Премини към съдържанието
qnkov

Преместване на заредени торенти на друг хард?

Препоръчан отговор

Здравейте. Понеже ще махам сегашния хард и ще слагам нов, имам в Deluge над 300 торента заредени, които сийдвам. Как мога да ги преместя на новия хард, да не се налага отново да ги тегля и хешвам. Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто не ги сийдвай. Каква ти е файдата от това ? Аз никога не сийдвам повече от няколко часа.

Извинявам се че не съм от помощ за конкретното питане, но просто не знам каква е организацията на този торент клиент и не намирам помощ за тази операция с него в мрежата.

Тук има инфо за uTorrent, макар че аз доколкото разбрах по този начин инсталацията на uTorrent заедно с всичките му .torrent файлове ще отиде в D:/, а не където си е по принцип в AppData ... не съм сигурен дали няма да може от Deludge да се "прехвърлят" към uTorrent... ако въобще това е необходимо.

Редактирано от Freem@n
Линкове към SoftVisia са забранени WTF > ?!? да, разбира се и обратното, както преди време съм се убеждавал... xD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си копираш папката дали няма да се получи ?

C:\Users\ASUS\AppData\Roaming\uTorrent

Вместо ASUS пишеш твоето има на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Freem@n написа:

Просто не ги сийдвай. Каква ти е файдата от това ? Аз никога не сийдвам повече от няколко часа.

Добре че такива егоисти сте засега малко. Къде даже ви боли един торент да сийдвате. Тая система за обмен на файлове не би съществувала ако всички мислеха като теб.
Аз лично минимум преди да са минали 3 месеца от изтеглен торент не го трия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

копваш ги в новия хард / указваш къде са в утотент и теглиш и стартираш апликацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, neroni написа:

Ако си копираш папката дали няма да се получи ?

C:\Users\ASUS\AppData\Roaming\uTorrent

Вместо ASUS пишеш твоето има на компютъра.

Няма да стане!
Трябва да се преместят от интерфейса на utorrent (десен клик по съответния ред>Разширени>Избор на място за сваляне...) или да се редактира съответния .torrent файл. Примерно с Torrent File Editor

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Без умствен капацитет, а ако са били на 100 места? Така ще укаже само едно място за сваляне. И едната част е за самите .torrent файлове къдеда се съхраняват и от къде да се зареждат при стартиане на програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

@Без умствен капацитет, а ако са били на 100 места? Така ще укаже само едно място за сваляне.

е аз само така ги преместих от системния дял в другия

да не ги губя след преисталация, че гледам колкото съм свалил толкова да кача

за да не ме баннат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че разбрах кой таб си преместил...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Не, че разбрах кой таб си преместил...

редактира, бе правописна грешка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, qnkov написа:

Здравейте. Понеже ще махам сегашния хард и ще слагам нов, имам в Deluge над 300 торента заредени, които сийдвам. Как мога да ги преместя на новия хард, да не се налага отново да ги тегля и хешвам. Мерси.

Като сложиш новия хард задай същите букви на дяловете както са били на стария (естествено трябва да копираш дяловете от стария диск на новия). Тогава няма да пипаш нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз все си мисля че щом ще сменя хард диска програмата трябва да я инсталира на ново. От там къде и да я настроиш да тегли съдържанието тя  няма да може да вижда останалите торенти които са преместени преди това в папката. Мисля че трябва да се изтеглят задачите на ново и да се заредят за да вижда вече и преместения файл.
Винаги така съм ги правел лично аз кога съм преинсталирвал системния дял а торентите са ми били на D:\ просто освен съдържанието си пазя и задачите и ги зареждам на ново в торент клиента а той вече ги вижда че са налични и само ги сийдва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако само си преместил папката %appdata%\utorrent примерно на E:\utorrent нищо не си свършил! Или трябва да направиш пренасочване на папката %appdata%\utorrent
mklink /D %appdata%\utorrent E:\utorrent
или да редактираш settings.dat и resume.dat.

преди 9 минути, BMW Маниак написа:

пазя и задачите и ги зареждам на ново в торент клиента а той вече ги вижда че са налични и само ги сийдва.

300 торента да ги презаредиш си е приключение...

преди 14 минути, Без умствен капацитет написа:

редактира, бе правописна грешка

Добре, ва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

300 торента да ги презаредиш си е приключение...

Току що пробвах как е положението с Qbittorent и маркирах три задачи и му ги дадох да ги отвори и зареди.
Никакви грижи няма да има да ги маркира вскичките заедно и да ги зареди едновременно а не поотделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, ако всеки торент е на различно място свален, не можеш да ги укажеш групово - по тая пътечка съм минавал няколко пъти заради разни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, BMW Маниак написа:

Току що пробвах как е положението с Qbittorent и маркирах три задачи и му ги дадох да ги отвори и зареди.
Никакви грижи няма да има да ги маркира вскичките заедно и да ги зареди едновременно а не поотделно.

местиш апликациите, маркираш ги десен бутон и опен на всичко маркирано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Оф, ако всеки торент е на различно място свален, не можеш да ги укажеш групово - по тая пътечка съм минавал няколко пъти заради разни проблеми.

Няма значение къде е свален. Събираш всичкото свалено съдържание в папката в която е посочена на новоинсталирания клиен за сваляне.
Събираш и всичките задачи в една папка и ги стартираш едновременно.
Торент клиента направо ще почне да ги сийдва като си ги провери че вече са му налични.

43651986720_e58cf052dd_b.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, BMW Маниак написа:

Събираш всичкото свалено съдържание в папката

600GB ги мести ти! Аз не искам!
Прилагаш принципа на руснаците:"Едно нещо като миоже да се направи просто, що да не го направим сложно"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

600GB ги мести ти! Аз не искам!

Аз доколкото прочетох той си сменя хард диска така че ще не ще ще трябва да ги премести.

преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

е защо му са всичките

Това си е негова работа защо са му всичките. Може рейтинг да гони в някой сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, да го кажем така - нека твоята крава да е мъжка. Но това не е елегантнотоо решемние. А от тук натам всеки е свободен да прави каквото иска на машината си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Добре, да го кажем така - нека твоята крава да е мъжка. Но това не е елегантнотоо решемние. А от тук натам всеки е свободен да прави каквото иска на машината си.

Задължително имаме прехвърляне на гигабайти съдържание. Кравата е без значение дали е по мъжка

преди 1 час, qnkov написа:

Как мога да ги преместя на новия хард, да не се налага отново да ги тегля и хешвам.

От тук на чиста инсталация на нов клиент влизаме в галимации от тоя сорт

преди 1 час, DarkEdge написа:

Ако само си преместил папката %appdata%\utorrent примерно на E:\utorrent нищо не си свършил! Или трябва да направиш пренасочване на папката %appdata%\utorrent

За което даже не сме сигурни дали автора би се оправил и дори да се е оправил дали няма да има допълнителни усложнения и донастройки.
Говорим за utorrent докато автора до сега е бил с Deluge !

Докато едно селектиране на всички *.torrent и прехвърляне на още около само 10мб  (стига да ги има налични а не да ги е изтрил) и отварянето им се пренебрегва като бързо, лесно и работещо на 100% решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не схванах дали ще стане. Проблема е че съм изтрил всички торент файлове, говоря за самото торентче, ако ще са нужни. И трябва да са на Делуг пак, защото с Делуг сийдвам едни 300, а с уторент в друг сайт. Там са по-малко, тъй че мога ръчно да ги върна. Просто не ми се искаше да тегля наново всички торент файлове и да ги добавям и хешвам 1 по 1. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, qnkov написа:

Проблема е че съм изтрил всички торент файлове, говоря за самото торентче,

Тогава следвай другия вариант че и на мен ми е интересно

преди 4 часа, DarkEdge написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.