Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Търся 24 инчов монитор за домашно ползване от родителите ми. Бюджетът е до 330-350лв. 

За сега съм набелязал DELL S2419H  и DELL P2419H.   
https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=78181
https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=78182

Може ли да ми кажете:
1) Кой е по-добрият от двата?
2) Има ли друг модел, който е по-подходящ от тези?

Предварително благодаря :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм "за" P серията. Единствено заради матовия дисплей. Иначе между двата модела не видях някакви съществени разлики, освен че S2419 има и вградени говорители.

Има и други модели със сходни параметри, някои от които и по-евтини. Но аз лично не бих купил монитор, без предварително да го видя каква картина дава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

S2419H автоматично отпада заради лъскавото покритие.

Има и други съществени разлики между двата - стойката, която при P2419H може да се настройва. Освен това въпросният разполага и с DisplayPort, какъвто липсва при S2419H. За сметка на говорителите при P2419H е наличен USB хъб с USB 3.0

Друг въпрос е, че ако хората ще го ползват само за ежедневни занимания, може да минеш по-тънко. BENQ GW2480, IPS или с регулируема стойка ACER CB241HYbmdpr, IPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за предложенията, а да дали има монитор BENQ (или друг) за 330-350лв, който да е по-добър от DELL P2419H?
Желателно е да може да се регулира вертикално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P2419H не е нищо особено - стандартен 6 bit + FRC IPS панел, доколкото се разрових страда от доста неравномерна подсветка и се забелязват сериозни утечки по ъглите, разминаванията достигат до 20 %. Иначе има екстри и 3 год. гаранция  За сравнение при BENQ GW2480 отклоненията в подсветката не минават 10-12%. Естествено всичко това варира в някакви рамки от бройка до бройка, но принципно могат да се намерят и други алтернативи с опции за регулиране на стойката, ако не държиш на Dell.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много на всички. Има малка промяна в плана. Ще оставя личния ми U2412M на баща ми и ще купя 2 монитора за мен.

Ще ми предложите ли 2 монитора, които да са 23-24 инча, да са за работа и да може да се регулира стойката.   Обща цена:  до 700 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.