Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Отдавна не следя новостите около видеокартите, но скоро мисля да вземам нова..

Та се натъкнах на варианти RX560D 4GB имат ли някакви по-особени разлики освен няколко мегахерца в честотата на ядрата?

Евентуален кандидат

https://www.aliexpress.com/item/Yeston-Radeon-RX-560D-GPU-4GB-GDDR5-128-bit-Gaming-Desktop-computer-PC-Video-Graphics-Cards/32834154203.html?spm=2114.search0104.8.64.6b587024MdLlOc

Или вариант от родния пазар, зависи от цените тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Росен Р. Александров написа:

Отдавна не следя новостите около видеокартите, но скоро мисля да вземам нова..

Та се натъкнах на варианти RX560D 4GB имат ли някакви по-особени разлики освен няколко мегахерца в честотата на ядрата?

Евентуален кандидат

https://www.aliexpress.com/item/Yeston-Radeon-RX-560D-GPU-4GB-GDDR5-128-bit-Gaming-Desktop-computer-PC-Video-Graphics-Cards/32834154203.html?spm=2114.search0104.8.64.6b587024MdLlOc

Или вариант от родния пазар, зависи от цените тук.

Графичните конвейри на 560Д са орязан брой и независимо от по-високата честота на работа на ядрото, все пак е с 15-20% по-малко производителна, в зависимост за какво се използува

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото успях да намеря информация, това е просто RX460 със моднат биос.

Дават добри ревюта специално за Yeston, но и аз самия забелязвам че е много качествена реализацията на охлаждането.

На много маркови карти не съм виждал да слагат охлаждане на VRM както е тук.

Но това е само дискусия за момента.

Идеята за ползване е да замени старата HD7870, сигурен съм че при всички положения ще е чувствително по-добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Росен Р. Александров написа:

Доколкото успях да намеря информация, това е просто RX460 със моднат биос.

Дават добри ревюта специално за Yeston, но и аз самия забелязвам че е много качествена реализацията на охлаждането.

На много маркови карти не съм виждал да слагат охлаждане на VRM както е тук.

Но това е само дискусия за момента.

Идеята за ползване е да замени старата HD7870, сигурен съм че при всички положения ще е чувствително по-добра.

Ми..не  RX 570 е карта ъпгрейд на твоята.  Всичко с по-малък моделен номер е по-слабо. Единствените предимства на 560 примерно са по-ниското потребление на енергия, по-малкият размер на картата и ДирекХ12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD7870 е стара сравнително. И не вярвам да е по-добра и в момента.

Вероятно си прав.

Като гледам сериозно отстъпва на сегашната ми.. Но предлага по-нови технологии.

Явно ще трябва да се върна на първоначалната идея за RX480.

До толкова позволява бюджета ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да не вярваш, но навремето 7870 беше в горната част на средният клас. 560 е бюджетен клас карта.  Предимствата й съм ги изброил вече. Алтернативен ъпгрейд на относително ниска цена е  1050 Ti и 1060 3GB. Относително ниска, щото цените последните няколко години "са се побъркали". Причини бол за това, копаене на виртуални валути, алчност у производителите и у търгашите, сезона в който се подготвят коледните "намаления", като първо се понадуят цените, че да има накъде да се "отстъпва", инфлация, валутни курсове, мита ДДС-та и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти е бюджета? Защо не се ориентираш към RX 580, която е по-нова и е около 420 лева:

https://www.pcstore.bg/bg/videokarta-sapphire-pulse-radeon-rx-580-4gb-gddr5.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

Какъв ти е бюджета? Защо не се ориентираш към RX 580, която е по-нова и е около 420 лева:

https://www.pcstore.bg/bg/videokarta-sapphire-pulse-radeon-rx-580-4gb-gddr5.html

Туй май е  втора ръка, със странната като продължителност гаранция от 5 месеца? Иначе, ако се напипа такава цена за чисто нова RX 580, пък била и модела със "само" 4ГБ видео памет, ще си е супер оферта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нещо не съ го видял, че е толкова гаранцията, това е refubrished карта. Иначе най-евтината намира за около 70 лева отгоре:

https://www.pro-bg.com/product/Videocard/XFX RX580P8DFD6 XFX Video Card AMD RADEON RX 580 GTS 8GB XXX Ed OkupeteotPROBG_180392.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам много на такава цена за RX580.

А реновирана карта означава че преди това е продънена от миниране..

Значи бюджет колкото за нова RX480 пак около 400 лева. Толкова мисля да отделя. Не ми се дават повече пари.

И предпочитам само АМД карти.

преди 40 минути, Roujin Z написа:

То това е същото което писах относно китайската Yeston RX560D.

Отговаря 1 към 1 на RX460.

преди 47 минути, sliderum написа:

Може да не вярваш, но навремето 7870 беше в горната част на средният клас.

Абе аз вярвам че беше звяр на времето 7870.

Но вече нещо се спъва, вероятно заради малкото памет и ниските честоти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз RX 480 до/под 400 лева не намирам. Има само една за около 420 лв., но я дават само с 2 години гаранция.

https://www.pazaruvaj.com/CategorySearch.php?st=rx+480&orderby=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Росен Р. Александров написа:

Но вече нещо се спъва, вероятно заради малкото памет и ниските честоти.

Няма да е лошо да споделиш в  какво точно се спъва. Да не се окаже, че просто нещо си омазал по софтуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Raze написа:

Аз RX 480 до/под 400 лева не намирам. Има само една за около 420 лв., но я дават само с 2 години гаранция.

https://www.pazaruvaj.com/CategorySearch.php?st=rx+480&orderby=1

Ако ще да е и с 1 година гаранция.

преди 10 часа, sliderum написа:

Няма да е лошо да споделиш в  какво точно се спъва. Да не се окаже, че просто нещо си омазал по софтуера.

Принципно в почти всичко.

Насочвам вниманието в Линукс, от как пуснаха новото поколение драйвери amdgpu-pro тази карта не е в списъка с поддържани. Въпреки че пише за включена поддръжка за EOL карти, все пак не е съвсем така.

Под Уиндоус горе долу е същото положението. Може би скоро и там ще я спрат от поддръжка.

Но държа на Линукс поддръжката.

А и 2ГБ едва ли ще ми стигат за бъдещите планове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линукс ако помня добре, преди време вървеше по-добре на интелски процесори и с  вграденото им видео, а от дискретното предпочиташе такова с нвидиа графика. Да не би напоследък да са се залюбили с АМД и поддъжката дори на остаряващи компоненти да я продължават до безкрай. Има доста голяма вероятност, да се получава историята на нвидия, която влошава драйверите за старите си карти под Уиндоус, нещо подобно да се случва под Линукс с АМД картите, но не от страна на АМД, а на самите Линукс дистрибуции, поради занемаряване, не непременно нарочно. Впрочем, не еизключено и ако не си правил профилактика на видеокартата си, просто да се е спекла термопастата и да тротва лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е и до Линукс. До самите АМД е. Драйверите за Линукс са много добри в последните години. Въпроса е че дори със последния драйвер(за който се счита че поддържа soutern islands) официален съм ограничен до ползването на убунту 16.04. А то вече доста одъртя.
АМД направиха нещо много умно поне за Линукс, но още не бързат много с новите версии. Просто самия драйвер е с отворен код, и всеки може да го дописва. Но ключа е в userspace библиотеките които АМД не предоставят с отворен код. Драйвера сам по себе си е силен, но.. Шейдърните библиотеки с отворен код все още изостават. Тези на АМД са добре. Но ограничение до xorg 1.18 и ядро 4.14

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.