Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да мина бюджетно със capture card за да гледам Iptv от кутийка MAG 250, понеже нямам телевизор, но гледам че HDMI са много скъпи. Та въпроса ми е тези с чинчовете, които са до 480p, които всъщност ме устройват ще подкарат ли widescreen резолюция? Защото в спецификацийте гледам, че е 4:3, но все пак да попитам, ако стане с widescreen 480p ме устройва напълно за около 50 лева.

Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо искате да ползвате кепчър. Не може ли да се мине с един конвертор с подходящите входове/изходи.

Монитора какви входове  има.

Предполагам приемника е това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора има DVI, който ползвам в момента, DisplayPort и VGA. Колонки няма. Устройството има HDMI и чинчове, идеята ми е без да сменям монитора да си гледам телевизия. Ако се сещате за някакви варианти съм отворен към предложения.

ЕДИТ: Идеята ми е да си ползвам колонките на компютъра, които между другото имат 2 входа, които се превключват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, luna71c_ написа:

Монитора има DVI, който ползвам в момента, DisplayPort и VGA. Колонки няма. Устройството има HDMI и чинчове, идеята ми е без да сменям монитора да си гледам телевизия. Ако се сещате за някакви варианти съм отворен към предложения.

ЕДИТ: Идеята ми е да си ползвам колонките на компютъра, които между другото имат 2 входа, които се превключват.

Случайно тонколоните да имат оптичен вход (spdif) или монитора да има изход за слушалки (май няма да има в предвид, че няма вгр. тонколонки)

Иначе с помощта на това ще "изкара" само картина:

Кабел Display Port(м) към HDMI(м)

Но не върши работа. Ще потърся конвертор/адаптер с аудио изход:

Редакция: Примерно това:ESTILLO HDMI към VGA+SPDIF и R/L Аудио

Тук също го има.

Обаче по снимката се вижда че е от VGA към  HDMI. Така че може да се попита, преди да се вземе.

Защото ме съмнява дали реално е точното устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че на монитора нямам копче за превключване на входовете и незнам какво ще стане, ако му пусна два сигнала. Иначе нямам оптичен вход на колонките и монитора няма вход/изход за звук. Резолюцията на монитора е 1600х900, което май не се поддържаше от устройството, но на 720p трябва да стане примерно. Та без превключвател на входовете ако му се пуснат 2 сигнала може ли да му стане нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, luna71c_ написа:

Проблема е, че на монитора нямам копче за превключване на входовете и незнам какво ще стане, ако му пусна два сигнала.

:ohmy:

Че какъв е този монитор? Нещо марка, модел?... 

Всеки монитор, който има повече от един вход, би трябвало да има възможност да му се задава от кой да взима сигнал. Ако няма копче - разгледай подробно менютата му.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, luna71c_ написа:

Проблема е, че на монитора нямам копче за превключване на входовете и незнам какво ще стане, ако му пусна два сигнала. Иначе нямам оптичен вход на колонките и монитора няма вход/изход за звук. Резолюцията на монитора е 1600х900, което май не се поддържаше от устройството, но на 720p трябва да стане примерно. Та без превключвател на входовете ако му се пуснат 2 сигнала може ли да му стане нещо?

Според Wikipedia, максималната поддържаща резолюция на D-Sub (VGA) e 2048×1536px (QXGA) .

Другият вариант е да търсите кепчър/capture. Който да има вход за HDMI (input) за да стане това което искате.

Също и кепчъра да поддържа ОС, която ползвате .т.е. да има драйвера за нея.

Но ми се струва, че е два ли ще намерите нещо ново на цена до 50 лв. по нашите магазини.

Примери

За всеки случай попитайте в близкият до вас магазин за компютри.

Ако имате възможност да пазарувате от чужбина вижте в Али-то дали ще излезнат някакви оферти според бюджета:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.