Премини към съдържанието
KOCKAR

Черен екран и изключване на лаптопа

Препоръчан отговор

Здравейте, лаптопа ми е Sony Vaio VGN-CR410E, от няколко седмици имам следният проблем, както работя екрана ми намигва смисъл нормален черен екран без никакви пиксели и тем подобни, а просто черен екран самата лента на Win става сива и след още едно премигване всичко си идва на мястото, след час, може и 10 минути зависи кога му дойде на акъла може отново да го направи, и ако го направи няколко пъти автоматично означава доколкото съм видял вече, че следващия път направо се появява черният екран и лаптопа спира работа, но не по някакъв внезапен начин, а все едно аз съм го изключил защото самото спиране е плавно, а не рязко все едно има даден проблем. Започвам да си мисля че проблема е по-скоро софтуерен отколкото хардуерен, защото лаптопа е запазен, не загрява или поне така си мисля защото не е горещ когато го ползвам и не играя игри, но когато реши да го прави това.. Неудобно е, бих се радвал ако някой може да даде съвет от какво може да е това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10+ годишен лаптоп, той пак като е изкарал толкова е луд късмет! Кога за последно му е правена профилактика? Каква ОС се ползва? Дай точни температури под товар на компонентите. Дай снимка с проблема. Какво значи "спиране плавно"? Излиза надпис за shut down ли какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

10+ годишен лаптоп, той пак като е изкарал толкова е луд късмет! Кога за последно му е правена профилактика? Каква ОС се ползва? Дай точни температури под товар на компонентите. Дай снимка с проблема. Какво значи "спиране плавно"? Излиза надпис за shut down ли какво?

Ами дефакто машинката работи по-добре от новия Acer на брат ми който е 2 годишен, тааа спиране плавно означава че просто екрана се изключва чувам звука на изключване на лаптопа и лаптопа си спира, без забиване или тем подобни, с Вин 7 съм ии просто това мигане получи ли се, винаги лентата отдолу става сива, пусна ли лаптопа в режим на High Performance това мигане изчезва, но пък на сметка на това идва момент когато направо лаптопа се изключва сам и да.Профилактика му е правена преди месец,два.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре го дай пак там, където са му правили профилактика, да го погледнат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Най-добре го дай пак там, където са му правили профилактика, да го погледнат.

Май това ще бъде най - удачното решение за момента. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температури се гледат с Aida64, Speccy, CPUID HWMonitor и т.н.

Хубаво помисли колко време след профилактиката почна да прави проблема - може да е пропуснато/сбъркано нещо при нея.

Тази ОС на колко време е? Под Safe Mode  по същия начин ли се държи? Имаш ли читав имидж на системата които да се възстанови за да се елиминира софтуерен проблем.

Какво е състоянието на батерията на лаптопа? Ако вече не държи - премахни я и виж дали има ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От папка C:\Windows\System32\winevt\Logs копирай на десктопа следните два файла:
Application.evtx
System.evtx
Направи архив с тях, качи го на https://dox.abv.bg/ и дай линк за сваляне.
Качи и последният като дата на създаване dmp файл от %windir%\Minidump и дай линк за сваляне.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

От папка C:\Windows\System32\winevt\Logs копирай на десктопа следните два файла:
Application.evtx
System.evtx
Направи архив с тях, качи го на https://dox.abv.bg/ и дай линк за сваляне.
Качи и последният като дата на създаване dmp файл от %windir%\Minidump и дай линк за сваляне.

https://dox.abv.bg/download?id=8849b793e7# - Application

https://dox.abv.bg/download?id=1073679955# - System

Доколкото за Minidump изобщо нямам такава папка търся навсякъде в Windows, търсачката и тн, но не откривам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dmp файлове няма ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

dmp файлове няма ли?

Ами така като гледам май май няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Daemon Tools ли има инсталиран? Стартирай инсталатора и деинсталирай програмата. Временно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Daemon Tools ли има инсталиран? Стартирай инсталатора и деинсталирай програмата. Временно.

DT- то е деинсталирано преди около една две седмици, и в контрол панела го няма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P{roweri sy]o ima[ li instaliran KB 3161608. Ако да, го деинсталирай, рестартирай и инсталирай KB3172605 и KB3172614

преди 16 минути, KOCKAR написа:

в контрол панела го няма.

Стартираш инсталатора и с негова помощ деинсталираш. А не от контролния панел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

P{roweri sy]o ima[ li instaliran KB 3161608. Ако да, го деинсталирай, рестартирай и инсталирай KB3172605 и KB3172614

Стартираш инсталатора и с негова помощ деинсталираш. А не от контролния панел!

Ами инсталатора е изтрит вече Доколкото нямах го този КБ 1608, имах го 2605 сега пуснах от Win Update да видя за този 2614.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, KOCKAR написа:

Ами инсталатора е изтрит вече

Изтегли си нов инсталатор.

Освен това влез в Control panel>Internet options>Advanced и под Security махни отметката на Use TLS 1.2. Потвърди с Apply>OK. Рестартирай компютъра. 
Влез в Control panel>Internet options>Advanced и под Security сложи отметката на Use TLS 1.2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Изтегли си нов инсталатор.

Освен това влез в Control panel>Internet options>Advanced и под Security махни отметката на Use TLS 1.2. Потвърди с Apply>OK. Рестартирай компютъра. 
Влез в Control panel>Internet options>Advanced и под Security сложи отметката на Use TLS 1.2.

Като цяло си ъпдейтнах до последните ъпдейти за Win 7 не знам дали от тях включваше изброеният от теб, но се надявам сега да има някаква промяна.Ще деинсталирам и ДТ-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, DarkEdge написа:

Освен това влез в Control panel>Internet options>Advanced и под Security махни отметката на Use TLS 1.2. Потвърди с Apply>OK. Рестартирай компютъра.
Влез в Control panel>Internet options>Advanced и под Security сложи отметката на Use TLS 1.2.

А това направи ли?
И не е добра идея да се инсталират всички налични ъпдейти! Така се инсталират и вредни такива.
Може да се ползва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, DarkEdge написа:

А това направи ли?
И не е добра идея да се инсталират всички налични ъпдейти! Така се инсталират и вредни такива.
Може да се ползва това

Ами инсталирах това което бяхте дали с линка, но не видях никаква икона след самата инсталация, зае ми естествено 1 ГБ пространство, но не знам какво следва, може би самите ъпдейти в този Pack отиват в Win update фабричния или нещо такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://yadi.sk/d/KEuGQT3etw8c6
Изтегли на десктопа файла и го разархивирай. Стартирай с администраторски права id10_wmi.bat.
Рестартирай компютъра.

преди 22 минути, KOCKAR написа:

зае ми естествено 1 ГБ

Малко ме съмнява, при положение, че преди това си инсталирал ъпдейти от Windows Update - нещо, което не бях казвал.
Освен това този пакет след инсталиране си почиства исталаторите на това, което суи инсталира. Колко ъпдейта каза, че инсталира?
Деинсталира ли ДТ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, DarkEdge написа:

https://yadi.sk/d/KEuGQT3etw8c6
Изтегли на десктопа файла и го разархивирай. Стартирай с администраторски права id10_wmi.bat.
Рестартирай компютъра.

Малко ме съмнява, при положение, че преди това си инсталирал ъпдейти от Windows Update - нещо, което не бях казвал.
Освен това този пакет след инсталиране си почиства исталаторите на това, което суи инсталира. Колко ъпдейта каза, че инсталира?
Деинсталира ли ДТ?

Свалих инсталатора на ДТ но ми дава нова инсталация, без опция за деинсталиране, доколкото направих го това id_10wmi, а то каква роля играе в случая?Надявам се не е проблем след като съм го стартирал БАТ файла, и рестартирал компютъра да го изтрия, защото мразя да имам много неща на декстопа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, можеш да изтриеш wmi.... Дано не ти трябва отново някога...
Свали Bulk Crap Uninstaller Portable, разархивирай в някоя папка и стартирай. намери Daemon Tools, сложи отметка в началото на реда с Daemon Tools и избери Uninstall.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Ами, можеш да изтриеш wmi.... Дано не ти трябва отново някога...
Свали Bulk Crap Uninstaller Portable, разархивирай в някоя папка и стартирай. намери Daemon Tools, сложи отметка в началото на реда с Daemon Tools и избери Uninstall.

От там също не намирам Даемон Тулс, но няма значение явно наистина е изтрит от системата, но по някакъв начин показва че все още стои, а всъщност наистина аз съм го деинсталирал тогава, иначе за сега съм ъпдейтнал всичко, направих това с wmi-то както каза и мисля да оставя за сега нещата така и единствено да се надявам че проблема няма да се появи отново, а ако се появи то най-добре да отида до оторизиран сервиз и да си свършат работата както трябва. А иначе понеже съм любопитен със машините и софтуерната част, самият процес с този BAT файл, който трябваше да пусна какво прави, архивира или нещо подобно? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много вероятно е да е деинсталиран некректно и да е останал драйвър, който създава проблеми.
Изтегли и разопаковай в папка архива на autoruns
От папката стартирай с админски права подходящата версия - autoruns.exe или autoruns64.exe, отвори раздел Drivers, кликни на бинокъла и впиши sptd. Там, където намери съвпадение махни отметката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.