Премини към съдържанието
MisterDimchev

Алтернативен Task Manager за Windows 10?

Препоръчан отговор

Здравейте. 

От както ъпдейтнах до този последния голям ъпдейт (октомврийският), таск мениджъра ми се бъгна. Вижте скрийншота, нещо яко ми върти CPU-то и по мениджъра всичко е ОК...

Някаква алтернатива? Ако има Open Source още по-добре.

Благодаря предварително.

Task.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отвориш "resource monitor" и там ли не ти дава информация кой процес ти ползва CPU? Аминистратор ли си в системата? Цъкни с десния бутон върху иконата на "start menu", избери "windows powershell (admin)", напиши вътре "taskman", enter и виж като ти отвори task manager дали ще е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

Като отвориш "resource monitor" и там ли не ти дава информация кой процес ти ползва CPU? Аминистратор ли си в системата? Цъкни с десния бутон върху иконата на "start menu", избери "windows powershell (admin)", напиши вътре "taskman", enter и виж като ти отвори task manager дали ще е същото.

При "taskman" не познава такъв процес/скрип и т.н.

А от монитора е това. 

task2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка. Напиши "taskmgr". Пробвай и с това:

https://processhacker.sourceforge.io/

В настройките има в менюто "hacker" да го стартираш и като администратор, ако не ти изкарва всичко (show details for all processes).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Resource Monitor се виждат към 80% CPU за chrome.
Може да се ползва и Process Monitor

Спри хрма и виж ще има ли натоварване.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога си мисля, че тия от Мухъл сякаш нарочно прецакват нещата. Погрома го прецаха от началото на 67-ма версия насам да убива процесора буквално и преносно. Цифра народ е репортвал тоя проблем многократно, а от Мухъл си го местят в другия крачол. Този същият проблем съществува не само в Боза 10, а също и в Windows 7, и в Линукс и се появяваше само при двуядрени процесори - съдейки по многото теми по проблема, които успях да намеря тогава и което беше причината да изоставя Погрома (отново). Ако процесорът на автора на темата е повече от две ядра, значи Мухльовците са "еволюирали" проблема, вместо да го оправят. Отделен е въпросът дали и Бозата не скапва нещо допълнително в работата на браузъра.

Добре че Мозила горе-долу по същото време (когато от Мухъл пуснаха версия 67 на Погрома) успяха да си оправят пърформанса на техния браузър на SSD, че иначе щях да увисна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В стремежа си да си оригинален, си докарал поста си да прилича на теб - много, ама нищо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.10.2018 г. в 18:00, rado84 написа:

Понякога си мисля, че тия от Мухъл сякаш нарочно прецакват нещата. Погрома го прецаха от началото на 67-ма версия насам да убива процесора буквално и преносно. Цифра народ е репортвал тоя проблем многократно, а от Мухъл си го местят в другия крачол. Този същият проблем съществува не само в Боза 10, а също и в Windows 7, и в Линукс и се появяваше само при двуядрени процесори - съдейки по многото теми по проблема, които успях да намеря тогава и което беше причината да изоставя Погрома (отново). Ако процесорът на автора на темата е повече от две ядра, значи Мухльовците са "еволюирали" проблема, вместо да го оправят. Отделен е въпросът дали и Бозата не скапва нещо допълнително в работата на браузъра.

Добре че Мозила горе-долу по същото време (когато от Мухъл пуснаха версия 67 на Погрома) успяха да си оправят пърформанса на техния браузър на SSD, че иначе щях да увисна.

Нямам такива наблюдения под 7-цата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Eclipse2G написа:

Нямам такива наблюдения под 7-цата.

Това, че ти си извадил късмет при теб да работи добре, не означава, че не се случва изобщо. Ти що мислиш, че трябваше да сменям браузъра? Тъкмо си бях настроил Хрома с добавките, които ми трябваха и тея го ос*аха. Професорът беше зает с 40 до 52% зает само от браузъра и като си пуснех игра, духах супата. Като сложиш и това, че играта, макар да има нейтив поддръжка за Линукс, но не върви както трябва под Линукс, и тя съвсем ставаше неиграваема. Под Уиндоус 7 (издание от 2017 г.) не беше много по-различно.
Но като гледам накъде отиват нещата, Хромът само ще става все по-лаком, така че дори и да оправят проблема с професора, не мисля да се връщам към него и не препоръчвам на никого да го прави. 8 ГБ заета РАМ за 3 таба не е нормално - кой каквото ще да говори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rado84 написа:

Това, че ти си извадил късмет при теб да работи добре, не означава, че не се случва изобщо. Ти що мислиш, че трябваше да сменям браузъра? Тъкмо си бях настроил Хрома с добавките, които ми трябваха и тея го ос*аха. Професорът беше зает с 40 до 52% зает само от браузъра и като си пуснех игра, духах супата. Като сложиш и това, че играта, макар да има нейтив поддръжка за Линукс, но не върви както трябва под Линукс, и тя съвсем ставаше неиграваема. Под Уиндоус 7 (издание от 2017 г.) не беше много по-различно.
Но като гледам накъде отиват нещата, Хромът само ще става все по-лаком, така че дори и да оправят проблема с професора, не мисля да се връщам към него и не препоръчвам на никого да го прави. 8 ГБ заета РАМ за 3 таба не е нормално - кой каквото ще да говори!

На крива ракета и космоса и е крив !

Clip.thumb.jpg.b1c907d07f590c6797f88bc42684cf0a.jpg

Clip_2.jpg.e274378d0050d65785398b639ea3c06c.jpg

Ползвам последната актуална версия на Хром. Според мене е по-добър в сравнение с последната версия на Мозила.

Нея също я ползвам.  Ето ти за сравнение.

image.png.50723fd5327182aab6d92c01f3e2d027.png

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ти ври! Още малко и ще почне и да гори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Raze написа:

Процесора ти ври! Още малко и ще почне и да гори.

Да бе и защото лакомата лисица лапа като змей. Ето с хрома само. 

Clip.jpg.45dfe6d19affeea46947e9a1b5e8245b.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам такива проблеми, ползвам Waterfox, който е алтернатива и с ядрото на Firefox. Понякога се случва facebook да за почне да товари едно от ядрата/нишките на около 30% постоянно, което се оправя със презареждане на страницата или някоя страница да почне да товари малко повече, но това се оправя след като си зареди всичко. Оправи си охлаждането, тези максимални температури не са много добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Raze написа:

Оправи си охлаждането, тези максимални температури не са много добри.

Прав си , трябва да се почисти лаптопа ама мързел ... 

С 3 GB RAM и старичък двуядрен десет годишен лапоп.  Не виждам нито Хром да е лапнал 8 ГБ РАМ нито пък да е зациклил. За това става въпрос.

Clip.thumb.jpg.8a56bc40dea0a1dea8467a04d04ad800.jpg

И отгоре на това браузъра е с минимално пипане на настройките. Козметика един вид.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.