Премини към съдържанието
Nadia Milusheva

ПроблемИ при преинстал. на Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте, само да започна с това, че много я оплесках... Моя позната ми продаде лаптоп TIRBOX марката не е много позната, купуван е от Плесио. Уж всичко си работеше нормално, но нещо заби, още първата вечер, не можех да го изключа по никакъв начин, махнах батерията и кабела и се изключи! И... честито! На другия ден ми показа, че се опива да възстанови системата, не ставаше по никакъв начин, не можеше да се влезе и през Safe Modе  и никак. Рестартира и пак си започва същата песен... На компа, който ми остана нямам записващо устройство CD DVD, та реших да направя буутваща флашка, естествено не съм спец, но реших да се пробвам. Намерих една стара флашка 9гб. свалих от сайта на Microsoft  уин10 и го записах на флашката с Novicorp WinToFlash Lite. В биоса си играх  100 часа с настройките, докато избера флашката да е о-вно устройство и на финала тръгна (уж), както си е реда, зададох му езици, и ми показа партишъните, обаче излизаше, че никой от дяловете не става да се инсталира, пак се зарових в нета  и видях  някакво видео с кодове в cmd, дадох shift+F10  и въведох каквото се казваше  във видеото (по-долу ще го пейстна). Само да спомена, че всичко това го направих, защото в БИОС не ми излизаше USB като опция, а аз исках от там да буутна Уина. така го буутнах, че... :wink12: сега съм тук и ви пиша! 

Командите в cmd бяха: 

diskpart
list disk
select disk 0
clean
exit

След рестарта ми се появи USB опцията в БИОСА, но и ей тази УбАвИня Reboot and Select proper Boot device error

И сега не знам каква я оплесках и как да продължавам нататък! Ако някой има идея, помагайте! Благодаря! 

ето от това видео е идеята: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега нещата отиват на дефектен харддиск. Намери някой, който разбира, да го погледне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Избираш Изтегляне на инструмента сега, теглиш инструмента и с него си записваш "флашката" с инсталацията. След като ти тръгне инсталатора и стигнеш до момента за избор на диск/дял за инсталиране, първо изтриваш  всички дялове от диска (дано да нямаш важна информация, а и май вече е затрит), създаваш си нови или просто го избираш и инсталатора ще си направи каквото трябва. Но може и самия диск да е заминал и да трябва да се смени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Raze, е аз това и направих, преди да ми обяви Reboot and Select proper Boot device error.

Свалила бях уина от същия линк, който си ми пратил, и нататък, както съм го описала вече, уж тръгна инсталацията, докато ми  показа ми 3 дяла - този с USB-to, един който беше празен, пишеше 0, и още един, и отдолу ми показваше оранжев триъгълник с удивителна, че не можеше да продължи инсталирането, защото дяловете не са валидни ли, нещо подобно ми изписваше отдолу с оранжев триъгълник с удивителна.  (сори за болда, ама не се изключва нещо). 

Компютъра почти не е работил, не вярвам да е хард-диска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай симка на това, което ти излиза и най-вече на "триъгълник с удивителна" и какво пише там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, RudeBoy написа:

Засега нещата отиват на дефектен харддиск. Намери някой, който разбира, да го погледне.

Направих нова флашка, с друг win (пиратски) пак тръгна инсталацията!

преди 4 минути, Raze написа:

Дай симка на това, което ти излиза и най-вече на "триъгълник с удивителна" и какво пише там.

Тръгна да инсталира от нова флашка с друг уин от торрентите... сега ще видя какво ще стане! :ohmy:

Само не знам като стигна до партишъните дали пак няма да стане същата дивотия... Но не е от диска със сигурност! 

Сега не знам кой уин да инсталирам???  Хоум, Про Ритейл или Про Волюм???

Имам и Активатор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо му няма на диска просто флашката е записана грешно. Заграденото да е - 

V18LwCw.jpg

Ако ползваш друга програма за запис на образа хубаво огледай менюто какво е зададено по-подразбиране и ако трябва го промени.

Иначе няма особено значение кой Windows просто гледай да не е самоделка и да е 64 бит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

Нищо му няма на диска просто флашката е записана грешно. Заграденото да е - 

V18LwCw.jpg

Аз записвам с Novicorp WinToFlash Lite, че съм на една стара машина и с Руфус 3 не става при мен! Той инстала тръгна пак, ама сега ще видя до къде ще я докарам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам логика в това твърдение но програмата няма значение интересува те опцията - да е NTFS а не FAT32.

Като гледам се намира в Format and Layout.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Roujin Z написа:

Не виждам логика в това твърдение но програмата няма значение интересува те опцията - да е NTFS а не FAT32.

Като гледам се намира в Format and Layout.

Всичко е ПЕЧКАТА НА "6",  тръгна! Инсталира се в момента. Сега съм на "подготвяне на файловете за инсталиране", имаше само един дял и го пернах там, то къде иначе, какво ще правя после с дяловете... не знам! 

А иначе Руфус работи само с Уин 7 и нагоре, а аз в момента съм с едно ХР3, така че, пак добре, че и до тук я докарах! 

Дано я е записало правилно, но щом върви, мисля, че е ок?! Знам ли... Ще видим сега, като свърши тая сага. 

Активатора за пиратската версия кога се пуска? След инстала ли? За това нищо не знам, ако имате идея, казвайте! Мерси ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Nadia Milusheva написа:

свалих от сайта на Microsoft  уин10 и го записах на флашката с Novicorp WinToFlash Lite

Няма смисъл да ползваш външна програма, трябваше да оставиш инструмента на Майкрософт да ти направи бутващата флашка !

Без име 3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, PigManu написа:

Няма смисъл да ползваш външна програма, трябваше да оставиш инструмента на Майкрософт да ти направи бутващата флашка !

Без име 3.png

Не стана с тяхната бутваща флашка! За това свалих другото.

Мерси на всички, които имаха желание да помогнат! Допълнително ще напиша как стана цялата работа. Уина си работи стабилно, дано после не прави проблеми, но всичко е ок! 

Мерси! :withballoon2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 Pro  го инсталирах, но сега имам нов проблем... На фейсбук месинджър, аз чувам събеседника и го виждам, а той само ме вижда и не ме чува, предполагам има някаква история с микрофона. Имате ли идея? Windows10 Pro 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А микрофонът работи ли в други приложения - Skype или Viber например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Nadia Milusheva написа:

Windows 10 Pro  го инсталирах, но сега имам нов проблем... На фейсбук месинджър, аз чувам събеседника и го виждам, а той само ме вижда и не ме чува, предполагам има някаква история с микрофона. Имате ли идея? Windows10 Pro 

Драйвера за звука от къде го изтеглихте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 24.10.2018 г. в 18:35, Nadia Milusheva написа:

Охоо, нова красива съфорумничка, която не съм виждал ^^

Не ползвай операционни системи свалени от торенти.

Ползвай официални източници за сваляне!

Не ползвай дискови носители, ползвай флашки, карти или дори мрежа за инсталация на операционни системи!

Относно микрофона, имаш ли микрофон закачен?
Имаш ли драйвер за микрофона?
Правилно ли е конфигуриран микрофона като устройство по подразбиране в операционната система и в приложението в което се ползва?

И още нещо, има и други начини за комуникация от тип видео и войс през Микрософт операционна система, не се ограничавай само до един начин!

Провери си браузъра, плъгините, флаша, актив хикс контрола, джавите, и всичко което иска фейсбук за видео и войс комуникация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.10.2018 г. в 3:34, Tanner Foost Foust написа:

Охоо, нова красива съфорумничка, която не съм виждал ^^

Не ползвай операционни системи свалени от торенти.

Ползвай официални източници за сваляне!

Не ползвай дискови носители, ползвай флашки, карти или дори мрежа за инсталация на операционни системи!

Относно микрофона, имаш ли микрофон закачен?
Имаш ли драйвер за микрофона?
Правилно ли е конфигуриран микрофона като устройство по подразбиране в операционната система и в приложението в което се ползва?

И още нещо, има и други начини за комуникация от тип видео и войс през Микрософт операционна система, не се ограничавай само до един начин!

Провери си браузъра, плъгините, флаша, актив хикс контрола, джавите, и всичко което иска фейсбук за видео и войс комуникация.

Мерси, мисля, че беше от настройките, успях някак да го оправя (микрофона), просто още не съм много наясно с уин10. 

Но, не знам какво имаш предвид, като казваш да не ползвам ОС от торренти?! Може би да си платя 150 кинта за уин?! Ако имах, с удоволствие, но до тогава ще карам с каквото намеря в торентака :wink12:. Диск не ползвам, бях писала, за това и инсталирах с флашка. "Мрежи за инстал.",  изобщо не знам какво е това, освен това лапа се беше гътнал тотално и не искаше дори да влезе в Сейф мод, после в БИОС нямаше опция за бутване от флашка, само хард диска и другия диск. Активатора нещо не е като света, всеки път се налага да го активирам, последно като изключих уин. ми показа, че ще обновява нещо, сега ме е страх да го включа, защото мисля, че "съм разкрита" и пак ще срине всичко. Мъка... Дано пак не заваря син екран :snowflake: че вече леко ми писна от тоя лаптоп, а е и една марка "ела ме ритни" TURBO-X" от плесио. Ще гледам да го продам, докато още жуга, не си е работа тая бракма!  

на 24.10.2018 г. в 19:08, Богатир написа:

Драйвера за звука от къде го изтеглихте?

Не съм ги теглила, бяха си в инстал. пакет на уин 10, оказа се, че е от настройките! 

на 24.10.2018 г. в 19:05, RudeBoy написа:

Не, във ФБ камерата работи, аз чувам от колонките, но мен не ме чуваха. На скайп не съм го пробвала, Вайбър не ползвам. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Nadia Milusheva написа:

Но, не знам какво имаш предвид, като казваш да не ползвам ОС от торренти

Има предвид да си изтеглиш сайта на М$ чисто копие, свали ли си ISO и си направи с Rufus бутваща флашка.

https://tb.rg-adguard.net/public.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 часа, Nadia Milusheva написа:

Мерси, мисля, че беше от настройките, успях някак да го оправя (микрофона), просто още не съм много наясно с уин10. 

Но, не знам какво имаш предвид, като казваш да не ползвам ОС от торренти?! Може би да си платя 150 кинта за уин?! Ако имах, с удоволствие, но до тогава ще карам с каквото намеря в торентака :wink12:. Диск не ползвам, бях писала, за това и инсталирах с флашка. "Мрежи за инстал.",  изобщо не знам какво е това, освен това лапа се беше гътнал тотално и не искаше дори да влезе в Сейф мод, после в БИОС нямаше опция за бутване от флашка, само хард диска и другия диск. Активатора нещо не е като света, всеки път се налага да го активирам, последно като изключих уин. ми показа, че ще обновява нещо, сега ме е страх да го включа, защото мисля, че "съм разкрита" и пак ще срине всичко. Мъка... Дано пак не заваря син екран :snowflake: че вече леко ми писна от тоя лаптоп, а е и една марка "ела ме ритни" TURBO-X" от плесио. Ще гледам да го продам, докато още жуга, не си е работа тая бракма!  

Не съм ги теглила, бяха си в инстал. пакет на уин 10, оказа се, че е от настройките! 

Не, във ФБ камерата работи, аз чувам от колонките, но мен не ме чуваха. На скайп не съм го пробвала, Вайбър не ползвам. 

Умно момиче ще излезеш ти, каквото хванеш не пускаш, до като не стигнеш до развръзка, найс.

Свали си чисто копие на операционната система от микрософт, и инсталирай, за 20 долара си купи оем лиценз от сайт и си готова.
Има и скриптове, които ще ти активитат оса.
Има и активатори, избягвам активатори, подозрителни са.

За мрежите да приемем че не е за теб този подход, понеже е свързано със сървърна част за конфигуриране и деплойване на услугата дистрибутиране на ОС по мрежа, дадох го като вариант.

Но виж можеш да по-разучиш Strelec и WinNt инсталация на ОС.
В бъдеще с този тип инсталация ще си спестиш много проблеми.

Относно лаптопчето, ако е много старичко, време е за нова машинка.

Тук във форума си имаме един мега фен на SSD дискове.
Ако беше тук, щеше да ти пише няколко реда за SSD, да си купиш и как ще си в друга компютърна ера.

Tака де бъзиците на страна, ако процесорната мощ ти стига, рам паметта ти стига, но дискът ти те бави, един ъпгрейд на SSD ще ускори машината ти.
Но ако процесорът и рамтът не са ти достатъчни няма нужда от SSD а от нова машина направо.

Относно активирането на уиндоус ти предложих по горе скриптове за активиране да откриеш или да си купиш ключ както аз правя...
Забрави за торентите, наистина, не знаеш кой е пипал и бърникал в операционната система, често са заразени с вируси и пускаш при теб троянски кон и малишъс активност....

Надявам се че през тази машина не пазаруваш онлайн и не въвеждаш през нея чувствителни данни и банкови сметки, защото някой ден непредпазливостта ти може да ти донесе много неприятности!

Имаш страхотни очичkи ^^ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или да ползва Линукс и да забрави за разни глупости като активатори крака и други гадове.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Tanner Foost Foust написа:

Умно момиче ще излезеш ти, каквото хванеш не пускаш, до като не стигнеш до развръзка, найс.

Свали си чисто копие на операционната система от микрософт, и инсталирай, за 20 долара си купи оем лиценз от сайт и си готова.
Има и скриптове, които ще ти активитат оса.
Има и активатори, избягвам активатори, подозрителни са.

За мрежите да приемем че не е за теб този подход, понеже е свързано със сървърна част за конфигуриране и деплойване на услугата дистрибутиране на ОС по мрежа, дадох го като вариант.

Но виж можеш да по-разучиш Strelec и WinNt инсталация на ОС.
В бъдеще с този тип инсталация ще си спестиш много проблеми.

Относно лаптопчето, ако е много старичко, време е за нова машинка.

Тук във форума си имаме един мега фен на SSD дискове.
Ако беше тук, щеше да ти пише няколко реда за SSD, да си купиш и как ще си в друга компютърна ера.

Tака де бъзиците на страна, ако процесорната мощ ти стига, рам паметта ти стига, но дискът ти те бави, един ъпгрейд на SSD ще ускори машината ти.
Но ако процесорът и рамтът не са ти достатъчни няма нужда от SSD а от нова машина направо.

Относно активирането на уиндоус ти предложих по горе скриптове за активиране да откриеш или да си купиш ключ както аз правя...
Забрави за торентите, наистина, не знаеш кой е пипал и бърникал в операционната система, често са заразени с вируси и пускаш при теб троянски кон и малишъс активност....

Надявам се че през тази машина не пазаруваш онлайн и не въвеждаш през нея чувствителни данни и банкови сметки, защото някой ден непредпазливостта ти може да ти донесе много неприятности!

Имаш страхотни очичkи ^^ !

Вчера му бутнах едно микрофонче с жакче и ме чуваха ОК!  Много е стар лаптопа и не е нищо особено, за да го правя "кукла" с разни специални неща. Мразя лаптопи, фен съм на сериозните стационарни машини, те никога няма да те предадат, но се захванах с тая бракма и аз не знам за какво, по стар български обичай "тЕ така, да има!!!" :indian:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Nadia Milusheva написа:

Вчера му бутнах едно микрофонче с жакче и ме чуваха ОК!  Много е стар лаптопа и не е нищо особено, за да го правя "кукла" с разни специални неща. Мразя лаптопи, фен съм на сериозните стационарни машини, те никога няма да те предадат, но се захванах с тая бракма и аз не знам за какво, по стар български обичай "тЕ така, да има!!!" :indian:

Ako искаш корава машинка, сървър на DELL или HP , няма да те предаде.
Ползвам у дома един IBM X3650 M3, върху който до вчера имах VMWARE ESXI 5.5, през нощта мигрирах към 6.5.0.
Но за едно момиче да има сървър у дома би било много грозно най вероятно а и шумът е побъркващ , елегантно решение е DELL Tower Precision работна станция, много момчета и мъже ще ти завидят ^^.

Oт къде имаш тази страст по ИТ? :inlove1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За домашна машинка бих предложил Lenovo M72e - прекрасна, компактна, тиха. Оборудвана със SSD, безжичен комплект мишка/клавиатура и вързана към телевизор. Излиза от порядъка на 180-200лв
Не се чува, че работи машина в стаята.

на 20.10.2018 г. в 22:00, Nadia Milusheva написа:

Моя позната ми продаде лаптоп TIRBOX марката не е много позната, купуван е от Плесио.

Това е марка на Плесио - Turbo-X. Марка с недобро реноме.

на 30.10.2018 г. в 16:51, Nadia Milusheva написа:
на 24.10.2018 г. в 19:05, RudeBoy написа:

Не, във ФБ камерата работи, аз чувам от колонките, но мен не ме чуваха

Десен клик по говорителя при часовника > Sounds > раздел Recording >Microphone>[Properties]>раздел Levels
89995d1485969222-microphone-boost-option-not-showing-windows-10-sound-options-microphone-properties-windows-10.png
Плъзгачът Microphone Boost - надясно до удовлетворяване

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, DarkEdge написа:

За домашна машинка бих предложил Lenovo M72e - прекрасна, компактна, тиха. Оборудвана със SSD, безжичен комплект мишка/клавиатура и вързана към телевизор. Излиза от порядъка на 180-200лв
Не се чува, че работи машина в стаята.

Това е марка на Плесио - Turbo-X. Марка с недобро реноме.

Десен клик по говорителя при часовника > Sounds > раздел Recording >Microphone>[Properties]>раздел Levels
89995d1485969222-microphone-boost-option-not-showing-windows-10-sound-options-microphone-properties-windows-10.png
Плъзгачът Microphone Boost - надясно до удовлетворяване

За старото видео наблюдение ползваха тук LENOVO THINKCENTRE EDGE 72.
От тях същи съм очарован.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.