Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам лаптоп ASUS UX310UQ. В момента е с 4GB RAM и 1TB хард диск. Искам да му сложа допълнително RAM и SSD /SSD не на мястото на харда а допълнително/. Спрял съм се на 8GB RAM и между 120 и 256GB SSD. В спецификациите на лаптопа пише, че честотата на паметта е 2133, а слота за SSD SATA3 M.2 .

Дано не греша. Вие какво бихте препоръчали? Бюджета не ми е прекалено голям, а и мисля че по-голям от написаният размер няма да ми е необходим.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно можеш да си сложиш M.2 диск, виж видеото:

Защо си само с 4 GB RAM? Този лаптоп го гледам навсякъде е с 8 GB. Този горния слот свободен ли ти е? Търси RAM за лаптоп, DDR4 260-pin single ranked CL15 un-buffered SODIMM. Като гледам, на дъното трябва да има 8 GB RAM, която е запоена, така че няма как да имаш само 4 GB. Сигурен ли си в точния модел? Дай снимка от етикета. Какъв е процесора?

https://laptopmedia.com/highlights/inside-asus-zenbook-ux310uq-disassembly-internal-photos-and-upgrade-options/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Спокойно можеш да си сложиш M.2 диск, виж видеото:

Защо си само с 4 GB RAM? Този лаптоп го гледам навсякъде е с 8 GB. Този горния слот свободен ли ти е? Търси RAM за лаптоп, DDR4 260-pin single ranked CL15 un-buffered SODIMM. Като гледам, на дъното трябва да има 8 GB RAM, която е запоена, така че няма как да имаш само 4 GB. Сигурен ли си в точния модел? Дай снимка от етикета. Какъв е процесора?

https://laptopmedia.com/highlights/inside-asus-zenbook-ux310uq-disassembly-internal-photos-and-upgrade-options/

Здравейте, и благодаря. Да такъв е модела. 4GB са на дъното интегрирани. Сега ще кача снимка на етикета. Явно пак ни имат за "втора категория" и затова са му сложили само 4GB. А нещо по конкретно за М.2.,  че гледам има най различни интерфейси. Това пък му е от сайта на Асус.

https://www.asus.com/Laptops/ASUS-Zenbook-UX310UQ/specifications/

И още едно питане. Тъй като още е в гаранция - сам ли да се оправям или в оторизиран сервиз?

DSC_09721.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преди 1 седмица направих същия ъпгрейд на моя лаптоп (Asus A541U). Моя също е с такава вградена рам памет. Аз му сложих на самсунг 4gb 2133mhz и ssd на adata sx950u 240gb, понеже нямам място за m.2 ssd. Изключително съм доволен от ъпгрейда, машинката литна, все едно имам друг лаптоп. Няма да сгрешиш каквото ssd или рам да сложиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Сега ще говоря с официалните сервизи дали и за колко време може да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.