Премини към съдържанието
zerovi

Екранът замръзва каквото и да правя

Препоръчан отговор

Екрана си замръзва точно на това, което съм правил (дали при игра ,филм  или интернет) и се чува

някакво бръмчене от слушалките. Нищо не може да се прави - нищо не реагира (клавиатура, мишка).
Единствения начин по който се оправя е директен рестарт от копчето и то като натисна

въпросното копче - не се ресва веднага а отнема 4, 5 секунди. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало си инсталирай програмата HD Tunes и покажи Health Status на хард диска си.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инсталирах тази програма,сега какво трябва да направя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, zerovi написа:

инсталирах тази програма,сега какво трябва да направя

Отиваш на Health Status и покажи какво се вижда там. Ако имаш повече от един хард диск покажи снимка и за другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможни виновници:
1. Захранване - пробвай с друго захранване.
2. Твърд диск
2.1 Стартирай cmd с администраторски права и напиши:
echo y|chkdsk c: /f & shutdown /r /t 0
и натисни Enter
Системата ще рестартира и ще започне проверка на системния дял. Не прекъсвай по никакъв повод.
Може да се сканира дискът за проблемни сектори с помощта на Macrorit Disk Scanner

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност хард диска е добре поне от това, което показва HD Tunes. Не го прегряваш.  Сега е хубаво да кажеш с каква ОС си както и да си инсталираш програмата AIDA или Speccy, за да може да ни кажеш с какъв хардуер разполагаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какъв ти е хардуера, кога и как започна да става това, каква е историята на компа (нов, стар, много стар, ритан, блъскан, изпускан, заливан...?) .. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Със сигурност хард диска е добре поне от това, което показва HD Tunes. Не го прегряваш.  Сега е хубаво да кажеш с каква ОС си както и да си инсталираш програмата AIDA или Speccy, за да може да ни кажеш с какъв хардуер разполагаш.

Много странни виждания имаш относно SMART информациите на дисковете. На диск, който няма проблеми, казваш, че има, а на този, който видимо има някакви проблеми, казваш, че е добре?!?

Стойността "spin up time" показва времето, необходимо за завъртане на плочите, принципно е в милисекунди и тази стойност "3491" ми се струва доста висока. В края се вижда също стойности за "current pending sector", "offline uncorrectable", "ultra DMA CRC error count" и "write error rate" със стойности "1", което означава, че има поне един лош сектор на диска.

@zerovi влез в "event viewer"/"windows logs"/"system", запиши лог файла на диска и го качи някъде да го видим.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Много странни виждания имаш относно SMART информациите на дисковете. На диск, който няма проблеми, казваш, че има, а на този, който видимо има някакви проблеми, казваш, че е добре?!?

Стойността "spin up time" показва времето, необходимо за завъртане на плочите, принципно е в милисекунди и тази стойност "3491" ми се струва доста висока. В края се вижда също стойности за "current pending sector", "offline uncorrectable", "ultra DMA CRC error count" и "write error rate" със стойности "1", което означава, че има поне един лош сектор на диска.

@zerovi влез в "event viewer"/"windows logs"/"system", запиши лог файла на диска и го качи някъде да го видим.

Много често много хора гледат Health Status: ok или дали има жълто или червено, което не винаги е нужно да го има и ако го има не е задължителен проблем...ама ся те ще ти четат всеки ред, кое кво е.... :D

ПП: Ето ми го първото многогодишно SSD с жълтичко ама си перка грижи няма:

Untitled666.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може неволно да го е пропуснал, а може и да е преценил, че това не е толкова основателен проблем - аз също смятам, че не това е глобалния проблем в системата. Дискове с къде по-лоши показатели (да не казвам как го чуваш как притраква, цъка и т.н., но работи) работят и в момента на доста безпроблемни системи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Може неволно да го е пропуснал, а може и да е преценил, че това не е толкова основателен проблем - аз също смятам, че не това е глобалния проблем в системата. Дискове с къде по-лоши показатели (да не казвам как го чуваш как притраква, цъка и т.н., но работи) работят и в момента на доста безпроблемни системи.

Както поне ти добре знаеш - S.M.A.R.T статусът е предупреждение, че може да се очаква проблем, не е проблем само по себе си, както знаеш и, че много често HDD-та си заминават и без никое предизвестие от въпросната схема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма гаранция, че при лош SMART диска е повреден или ще се повреди, както и обратното. Автора на темата има проблем със замръзване на компютъра, затова се гледат и системни логове и работа на приложения, температури и т.н., като това е най-лесния вариант, но в краен случай, ако всичко изглежда нормално и не може да се установи проблема, се преминава към подмяна на части, докато се установи коя част прави проблеми или се прави диагностика в сервиз, където имат специални уреди за това. За това съм му казал да даде лог файла да видим дали там има някакъв запис на проблем. А относно SMART статуса - аз имам диск с над 190 reallocated сектори, Hard disk sentinel му давa няколко дена живот, но така работи от няколко години (принципно почти не го ползвам и съм си го оставил за експерименти), но си работи перфектно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Няма гаранция, че при лош SMART диска е повреден или ще се повреди, както и обратното. Автора на темата има проблем със замръзване на компютъра, затова се гледат и системни логове и работа на приложения, температури и т.н., като това е най-лесния вариант, но в краен случай, ако всичко изглежда нормално и не може да се установи проблема, се преминава към подмяна на части, докато се установи коя част прави проблеми или се прави диагностика в сервиз, където имат специални уреди за това. За това съм му казал да даде лог файла да видим дали там има някакъв запис на проблем. А относно SMART статуса - аз имам диск с над 190 reallocated сектори, Hard disk sentinel му давa няколко дена живот, но така работи от няколко години (принципно почти не го ползвам и съм си го оставил за експерименти), но си работи перфектно.

Правилно си направил, като си поискал. А замисли ли се, че авторът дори не е казал лаптоп ли е десктоп ли е? На него му замръзва и иска да му го размръзнем ... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

@zerovi влез в "event viewer"/"windows logs"/"system"

Не само system, а и Application.evtx - двата файла от папка C:\Windows\System32\winevt\Logs се копират на десктопа и с тях се създава архив, който се качва някъде. Например на https://dox.abv.bg//.
И в следващия пост се споделя линк към архива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се пусне тема с правила, като каква информация да се слага  и тогава да се пита. Нещо като със "Системата ми е инфектирана".

преди 18 часа, vstoitsov написа:

На него му замръзва и иска да му го размръзнем ... :D

Слага го на микровълновата в режим дефрост.:)     :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва да се пусне тема с правила, като каква информация да се слага  и тогава да се пита. Нещо като със "Системата ми е инфектирана".
Слага го на микровълновата в режим дефрост.    
Тц!!! Не бива! В компа има бая мЕтал и ще гръмне магнитрона! Достатъчно е да извади машината от фризера и да поизчака!
Иначе - за правилата съм съгласен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.10.2018 г. в 19:13, Eclipse2G написа:

Трябва да се пусне тема с правила, като каква информация да се слага и тогава да се пита. Нещо като със "Системата ми е инфектирана".

Има нещо такова:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.