум. Относно RAM паметта, ако процесора ти работи на ниска честота, това няма да ти помогне в никакъв случай, а със workstation машина и стария процесор забрави да подкараш DDR3 над 1600 MHz, дори може и да е на по-ниска честота, ако процесора ти наистина е E5-2609:

Memory Types DDR3 800/1066

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този стар компютър аз определено не бих инвестирал в нова карта за толкова пари освен ако няма да се сменя напълно с изцяло нова конфигурация.

970 е доста подобна и се намират на половин цена така че е добра покупка.

п.с. Shreek логото е без значение важен е модела тъй като може да има съществени разлики.

Ако говорим за 970 на MSI хубавите модели са Golden Edition и 100ME докато стигнем до Gaming и край.

Надолу вече са бюджетни варианти а референтните по-добре да ги избягваш.

Колкото до Азиса рядко е изгоден и явно ситуацията и на старо пак е същата щом е с 30 лв. отгоре което не значи че няма да ти свърши работа.

Просто като даваш пари е хубаво да си наясно кое е по-добро понеже на старо е напълно възможно

някой да иска повече пари за по-скапан модел а в съседната обява да има по-добър за същите пари или дори по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Raze написа:

Ако беше обърнал внимание на подписа ми, аз съм с точно такава карта и макар и вече стара си е достатъчно мощна за най-новите игри на 1080p резолюция, високи настройки и 40-50 кадъра минимум. Относно RAM паметта, ако процесора ти работи на ниска честота, това няма да ти помогне в никакъв случай, а със workstation машина и стария процесор забрави да подкараш DDR3 над 1600 MHz, дори може и да е на по-ниска честота, ако процесора ти наистина е E5-2609:

Memory Types DDR3 800/1066

Видял съм, че си с такава видеокарта. И на предишната ми машина сапфира R9 270X 4GB беше напълно достатъчен за всичко на високи настройки.

Относно RAM паметта видях и процесори, които поддържат DDR3 на 1866 MHz. Имам предвид процесори, които могат да се сложат на Workstation.

E5-2609 е това, с което се купува, но определено не смятам да остане той, и е само въпрос на време да попадна на нещо, което ми харесва, на приемлива за мен цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква разлика няма да има при по-висока честота на паметта в кадрите, особено с процесори с по-ниски честоти и видеокарта от рода на 1060/970. Ако гониш над 100 кадъра при игрите, тогава може и да ти окаже някакво влияние по-високата честота на паметта, но пак ще е минимално, повече кадри може да постигнеш с клок на процесор.

https://www.google.com/search?q=ddr3+1600+2000&num=20&source=lnms&tbm=vid&sa=X&ved=0ahUKEwjmgKPJm5feAhUSposKHYzTABkQ_AUIDygC&biw=1316&bih=903

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.10.2018 г. в 0:26, Roujin Z написа:

Ако говорим за 970 на MSI хубавите модели са Golden Edition и 100ME докато стигнем до Gaming и край.

Надолу вече са бюджетни варианти а референтните по-добре да ги избягваш.

Колкото до Азиса рядко е изгоден и явно ситуацията и на старо пак е същата щом е с 30 лв. отгоре което не значи че няма да ти свърши работа.

Просто като даваш пари е хубаво да си наясно кое е по-добро понеже на старо е напълно възможно

някой да иска повече пари за по-скапан модел а в съседната обява да има по-добър за същите пари или дори по-малко.

MSI GTX 970 4G Tiger OC  навярно е по-долу от изброените от теб?

Потърсих изображения на трите изброени от теб версии. Двете карти MSI GTX 970 4G са Тигър за 260 лв и Гейминг едишън за 240 лв.

(конвертирам парите в левовата им равностойност за да не внасям допълнително объркване.)

На 160 лева имам Radeon R9 - 290 4GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тоя процесор на 3 GHz  и DDR  3 забрави да играеш добре с GTX970. Доколкото разбрах, такъв е процесора. За тия игри и по-специално за GTA 5 и Fallout 4,  ти трябва по-добър процесор, за да не работи виедокартата ти на празен ход, образно казано, а процесора да вие или по-точно вентилатора му.  Не мисля обаче, че това е най-големия проблем, наред с дропа на кадри. По-голям проблем може да бъде накъсаната картина заради слабия процесор и дропа. Това може да те дразни, може и да не те дразни. Може да те подразни и шума от вента на процесора, може и да не те подразни.  Аз съм дърт геймър в истинския смисъл на думата и да ти кажа,  в последно време малкото или много кадри не ме дразнят, щото се съсредоточавам вече върху играта, не върху това, дали нещо ме дразни или не. Това не означава, че GTX970  е толкова добра карта, особено без клок и със слаб процесор. Но пък вече толкова години е с мен, бях първия купувач в тоя форум, дори чаках десет дена за доставка, че нямаше наличности в първите дни след появата и.  Не мисля да я сменям близките години,така както гледам развитието на хардуера в тая сфера. Обаче уловката е, че слаб процесор обезсмисля тая видеокарта, освен ако вече не ти пука дали си с 40 фпс заради процесора. А и видеокартата при по-високи настройки на графиакта поддържа долу горе тия нива при по-нови игри на 1080п. Което си е пак условно, защото настройките на една игра са подвеждащи.  Хубавото е, че вече малкото кадри могат и да се загладят и да не дразнят толкова с разни технологии, като fast sync  при NVIDIA.  Аз обаче не бих си взел такава карта за твоя процесор. Отделно, че колкото и да е, DDR3  влияе  в негативен смисъл.  

Има две неща в тоя живот, които не бих повторил - да си взема кола под 1000 лева и да си взема неадекватно бърза карта за бавната ми компютърна система. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, BG-Team-DRIFT написа:

Отделно, че колкото и да е, DDR3  влияе  в негативен смисъл.  

Пълни глупости.

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Jorge написа:

Пълни глупости.

Е, не ми се спори, но е така. Такива като теб през годините писаха какви ли не глупости и продължават да пишат. Лошото е, че хора се връзват на писанията ви. 

Виж, на мен не ми пука, дали някой ще вземе на сериозно думите ми. Но какви са твоите основания да твърдиш това? Аз мога да ти изкарам клипове на момента с тестове. Ти какво може да ми изкараш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.